Історія релігійРелігія

Життя Ісуса з Назарету в Євангелії

Єдиним джерелом інформації про життя Ісуса з Назарету є канонічні Євангелія, які входять до офіційної версії Нового Завіту. Немає сучасних свідчень очевидців часу, коли він проживав та проповідував в Ізраїлі. Найраніше Євангеліє, Марка, було написано близько 65-70 років нашої ери, за яким послідували Матвій, Лука та Іван. Листи Павла, найстаріший доказ християнського руху, датуються 50-60 роками нашої ери, але містять обмежену інформацію щодо «історичного Ісуса». Ось короткий опис подій, що містяться у чотирьох Євангеліях.

Життя Ісуса з Назарету в Євангелії

Близько 20-х років нашої ери мандрівний проповідник, відомий як Ісус, почав привертати увагу мас у своєму рідному регіоні, переважно в Галілеї на півночі Ізраїлю. Можливо, він був пов’язаний з відомим релігійним реформатором Іваном Хрестителем і взяв на себе його послання після його смерті. Основною його проповіддю було: «Покайтеся, бо наблизилось Царство Боже!» Це означало, що Бог скоро втрутиться в історію, щоб відновити націю Ізраїль, яка буде жити в ідеальному царстві на землі, як Бог задумав на початку перед «гріхопадінням» в Едемському саду. З перших трьох Євангелій (Марка, Матвія та Луки) стає відомо, що Ісус часто використовував притчі як основний засіб навчання, короткі історії з простими ситуаціями та персонажами, щоб ілюструвати більш складні абстрактні концепції, такі як прощення, альтруїзм та відносини з Богом.

Згідно з найдавнішим Євангелієм від Марка, Ісус також виконував чудеса: зцілення від хвороб, воскресіння з мертвих, екзорцизм та інші, які здавалися дивовижними, такі як ходіння по воді. Він зібрав навколо себе учнів у символічній кількості «дванадцять», відповідно до дванадцяти колін Ізраїлю. Залучаючи місцеве населення до свого послання, Марк розповідає про постійні утиски та переслідування з боку різних єврейських груп, зокрема фарисеїв, книжників і, врешті-решт, садукеїв, які відповідали за утримання Храму в Єрусалимі. Фарисеї постійно звинувачували Ісуса у «порушенні Закону Мойсея», але автори Євангелій стверджують, що він просто пропонував їм «справжнє» тлумачення Закону та пов’язаних із ним традицій.

У Євангеліях від Марка, Матвія та Луки більшість часу Ісус проводить у Галілеї, а потім здійснює останню подорож до Єрусалима під час свята Пасхи. В Євангелії від Івана Ісус кілька разів відвідує Єрусалим протягом свого служіння.

Коли Ісус входить до міста, натовп використовує пальмові гілки, щоб вітати Його та проголошувати Його «месією» або «помазаником», що вказує Його як нащадка царя Давида. Ця подія, відома як тріумфальний вхід до Єрусалиму, є основою для християнського святкування «Вербної неділі». Потім Ісус виходить на зовнішній двір храму і виганяє тих, хто торгував тваринами для жертвоприношень, і тих, хто відповідав за обмін грошей, стверджуючи, що храм має бути місцем молитви для всіх народів, а не «вертепом розбійників». Це призводить до Його арешту та подальшої смерті.

Ісус і Його учні святкують трапезу, відому як «таємна вечеря». Пізніше ця подія стане основою для християнського святкування «Євхаристії». Після трапези Ісус молиться в Гефсиманії, просячи Бога позбавити Його страждань і смерті. Потім Його зраджує Юда, і Його арештовують.

Потім Його ведуть до Пілата, який також засуджує Його на смерть шляхом розп’яття. Після тривалої смерті на хресті, Його тіло знімають та ховають перед заходом сонця, перед початком шабату.

Оскільки субота була святковим днем, жінки не могли завершити похоронні обряди у суботу. Тому вони приходять до гробниці в неділю рано вранці, але знаходять її порожньою. Згідно з Євангелієм від Марка, гробниця порожня, але в інших євангеліях ангел повідомляє жінкам про воскресіння Ісуса. Це стає основою християнського святкування «Великодня». Розп’яття та воскресіння Ісуса є основою концепції «спокути», яка означає, що Ісус помер, щоб «врятувати нас від гріхів» і дати людям можливість отримати «прощення». Ця концепція розвинулася пізніше, зокрема, у Посланні до римлян апостола Павла.

Християнське свято «Різдво» включає різдвяні історії про народження Ісуса у Віфлеємі. У Матвієвому Євангелії згадується зірка, що веде мудреців, а Лука додає деталі про ясла та пастухів. Євангеліє від Івана представляє Ісуса як «логос», який приймає тіло, щоб стати проявом Бога на землі. Ці книги є основою Нового Заповіту та вважаються божественно натхненими.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій