Веб-конференції

Веб-конференція з Юрієм Шеляженком, Лідером «Українська Рада Вільнодумців і Віруючих» на тему :»Що таке Українська Рада Вільнодумців та Віруючих: мета та завдання організації»

У нашій веб-конференції на питання читачів порталу «Філософія і Релігієзнавство» відповідає магістр права, проповідник душевної релігії Юрій Шеляженко, голова Громадської організації «Українська Рада Вільнодумців і Віруючих», утвореної 13 червня 2016 року з метою звершення і захисту прав, свобод, принципу особистої автономії, реалізації суспільних інтересів у мирному розвитку і поширенні світоглядів, релігій, ідей, діалогу, полеміки.

Веб Юра

Українська Рада Вільнодумців і Віруючих ставить собі амбітні завдання подолати такі негативні явища, як ненависництво та суспільне протистояння, претензії на істину в останній інстанції та вищий моральний авторитет, заробітчанство на привілеях та забобонах, зарегульованість інформаційного простору і духовного життя українців як «годівниця» корумпованих чиновників, а також безкарність радикалів, які силою нав’язують іншим людям свої ідеї замість ведення цивілізованої полеміки.

Основні напрямки діяльності організації: захист прав людини, правова і психологічна підтримка вільнодумців та віруючих у відстоюванні своїх переконань; боротьба з корупцією і монополіями, протидія дискримінації; оскарження протиправних актів та рішень представників влади, моніторинг законодавства у сфері свободи думки, совісті та релігії і лобіювання його удосконалення; просування в суспільстві і концептуальний розвиток на науковому рівні доктрини особистої автономії, права кожної людини самостійно обирати, чому вірити чи не вірити; медіація, врегулювання конфліктів, спричинених фанатизмом; розробка інновацій у сфері духовного розвитку людини.

На установчих зборах Української Ради Вільнодумців і Віруючих Юрій Шеляженко підкреслив, що дерегуляція духовного життя українців є першим пріоритетом організації: «Ми будемо добиватися таких змін до законодавства, щоб релігійну організацію будь-якого спрямування можна було зареєструвати за кілька днів, як реєструються громадські організації, без упереджених до нових ідей релігієзнавчих експертиз, щоб таку організацію міг зареєструвати навіть один харизматичний лідер, а не десять чоловік мінімум, як вимагається зараз.

Прагнення чиновників регулювати віровчення та внутрішній устрій релігійних організацій продиктоване корупційними зв’язками із розкошуючим за рахунок простих віруючих священноначалієм пануючих церков і суперечить європейським стандартам свободи думки, совісті та релігії.

svitlo-istyny-640

Ми також боротимемося з привілейованим становищем релігійних монополістів у ЗМІ, на шлюбах і похованнях, у альтернативній службі та в інших сферах життя, які мають бути однаково відкриті кожній громадській або релігійній організації. Будемо критикувати і добиватися перегляду абсурдних рішень судів, на зразок такої дикої ситуації, коли суддя перекреслює свободу переконань і оголошує, що пародійні релігії в Україні, на зразок пастафаріанства, нібито, незаконні, або коли суддя підігрує бажанню чиновників закрити незручну релігійну організацію, відправляючи на релігієзнавчу експертизу замовні матеріали ЗМІ замість справжніх віросповідних документів релігійної організації, і це при тому, що віровчення релігійної організації взагалі не підлягає державному контролю.

Ми також виступатимемо проти викладання будь-якої конкретної релігії чи світоглядно-етичної системи в школі на безальтернативних засадах. Бо людина має самостійно і свідомо обирати, чому вірити, чому не вірити, які з альтернативних суспільних норм визнавати. Інші люди можуть давати поради, підказувати, ділитися досвідом, але не мають права диктувати, демонізувати інші ідеї, звужувати особистий вибір. Людина є вільною лише тоді, коли робить власний вибір».

 

P.S. Бажаючі можуть ознайомитися зі статтею Юрія Шеляженка «Шляхи подолання дискримінації у праві на свободу совісті та релігії» за цим посиланням

Веб-конференція триватиме з 4 вересня по 20 вересня  2016 року.

Питання задавайте у коментарях до цієї публікації. Там же будуть розміщені ваші відповіді! Реєстрація на сайті непотрібна. Перед відправкою питання уважно перечитайте його, адже у Вас не буде можливості його редагувати! Після закінчення веб-конференції на нашому сайті буде опублікований окремий матеріал з найкращими запитаннями.

Від порталу «Філософія і Релігієзнавство». Шановні друзі! Будь ласка, у своїх питаннях дотримуйтеся толерантності та поваги!

 

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Веб-конференції

Веб-конференція з Владикою Олегом (Ведмеденком), єпископом Луцьким та Волинським на тему: «Містичне тлумачення Біблії у світлі східної традиції»

Шановні читачі порталу “Філософія і Релігієзнавство”! Ви маєте унікальну можливість задати свої питання відомому богослову та місіонеру, ...

Веб-конференція з Верховним Волхвом РПК Світовитом Пашником на тему: «Українське рідновір’я (язичництво): минуле та сьогодення»

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», ви маєте унікальну можливість задати питання Верховному Волхву Руського Православного ...