Раніше  було прийнято вважати, що послідовники друїдизму рідко зводили  якісь храми в якості культових місць, призначених для виконання обрядів. Античні автори свідчили про те, що найчастіше релігійні практики друїдами проводилися саме в хащах. Це означає, що ліс для кельтів сам по собі був сакральним місцем і підходящим для проведення обрядів.

Однак храми у кельтських друїдів все ж були, і про це говорять чимало історичних фактів і знахідок. Так, сучасні історики та археологи відкривають все більше і дужче пам’ятників і святилищ, що належали кельтським друїдам. Такі споруди найчастіше представляють собою прямокутні або квадратні огорожі, зазвичай датуються приблизно першим століттям до нашої ери.

У Хольцхаузені вченими виявлено подібного роду святилище, всередині якого були ями для жертвоприношень. У таких шахтах були знайдені сліди жертовної крові і м’яса. Подібні храми з ямами всередині знаходилися повсюдно в місцях проживання древніх кельтських народів.

У Ліберенці  в одному з храмів друїдів, оточеному ровом, були виявлені останки тварин і дітей, а так само спеціальна жертовна стійка і уламки ритуального розбитого посуду. Ями, в яких були знайдені бронзові обручі, призначалися там для розміщення дерев’яних ідолів.

Одне з найбільш відомих і важливих сакральних місць Ірландії — пагорб Тара в графстві Міт. Тут знаходиться безліч стародавніх кельтських пам’яток, і, згідно з дослідження археологів, цей пагорб був колись столицею Ірландії. Для древніх кельтів Тара була священним місцем і символом легітимності влади короля. Тут за історичними даними розташовувалася велична фортеця, що була серцем язичницької Ірландії.

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.