Веб-конференції, Історія релігій        07 Жовтня 2013        2866         126 коментарів

Що таке “Велесова книга”?

velesЩо таке “Велесова книга”?
Портал “Філософія і Релігієзнавство” запрошує вас на чат конференцію “Велесова Книга фальсифікат чи сакральна книга русів-українців”?
Гостем чат конференції буде Світовит Пашник – волхв Руського Православного Кола, який розповість про свій переклад Велесової Книги і спробує довести, що Велесова Книга не є підробкою ХІХ століття.
Опонентом Світовита Пашника буде отець Богдан Стрикалюк, який спробує дати свою оцінку цій книзі.
Шановні друзі, будь-хто з вас може взяти участь у цій веб-конференції і висловити свою думку щодо цієї книги.
Вам просто потрібно увійти в наш чат та розпочати хаотичну дискусію)))
Чекаємо вас 8 жовтня 2013 року о 19:00 на порталі “Філософія і Релігієзнавство”.

Для того, щоб спілкуватися у чаті  вам потрібно зареєструватися  у ньому:
Перед реєстрацією, ви можете спробувати зайти під своїм ніком, якщо ваш нік не ким не використовується у системі, то вам не потрібно реєструватися!

Якщо вам не вдається зайти в чат зачекайте декілька секунд поки він загрузиться

Якщо вам важко спілкуватися у чаті тоді пишіть у коментарях!

Обговорення: 126 коментарів
 1. Світовит сказав:

  Вітаю, шановну громаду!
  Ознайомитися з Велесовою Книгою і дослідженнями можна на сайті “Рідна Віра”: http://www.svit.in.ua/kny/bookvles.htm

  Відповіcти
  1. отець Богдан сказав:

   Вітаю вас пане Світовит!

   Відповіcти
  2. отець Богдан сказав:

   Пане Світовит давайте порозмовляємо саме тут а не в чаті, стільки багато запитань, і складається таке враження, що кожен хоче тебе завалити питаннями

   Відповіcти
 2. отець Богдан сказав:

  Скажіть будь ласка, чого ви називаєтесь волхвом Руського Православного кола, мені просто цікаво, і чи ви маєте якесь відношення до конфесії “православя “

  Відповіcти
  1. отець Богдан сказав:

   Чекаю від вас відповіді

   Відповіcти
  2. Василій сказав:

   Вибачте, відповім я замість неопаганського “волхва”. Справа в тому, що неопагани вважають, що слово “православ’я” походить від фрази “славити правь”. Це відомий сучасний неопаганський міф, який досить легко спростовується.

   Відповіcти
 3. Svantibor сказав:

  Нехай же ця збірка зявить лице тому шо в продовж тисячоліття затемнювалося і нині затемнюється брехнею і хулою.
  Ви тримаєте в руках Велисову книгу, я зрозумів – вона не про щось, вона про «когось» – про нас. Про нас, глибоко сплячих. Нема сенсу намагатися розтлумачити щось сплячому. Тому ця книжка – сполох. Перефразувавши слова класика, це – дзвін колокола по сплячим, глибоко сплячим Нам. Ця книга – рука наших древніх предків, яка старанно трясе нас за плече, намагаючись пробудити від сну. Вони наполегливо стукають у наш сон, стукають сакральною мовою святилищ, таємною мовою обрядів і ритуалів, величною мовою етносу. Вони намагаються донести до нас Істину. Ми знаємо – за допомогою слів неможливо передати істину, словами можливо лише указати на неї. Про це ця книга

  Відповіcти
 4. Світовит сказав:

  Тут краще спілкуватися. На ваші питання, пане Богдане, я відповів в чаті.
  Давайте поговоримо про ВК.

  Відповіcти
 5. Отець Богдан сказав:

  За час чату, я побачив,що ви дуже толерантна людина. Дякую Вам

  Відповіcти
 6. Отець Богдан сказав:

  Я не проти Велесової книги!
  Я навіть припускаю, що вона автентична. Просто я не люблю фанатизму. Там якісь користувачі язичники мене називали тупий піп. Який я тупий піп в мене дві вищі освіти! Я пишу статті, веду блоги.
  Дуже образило.
  Ніщо не може ранити серце так як слово

  Відповіcти
 7. Світовит сказав:

  Кожен захищає свою віру, але якщо йде дискусія, то треба з повагою ставитися до опонентів і спілкуватися аргументами.
  Буду мати надію, що тут будуть запитання по суті піднятої теми.

  Відповіcти
 8. Отець Богдан сказав:

  Я чесно скажу мені подобається, що ви готові до здорової полеміки. І давайте домовимося, що не будемо ображати один одного.

  Відповіcти
 9. Отець Богдан сказав:

  От мені цікаво, де ви взяли тексти для перекладу? Тобто у архівах чи інших книгах?

  Відповіcти
 10. Отець Богдан сказав:

  Просто зараз придумують деякі язичники собі нові сакральні книги. Себто слов”янські веди))) сага про інглінгів)) Мені я професійному релігієзнавцю мені смішно, що там є такого історичного

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Погоджуюся, що деякі течії “рідновірів” понаписували сучасних книг і видають їх за стародавні писання передані у спадщину. Насправді окрім ВК більше нічого фундаментального не збереглося. Ми не будемо брати зараз до уваги народну творчість, бо то є дійсно велика скарбниця рідного світогляду, яка потребує окремого обговорення.

   Відповіcти
 11. Отець Богдан сказав:

  Добре, що Ігор дозволив спілкуватися далі. Тому, що є питання у людей. Як до мене так і до вас!

  Відповіcти
 12. рідновір сказав:

  Часто бачу аргументи проти автентичності ВК саме зі сторони мовознавців. Чи знакоми Вам іх аргументи і як Ви ставитесь до них. Яка ваша відповідь мовознавцям?

  Відповіcти
 13. рідновір сказав:

  Чи бачите якись паралелі між ВК а скандинавськимі еддамі?

  Відповіcти
 14. рідновір сказав:

  Як оцініуєте існуючи нині переклади ВК?

  Відповіcти
 15. Світовит сказав:

  “От мені цікаво, де ви взяли тексти для перекладу? Тобто у архівах чи інших книгах?”

  Я взагалі не ставив питання дослідження ВК заради дослідження. Ми творимо сучасне рідновір’я на основі стародавньої віри. Тому мені цікаво все, що може знадобитися для цього. ВК це один із важливих чинників, який дає підтвердження, що наша стародавня віра мала сформований вигляд, була високодуховною, патріотичною.
  Є вже багато напрацьованого матеріалу щодо ВК, тому я скористався ним і використав вже наявні переклади. Я про це пишу відразу в передмові і посиланнях на інших дослідників. Є архівні матеріали, щодо записів Миролюбова, вони частково опубліковані.
  Чому я також взявся за переклад, адже їх і так вже забагато? Все питання в тому, що стикнувся з дуже важливою проблемою. Переважно переклади мають художню обробку і зведення до сучасної мови. Цитати для використання в інших роботах виходили недостовірні. Часто зміст залежав від знаків пунктуації. Були невірні, як на мою думку, пояснення суперечливих місць. Намагання міфологічні сюжети перевести в історичну площину, що потім заперечувалося істориками. Тому спочатку для власного використання розпочав робити дослівний переклад, який перейшов у написання повноцінної книги з коментарями. Не кажу, що я зробив ідеальний переклад, я його постійно правлю і буду радий будь-якій допомозі. Тим більше, що я не мовник, але прийшлося робити зауваження деяким “спеціалістам”, які навмисне викривляють текст, щоб довести неавтентичність ВК.

  Відповіcти
  1. Отець Богдан сказав:

   Ні я не говорю для дослідження. Я якраз за саму книгу.
   Чи використовуєте ви Велесову книгу у своїх службах ? Чи є вона якоюсь богослужбовою ?

   Відповіcти
   1. Світовит сказав:

    Так, ми використовуємо ВК, як богослужбову літературу. В книзі міститься дуже багато молитов, вони внесені в обрядовість.

    Відповіcти
 16. Світовит сказав:

  Рідновір: “Яка ваша відповідь мовознавцям?”

  Я не є мовознавцем (хоча іноді приходиться ним бути), тому більше посилаюся на працю Бориса Яценка, який дав аргументовані відповіді:
  Дещо про методи дослідження “Велесової Книги” (rar, doс, 49 кб) –
  Також на форумі РПК висловив свою думку “мовознавцям”, які зухвало пишалися, що вони “спеціалісти”, а виявилися звичайними профанами навіть в своїй галузі:

  Відповіcти
 17. Світовит сказав:

  Рідновір: “Чи бачите якісь паралелі між ВК з скандинавськими еддами?”
  Я не займався досконало скандинавськими еддами, тому уникну зараз обговорення паралелей, але безумовно вони є. Та й не тільки з еддами, а в багатьох віруваннях ви знайдете щось спільне, навіть з біблійною міфологією.

  “Як оцінюєте існуючи нині переклади ВК?”

  Про це я вже дав відповідь вище. Скажу, що коли робив свій варіант, то скористався перекладами Яценка, Лозко і Гнатюків. Зараз ще дивлюся переклад Піддубного.
  Деякі переклади просто шкідливі, я їх навіть не згадую, але часто вони мають більше поширення, а по ним вже негативно судять про ВК.

  Відповіcти
 18. рідновір сказав:

  Який на Ваш погляд характер мают описани у ВК події?
  Чи це історични події, міфологія, чи суміш обох? Як що суміш як розділити “що є що”?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Це дійсно складне питання, яке ввело в оману не одного дослідника. Я вважаю, що тут суміш мітології і дійсних історичних подій. Розділяється все начебто і просто, але в той же час виникають суперечки, куди цю подію віднести. Та ж сама проблема є при дослідженні інших подібних творів. Наприклад, мітологи досить легко можуть знайти в Біблії мітоперсонажів порівнюючи їх із подібними в інших віруваннях, причому навіть імена співпадають. Чи в тих же билинах: одні шукають справжнього Іллю Муромця і навіть знаходять історичні підтвердження, а інші відносять билинних героїв виключно до мітології. Так от, я прихильник мітології в духовних текстах, яку прив’язали до історичних подій.
   В своїй праці я привів докази деяких сюжетів. Якщо є потреба можемо обговорити більш докладніше це питання. До речі, після моїх мітологічних доводів, деякі противники почали іншими очима дивитися на ВК.

   Відповіcти
   1. рідновір сказав:

    Дуже цікаво – які це саме були доводи і про яки місця у ВК мова?

    Відповіcти
    1. Світовит сказав:

     Наприклад, про мандри руських племен зі сходу на захід. Це послугувало деяким дослідникам стверджувати, що мова йде про переселення із якоїсь східної прабатьківщини. На мою думку, мова йде про рух Сонця зі сходу на захід (від Ра до Дону), а ми, як внуки Дажбожі, йдемо його стопами.
     Чи, наприклад, вихід із Пендебу, трактують як мандри з індійського Пенджабу. На мою думку, йде мова про потойбічний світ, а відповідно йдуть до Сварги Синьої – може бути тільки вихід із потойбіччя на небо Сонця.

     Відповіcти
     1. Рідновір сказав:

      Це цитата з вікіпедії, думаю буде нам цікаво дізнатися як пояснюєте ці зауваження,
      як не дивитися це популярний сайт для пошуку інформації

      Цитата

      Образи «Велесової книги», які не мають пояснень в сучасній науці

      «Велесова книга» має безліч уривчастих розповідей (та образів), які не мають інтерпретації-пояснень в сучасній науці. Це:
      1) Невідомі науці «міста Велесової книги» : Ворензенць, Іронь, Карань, Голунь (вона ж РусьКолунь та РусаГрад).
      Відомі науці міста (Київ, Новгород, Корсунь-Херсонес) постають на тисячоліття древнішими, аніж це загальновизнано.
      2) Історичні події та їх датування :
      — похід русів у війську Набусара;
      — прихід слов’ян на Дніпро — з «гори Ірської» (в районі Індії);
      — датування періоду слов’яно-готських воєн; та періоду «приходу варягів на Русь».
      3) Згадуються невідомі історіографії «історичні лідери Русі» : Орій, Кісько, Свентояр, Скотень, Криворіг, Сегеня, Барвлень, та інші.
      4) В галузі міфології є ряд образів, які невідомі «в загальновизнаних джерелах по міфології слов’ян» :
      — птиця-блискавка, богиня перемоги «Матір Слава» (вона ж «Матір Сва») — є «найпопулярнішим божеством Велесової книги», згадується у «Велесовій книзі» 63 рази (частіше за будь-яке інше божество);
      — бог «Влес» у Велесовій книзі — має зовсім інші функції (він вчитель землеробства, ремесел, заповідей моралі), аніж «скотій бог Велес» в традиції
      Київської Русі;
      — божественні поняття «Яво, Право, Наво» — з яких в «рідновір’ї» виводять поняття «православ’я».

 19. рідновір сказав:

  Що у процесі перекладу ВК було для вас найважчим?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Є досить складні тексти чи слова. Які чи то невірно були записаними, чи то невірно розставлені знаки пунктуації чи розбиті на слова. Перечитував по кілька разів, рився у словниках, щоб хоч віднайти якусь зачіпку. Деякі питання вдалося розкрити, а дещо залишилося невідомим.

   Відповіcти
 20. рідновір сказав:

  Яку на Вашу думку роль ВК відіграла у сучасному розвитку Рідної Віри? Як би виглядала вона без неї?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Роль ВК для розвитку рідновір’я велика, але не головна. Дехто книгою не користується, а формує віровчення на народному світогляді. Так і для мене вона більше допоміжна: використовуються молитви, знаходяться підтвердження для формування богорозуміння, світогляду. Сучасні рідновіри використовують все, що потрібно для формування повноцінної державної віри.

   Відповіcти
 21. рідновір сказав:

  Чи на якись запитання/аргументи противників автентичності ВК не маєте/знаєте досі відповіді? Можливо Вас самих деякі питання турбуют?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Деякі питання безумовно турбують. Особливо всіх цікавить загадковість походження ВК і перші дослідження, тому й приписують твір Миролюбову. Хоча базових знань Мироблюбов не мав, щоб зробити таку підробку, цей висновок виходить із інших його творів. Немає взагалі з чим порівняти і комусь приписати. А от щось зіпсувати, чи на власний розсуд дописати в пошкоджених місцях Миролюбов мав можливість. Турбує, чому немає чіткого розподілу за дощечками, багато текстів просто об’єднані у великі тексти, які б не вмістилися на дощечках. Звичайно, якби було більше фотографій дощечок, то питання могли б ці відпасти. Є запитання щодо переліку Богів на д.11аб, чому він не має системності, це стосується в першу чергу головних Богів і їхніх проявів.

   Відповіcти
   1. Рідновір сказав:

    Ще існує погляд що це могла бути робота Сулакадзєва А. І. з приблизно початку 19 століття. Як це прокоментуєте?

    Відповіcти
    1. Світовит сказав:

     Що тут можна коментувати, коли немає ніяких підтверджень, що Сулакадзев підробляв ВК. Якби знайшли якісь записи подібні до ВК у його колекції, тоді можна було б про щось казати. А так у противників немає суттєвих аргументів, то починають фантазувати.

     Відповіcти
 22. gris сказав:

  То, что написано сейчас в Википедии:
  Резюме
  Ситуация с языком «Велесовой книги» приводит лингвистов к выводу о том, что она не может быть текстом на естественном языке, даже искажённом переписчиками. Создатель «Велесовой книги», не обладая какой-либо квалификацией в филологии, целенаправленно ставил задачу искусственного видоизменения современных русских или украинских слов с целью создания эффекта труднопонятной древности. Он стремился к тому, чтобы каждое слово писалось несколькими разными способами и не совпадало с современной русской формой, произвольно добавляя и удаляя окончания, выбрасывая и заменяя гласные, а также производя фонетические замены по образцу польских, чешских, сербских и т. п., в значительной части случаев с ошибками.

  Відповіcти
 23. gris сказав:

  Теперь вопрос, даже если человек не читал ВК, но взлянул хоть раз на ссылку типа

  в которой четко написано:

  Ру?ны — письменность древних германцев, древних славян и древних тюрков. Употреблялась с I—II по XII век на территории современных Дании, Швеции и Норвегии, по X—XIII век в Исландии и Гренландии, а в шведской провинции Даларна вплоть до XIX века.

  Любой здравомыслящий человек Вам скажет, что фото страницы 16 – это руническое письмо, и его нельзя рассматривать с помощью современных методов (этимологических, морфологических, фонетических и т.д.). Руна – это не буква!

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Букви утворилися із ієрогліфічного письма. У Вікіпедії теж багато гарного матеріалу. Наприклад таке пояснення:
   Ієрогліф (зі старогрец. «ієро» + «гліф» = «святознак») — святознак, назва знаків (символів) в деяких системах письма. Назва пов’язана з тим, що ієрогліфи, мали певне богослужбове значення або були важливим способом збереження і передачі знань і мудрості.
   Тому коли дивитеся на сучасні літери, треба уявити який символ вони нагадують. Наприклад, на Триглаві (Тризубі) можете знайти більше половини сучасного алфавіту.

   Відповіcти
 24. gris сказав:

  Нельзя объем пещеры измерять логарифмической линейкой!!!

  Відповіcти
  1. дядюшка Ау сказав:

   википедия – отнюдь не показатель достоверности.

   Відповіcти
 25. Світовит сказав:

  Рідновіре, я не побачив кнопки відповіді після запитання, то цитую питання тут. Для інших повідомляю, що іноді проглядайте текст конференції повністю, бо нові повідомлення можуть з’явитися в середині. На деякі питання вже маю опубліковану відповідь, тому приводжу цитатами:
  1) Невідомі науці «міста Велесової книги» : Ворензенць, Іронь, Карань, Голунь (вона ж РусьКолунь та РусаГрад).
  Відомі науці міста (Київ, Новгород, Корсунь-Херсонес) постають на тисячоліття древнішими, аніж це загальновизнано.
  ВОРОНЖЕНЕЦЬ (Вороненець, Воронзенець) – древній руський укріплений город, можливо, сучасний Вороніж в Шосткінському р-ні Сумської обл. Територія Воронежа була заселена з давніх часів: виявлено поселення часів бронзи, скіфських часів, слов’янські VІІ-VIII ст. і староруський курганний могильник.
  ГОЛУНЬ (Голинь, Колунь) – священне місто русів, а також плем’я і земля. “І за древність мали Колунь нашу, і гради, і села, і огниці на землі утворювали. … да маємо частину русів Колунь [*можливо, це є Русколунь чи Русколань], яка сильна була і на ворогів страх ізуміла наводити.” [д.19]; “А Голинь-град був великий і багатий” [д.34]; якож маємо в спілці з іними творити державу велику, одродити маємо Рускень нашу в Голуні і трьома стами городів і сіл.” [д.36а]. ВК не вказує, де була розташована Голунь. Співзвучне з Голунью місто Гелон згадує Геродот, як дерев’яне місто будинів. Археологи припускають, що це Більське городище (м. Більськ, Полтавська обл.), яке відносять до скіфського періоду. Весь комплекс городища займає площу 5013 га.
  Місто Іронь не згадується, зате є народ і країна:
  ІРОНЦІ – алани. Сучасні осетини нащадки алано-ясів, що живуть у центральній частині Кавказу, обабіч Кавказького хребта.
  Карань дійсно не з’ясоване місто, хоча з такою назвою і зустрічаються селища, та й не дуже дивно, воно надто мале, як зазначено у ВК.
  РОСІЄ (Росіє-град) – «Се треби наші по Оседеню маємо, яко Отцю нашому о Понтійському березі і у Росії-граді маючи був. І се руси пішли од Білої Вежі і од Росії на Ніпровські землі». Напевне, мається на увазі сучасне болгарське місто Русе, бо мова на дощечці йде саме про Дунай і волохів (суч. румуни і молдавани). В тих же місцях облаштувалося військо Святослава і можливо там знаходилося Тмутороканське князівство (суч. місто Тутракан).
  Щодо датування заснування міст, то тут маємо проблему не тільки у ВК, бо там не має чіткого літочислення, але й у самій археології. Краще розглядати кожен випадок окремо і конкретніше, що саме у ВК невірно.

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   2) Історичні події та їх датування :
   — похід русів у війську Набусара;

   Так як русів ототожнюють із скіфами, а їхній південний похід історично відомий і досягнув не тільки Вавилону, але й кордонів Єгипту. То можливо руси виснажилися в поході і потрапили у вавилонський полон, і були використані Набсурсаром у його поході на Єгипет.

   — прихід слов’ян на Дніпро — з «гори Ірської» (в районі Індії);

   Якщо мається на увазі текст на д. 15а: “ізійшли од краю Семиріччя к горам Ірштія”. Досить проблематично ототожнювати гори з географічним об’єктом. Швидше цей уривок треба віднести до міфологічного сюжету походження русів, а гори ці є Ірські (Райські).

   — датування періоду слов’яно-готських воєн; та періоду «приходу варягів на Русь».

   Щодо годі (готів) то дійсно звертають увагу на історичні накладки. Я порився в неті з того приводу і віднайшов, що були пізні готські невеликі держави, як в Криму так і на північний схід від Русі. Періоди їх існування цілком вписуються в нашестя варягів на Русь. Якщо не забуду, я пізніше приведу цитати, бо я вже це питання розглядав на форумі РПК, треба віднайти.

   Відповіcти
   1. Світовит сказав:

    3) Згадуються невідомі історіографії «історичні лідери Русі»: Орій, Кісько, Свентояр, Скотень, Криворіг, Сегеня, Барвлень, та інші.

    Більшість персонажів мітологічні. Ними переповнені ранні літописи різних народів, особливо якщо питання стосується родоначальників. Звичайно ви не знайдете про них якісь свідчення, бо й порівнювати немає з чим. Може бути поєднання мітологічного персонажу з історичним і вам буде здаватися, що то історична дійсність. Для прикладу: князь Святослав (історична постать) вступає в битву із Курею (мітологічна постать). Маємо – загибель князя у Дніпрових порогах, чого ніхто підтвердити не може, єдине свідчення ПВЛ. А Біблія та взагалі просякнута мітологією, але ж шукають свідчення і навіть знаходять, там де й подавно нічого не було. Серед відомих прикладів: Естер і Мордехай – це вавилонські Боги Іштар і Мардук. А новоявлені Ісус і Марія-Магдалина – міфологічно відповідають нашому Ярилові і Макоші, як і свята пов’язані із ними. Але ніхто щось із мільонів віруючих не бігає і не кричить, що Біблія підробка і переписана з інших більш давніх міфологічних язичницьких творів. І мало того її вивчають у наших школах, але не пояснюють глибинну сутність твору. А потім маємо два табори – одні свято вірують в описані події, а інші повністю відкидають. А простіше було пояснити, за яким принципом творився духовний твір і віднайти паралелі в інших релігіях. Тоді і твір не здаватиметься таким страшним, як його малюють.

    Відповіcти
    1. Світовит сказав:

     4) В галузі міфології є ряд образів, які невідомі «в загальновизнаних джерелах по міфології слов’ян» :
     — птиця-блискавка, богиня перемоги «Матір Слава» (вона ж «Матір Сва») — є «найпопулярнішим божеством Велесової книги», згадується у «Велесовій книзі» 63 рази (частіше за будь-яке інше божество);
     — бог «Влес» у Велесовій книзі — має зовсім інші функції (він вчитель землеробства, ремесел, заповідей моралі), аніж «скотій бог Велес» в традиції
     Київської Русі;
     — божественні поняття «Яво, Право, Наво» — з яких в «рідновір’ї» виводять поняття «православ’я».

     Дійсно можу погодитися, що Матир-Сва не згадується в інших творах слов’ян, бо вони не збереглися, а монахи чомусь в своїх описах її проігнорували. За своїм ім’ям Матир-Сва найближча до Матарішван (Matari?van) або Матарішва (Matari?va) – божественної птиці, втілення блискавки в Рігведі. Широко описаний образ Птиці якраз дає підстави вважати, що книга автентична, бо у підробника не було б можливості списати її образ з іншого твору, бо йог просто немає.
     Щодо Велеса, то у “противників” обмежені знання зі світогляду і вони не знають всі функції Велеса і його символічні зображення, які часто зустрічають археологи. “Скотій Бог” це дуже примітивно. Треба було порівняти його з аналогічними Богами і інших релігіях. Навіть на Триглаві-Тризубі і то маємо кілька символів, що пов’язуються з Велесом. Вже не кажу про Хортицьке святилище-обсерваторію, там образ Велеса дає ще ширше розуміння і воно пояснює деякі відомі мітосюжети про потойбічний світ і обрядовість.

     Тим більше дивно такі примітивні висновки робити, бо культ Велеса зберігся до сьогодення серед народу, що навіть ортодоксія вимушена була прилаштувати на його свята своїх святих Власія, Миколу чи народний образ Діда Мороза, а у католиків є популярний серед молоді Валентин (Велетень).
     Щодо Прави, Яви і Нави, то ця трійця відповідає світогляду і не може бути запереченою, бо маємо відповідні поняття. Висновки щодо утворення слова “Православ’я” від “славити Праву”, а не від ортодоксії, теж цілком логічні. Я розумію грекоортодоксію, яка тільки в 15 сторіччі почали офіційно використовувати назву Православ’я, що їм край це заважає, що рідновіри повертають свої стародавні назви. Але ж погодьтеся, що більша частина вашої віри сформована саме на основі стародавньої віри русів. І якщо ви відкинете юдаїзм і грекоортодоксію, то станете рідновірами.
     Огієнко Іван (Митрополит Іларіон). Дохристиянські вірування українського народу:

     Відповіcти
     1. Світовит сказав:

      Забув привести своє дослідження про Матир-Сву на основі ВК, зверніть увагу скільки відомостей, які дійсно ніде не зустрічаються, однак є поширеними серед символіки:
      http://svit.in.ua/stat/st48.htm

   2. Світовит сказав:

    Ставлять автори під сумнів участь готів на період правління хозар, мовляв, що на то й час їх вже не існувало і що є розбіжності з попередніми дошками, бо готи мали піти з Причорномор’я за ВК раніше. Але є відомості, що “Частина готів залишилася в Криму аж до кінця ХVIII ст… За В.Седовим антська група слов’ян сформувалася у ІІІ–ІV ст. в складі черняхівської культури в умовах взаємодії та симбіозу з іраномовним сартатським населенням.”
    Можливо саме ці свідчення істориків підтверджують взаємодію русів з іронцем Скотенем та їхню війну із залишками готів в часи існування хозар.
    Щодо можливого ототожнення годі ВК з історичним племенем голяддю (Калузька, Смоленька, Московська, Тульська, Орловська обл. РФ), то теж може вписатися в розповіді про переміщення частина готів на північ від Дону, тим більше що плем’я голяді вважають балтійським. Тобто в більш пізні часи нащадки могутніх готів могли зберігати свою культуру і формувати державні утворення, тому автори ВК їх розглядають одним народом.

    Відповіcти
 26. gris сказав:

  Я и не говорю, что Вики – это 100% доказательство, это примерно так думаед большинство людей! Люди могуд заблуждаться!

  Відповіcти
 27. Отець Богдан сказав:

  Вибачаюся, що довго не писав бо читав Велесову книгу. Чесно скажу списано все з Біблії. Візьмемо туж саму десятину. Відай 10 частину

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   А чого ви думаєте, що саме записано про десятину з Біблії? Адже Біблія не є оригінальним твором і писалася на основі більш давніших духовних праць. Наприклад, для Івана Франка було цілим відкриттям, коли він ознайомився з публікаціями текстів древніх клинописних табличок:
   “Жиди перейняли свої казки від вавилонян і інших сусідніх народів”. Іван Франко.
   Щоб я не шукав прошу висловитися інших читачів порталу, чи були подібні до десятини податки в інших народів.

   Відповіcти
   1. Отець Богдан сказав:

    Звичайно, що з Біблії. Біблія почалася писатися орієнтовно 4500 тисячі років тому .
    Навіть важко припустити, що Велесова книга могла бути раніше. Тим більше не лише в Новому Завіті згадується десятина, а ще у книзі Вихід, яка є другою книгою Біблії.
    Іван Франко не був релігієзнавцем та археологом, це його суто власні припущення.

    Відповіcти
    1. Світовит сказав:

     Священики теж не археологи. А Франко, як відомий русин-філософ, досить гарно написав на основі тогочасних досліджень науковців звідки переписувалися тексти Біблії:

     4500 років тому на місці Ізраїлю жили язичницькі племена, які і започаткували вам книгу і закони-звичаї. А вже Ездра, сидячи у язичницькому Вавилоні, написав вам Біблію.

     Відповіcти
     1. Отець Богдан сказав:

      Ну бачте ви не знаєте, що Вавилон того часу не був язичницьким там панув Зороастризм.

     2. Отець Богдан сказав:

      До чого тут де жили євреї, головне, що Бог дав ім Одкровення. І до чого Біблія до Велесової книги. Я бачу вам просто необхідно читати Біблію, бо ви її на підсвідомому рівні дуже любите, і не хочете цього визнати. Якщо хочете я вам у цьому допоможу?

    2. gris сказав:

     4500 тысячи! Может вы имели ввиду 4,5? Это во-первых! Во-вторых откуда у Вас такие данные? Почему не 10000? В-третьих то была не Библия, Слова Библия тогда не было из тойже википедии “Слово «Библия» в самих священных книгах не встречается и впервые было использовано применительно к собранию священных книг на востоке в IV веке Иоанном Златоустом и Епифанием Кипрским.” !И с чего Вы взяли, что 10я часть пришла не с Трипольской культуры или с Костенок? Что то от Вас зашеренным пахнет! Иван Франко был прежде всего философом! А не попом, так что давайте по существу?

     Відповіcти
     1. Отець Богдан сказав:

      Взагалі до чого тут трипільська культура ? На відміну від Велесової книги Біблія повністю доведена археологією. Франко не був археологом, і не був біблієзнавцем.
      Не перетворюйте дискусія у виставу.
      Майте совість наводьте аргументи автентичності Велесової книги, а не переходьте на Біблію, тема не “Що таке Біблія”, а тема “Що таке Велесова книга”. А то всі ви тут тільки на християнство наїжаєте та на Біблію.
      Я б хотів би побачити хоч одного язичника, який наїде на мусульманського муфтія чи імама. Ніхто з вас на них не наїде, бо ви їх боєтеся. А то пишете, ну нам іслам не ворог в Україні він тут не пануюча релігія, хоча мусульман 1.5 мільйона. Також в нашій країні багато буддистів.
      Наприклад я поважаю мусульман тому, що вони вміють захищати свою віру .

 28. Світовит сказав:

  Отець Богдан, по перше ви самі почали приводити приклади з Біблії стверджуючи, що ВК писалася на основі її текстів, то ми доводимо, що могли бути світоглядні і мовні паралелі. Ми ж не будемо стверджувати, що шеломянь “Слова” була саме запозичена від імені Соломон (Шломо). Бо це поняття спільного використання. Так само отець Орей (Єрей) з ВК не виник від грецького ієрея-священика. І таких прикладів дуже багато. Тому ми не наїжджаємо на вашу віру, а лише хочемо показати, спільність понять, причому на всьому євразійському і частково африканському просторі.
  Біблію я знаю краще за вас лише тому, що не зашорений на її святості, а намагаюся зрозуміти витоки мітологічних сюжетів, причому часто спираюся на наукові дослідження.
  Щодо Вавилону і його зороастризму, то для вас всі, хто по іншому вірує повинні бути язичниками. Але тих кого боїтеся, то намагаєтеся не називати язичниками, бо вони мають велику силу. Я критикую всіх, хто на те заслуговує. В тому числі і мусульман, можна подивитися форум і сайт. Але дійсно менше їм приділяємо уваги, бо його сповідують татари і іноземці, а не наші кровні брати українці. Тому я посланий рятувати перш за все своїх рідних заблуканих овець. Але й татарам готовий допомогти повернутися до рідного богорозуміння, бо вони так само були духовно і фізично завойовані і втратили свою самобутність, прийнявши віру від арабів і ставши їхніми духовними рабами, так само і ви стали рабами жидів. Це прописні істини, і як філософу вам повинно бути зрозуміло, як формується релігія і яка її основна мета.

  Відповіcти
  1. Отець Богдан сказав:

   Ну знаєте це, що ви пишете, це все взято з Біблії.
   Я не кажу, що християнство, а особливо православ”я нічого не взяло з словяської культури, але те, що пише Велесовій книзі особливо про десятину вязто з християнства, але якщо і автентична Велесова книга, то може взято від Хозар

   Відповіcти
   1. Світовит сказав:

    Я ось у Вікіпедії вичитав: “Коріння десятини виходять із практики забезпечення язичницьких святилищ. Офіційно виникла у Х ст. і зберігалася до XIX ст. Церковна десятина у Київській Русі з’явилась після прийняття Володимиром Великим християнства у 988 році. Він віддав десяту частину своїх прибутків на будівництво Десятинної церкви”
    Як бачите коріння десятини йде від язичників.
    Але у ВК поданий зовсім інший розклад:
    “Тако же даємо десяту Отцям нашим, а соту – на Власове”.
    Тобто, пожертва для держави (Отцям) складає десяту частину від прибутку, а на “Власове” виділяють соту частину, що є пожертва на утримання храмів і волхвів, які є помічниками Велеса (Власа).
    Схожості з Біблією я не бачу.

    Відповіcти
    1. Отець Богдан сказав:

     Ну вікіпедія це не авторитетне джерело!

     Відповіcти
     1. Світовит сказав:

      А що вважати за авторитетне джерело? Коли один авторитет протиставляється іншому. Особливо у філософських поняттях істину знайти проблематично.
      Все ж у ВК подана інша система оподаткування, яка не відповідає біблійним настановам.

     2. Отець Богдан сказав:

      Да і Орей тоже не ієрей.
      Не розказуйте байок.
      Велесова книга це – перекручена Біблія.
      Наші нащадки арії, були послідовниками ведизму, і принесли веди.
      Тому Велесова книга не ведична, а копіпаст Біблії
      Там є щось з Вед, але той хто її писав ХІХ столітті напевно, щось чув про Веди. Як то кажуть Чув дзвін, але не знаю де він:)

 29. Дядько Вадько сказав:

  Що до підтвердження Бібліі археологією є діаметрально протилежна думка ніж у пана Богдана

  Відповіcти
  1. Отець Богдан сказав:

   Ну думок багато. Кожна думка має право на існування

   Відповіcти
 30. Дядько Вадько сказав:

  Иерусалиме археолога, профессора З. Герцога, который на основании многолетних исследований пришел к неприятному для многих истинно верующих выводу: в истории народа, когда-то проживавшего на территории нынешнего Израиля, вообще не было периода, описанного в Ветхом Завете. Причем к области мифов он отнес исторические эпизоды, которые считались основополагающими для формирования духовной природы тамошнего этноса.
  Если верить Герцогу, то не было ни исхода евреев из Египта и их странствований по Синаю, ни осады Иерихона Иисусом Навином, ни великой державы царей Давида и Соломона. Само государство царя Давида, если и существовало когда-то, то никогда не выходило за границы мелкого княжества кочевников.

  Відповіcти
 31. Дядько Вадько сказав:

  Треба віддати належне Біблії -це висока поезія,це розповіді про людей і події які б могли бути в любому куточку світа.А ось ВК на мою думку це поезія не менш висока і події які описані в ній це про нас а не про когось іншого, і погляд на події та людей саме наш – слов’янський,русинський,український – це підробити неможливо.

  Відповіcти
 32. Admin сказав:

  Шановні друзі будь ласка по мінімуму вставляйте посилання у коментарі зі інших, сайтів, адже це негативно впливає на наш сайт у пошуковій видачі.
  Коментарі із сайтів, які є невідомим для нас видаляє відразу

  Відповіcти
 33. Рідновір сказав:

  Які знання, на вашу думку, необхідні, обовязкові, щоб провести аналіз ВК?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Для аналізу ВК все потрібне: мовний, міфологічний, світоглядовий, духовний. А більше потрібний здоровий глузд, добра логіка і відсутність зашореності.

   Відповіcти
 34. Рідновір сказав:

  Чи є у ВК сліди/мова про південні/західні слов`янські племена/роди/народи?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Сліди знаходять майже в усьому, деякі так занадто нам позичають від інших народів, хоча ми маємо свої відповідники, і що було раніше зараз визначитися складно.
   Враховуючи, що ВК це збірник праць, у ній можуть бути накладки. Так Костомаров із Головацьким досить переконливо довели, що Святовид і Дажбог є тотожними. Святовид це західнослов’янський Бог Сонця, а Дажбог – східнослов’янський. Але декому дуже захотілося їх розділити і саме наявність у ВК згадок обох імен Бога теж цьому сприяла.

   Відповіcти
 35. Рідновір сказав:

  Бачу часто використовуєте порівняння з міфологіею “всходу”. А яке місця у вашій праці займає західня міфологія?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Західна міфологія займає таке ж саме місце як східна, південна і північна. Просто звертаєш увагу більше на те, про що говорять. В своїх працях посилаюся і на західну міфологію, аби знайти аналоги і витерти прогалини в нашій міфології.

   Відповіcти
 36. ВАЛЕРІЙ СУЛИМА сказав:

  Доброго дня всій громаді. Дуже цікава розмова, давно хочу поспілкуватися з толерантним хрестиянином відносно Велесової Книги.

  Відповіcти
  1. gris сказав:

   А с толерантными Родноверами ты не хочешь пообщаться?

   Відповіcти
   1. ВАЛЕРІЙ СУЛИМА сказав:

    Толерантне спілкування один до одного, це повага до опонента. Хрестиянський священик дуже смілива людина, напевне тому він погодився на дискусію. Велесова Книга несе в собі духовне і історичне коріння українського народу, а християнство несе іудейське (хозарське) коріння. Уявіть, син рабині Малуші, вихований в рабській (іудейській) традиції просто не сприймав інші світобачення. ДЛЯ СПРИЙНЯТТЯ АВТЕНТИЧНОСІ ВЕЛЕСОВОЇ КНИГИ ПОТРІБНО ПРОСТО ПЕРЕСТАТИ БУТИ РАБОМ. Отець Богдан просто спийміть це як аксиому, бути рабом це просто принизливо і ображае гідніст людини.

    Відповіcти
    1. Отець Богдан сказав:

     Християнство це не іудаїзм. Християни не євреї. Християнство це не релігія рабів, а релігія милосердя та любові, та все прощення

     Відповіcти
     1. ВАЛЕРІЙ СУЛИМА сказав:

      Шановний Отець Богдан поясніть мені зверення священика до прихожанина? “Раб Божий (ім’я)”.

     2. Отець Богдан сказав:

      Слуга Божий (але не раб ) – означає той хто є покірний Богу.Це не буквально раб. Християнство це не релігія рабів. Це вже язичники видирають, що можуть аби сказати, що християни це ніби раби. Ми не раби і християнство це не релігія рабства, це любов до Ближніх. Я не можу за всіх ручатися християн бо нас дуже багато, але я своїм парафіянам не кажу, що вони раби!
      Ну і взагалі у православие цей термін не вживається.
      Його вживають Свідки Єгови . В них є навіть таке вчення Клас Вірного Раба, але Єгови це не християни, це сектанти.
      І знову ви язичники зі скочуєтеся з теми дискусії на християнство, скільки ж у вас ненависті до нас просто ужас, що ви за люди, жаль, що ваша релігія не навчає любові до ближніх .
      Я буду молотися за вас. Бо я не можу ненавидіти людей. Бо мій Бог Христос прийшов з любов”ю до людей .
      Ви вірите не в Бога, ви вірите в націоналізм. Націоналізм це не Бог.
      Христос не є єврейським Богом, бо Бог не має національності.

     3. petro23 сказав:

      Слава!…Просто не втримався, щоб не запитати. А, ким тоді були Адам і Єва, і по Вашій логіці – ВИ? Чи не Іудеї?
      І, що Ви як священник промовляєте,коли причащаєте? То чи не раба Ви пречащаєте?
      І про яке милосердя можна говорити у: Буття 12 – 13, особливо, коли після розгулу Авраама по обіцяній земі Ханаанській, там якимось дивом настав голод?

 37. Салим сказав:

  Ассалам Алейкум!
  Люди не хотят понимать Истину, которую Аллах (Хвала Ему Господу Миров) оставил для жителей всей земли. Ведь поочему Истинная Религия, которая суть Ислам есть самая расспространенная в мире, а Коран – слово Аллаха? Ведь кто мне сможет сказать в точности о правдивости Велесовой Книги? Вот читаю, например, человека Писания, можно что-то понять. А какая вообще историчность Велесовой Книги? Объесните, как у господина Изенбека смогли просто так испариться плиты на которых был написан текст? Вы не знаете? И я тем более. Так что задумайтесь все, кто защищает идолов,а не Единого Аллаха, Который Создал все.

  Відповіcти
  1. Отець Богдан сказав:

   Gris Звичайно я знаю про пророцтва.
   Не тільки в Євангелії це є.
   Є таке і в книзі Ісаї.
   Що прийде до євреїв Месія.
   Христос казав, своїм учням
   “Ідіть і Навчіть усі народи Землі”
   Тому ваші аргументи не є доцільними.
   Щодо православ”я то так є поняття Прав, Нав, Яв, я як релігієзнавець це дуже добре знаю
   Але наше православя іде не від слов”янського, а від грецького, що означає кафолічно, кафолічний тобто вселенський
   І знову ви наганяєте на мене, хоча тема дискусії не християнство.
   Майте совість!

   Відповіcти
   1. gris сказав:

    у товарища Пашника нет Библии! у него есть Род, Природа, и родные БОГИ! У каждого есть РОД, Природа и родные БОГИ! Просто некоторые о них не слышали, а некоторые, такие как Отець Богдан – забыли! ПОП – это кто? Родственник? Или Родная душа? Или РОДимый человек?

    Где у Отеця Богдана РОДИНА?

    “Я послан только к погибшим овцам дома Израилева” Если Вы вещаете от Греков, то и вещайте в Греции! Мы тут говорим про Родные стихи, написанные руницей! На которой четко написано ПравоСлавие! А не Slave!

    Вы Отець Богдан, для начала введите в современном словаре Раб Божий и переведите на Христианский Язык (Английский) это русское выражение! Интересно, какой же вы получите результат? Мы не о Христианстве говорим, а о Высокодуховном произведении!

    Вы туд же переводите разговор в разряд ” і чи ви маєте якесь відношення до конфесії “православя “”

    Вот мы Вам и отвечаем! Свитовит имеет отношение к ПравоСлавию, а не к ” від грецького, що означає кафолічно, кафолічний тобто вселенський”

    Відповіcти
    1. Отець Богдан сказав:

     Слухайте менше фанатизму.
     Моя батьківщина Україна.
     Я українець, і християнство це українська релігія. Його сповідує 90 відсотків українців. Ваше ж язичництво аби сповідувало 10 тисяч людей. Нащо вірите у те, що давно зникло у наших краях.
     І знову ви переходите з теми.
     Наша країна є християнською і буде християнською завжди.

     Відповіcти
     1. gris сказав:

      Думаю, что теперь пора Вам прислушаться к себе!

      ” і християнство це українська релігія.Його сповідує 90 відсотків українців.” Т.е. Выходит, что 1000 лет назад, пришли Христовые походы, и Украина стала Христианской! Потом сто лет назад пришли Большивики, и Украина стала Большивистской! 90% Украины исповедывали Большивизм! Где были в это время Християне? Лягли под пулями так же, как Родноверы лягли под мечами Хреста, ведь крестили Русь-Матушку огнем и мечем! Потом под пули пустили и Християн-захватчиков! О каком силосердии Вам Отець Богдан рассказывали в 988 и 1917 году? Когда Ваша Родина пылала огнем и утопала в крови! И 90% – это младенцами принесли и насильно покрестили! Иисуса крестили в 33 года, а сейчас всех до года, и никто не спрашивает у ребенка, хочет он быть Христианином-Рабом божим! А потом в 17м году 90% стали коммунистами! И что? Каждый Украинец у нас теперь коммунист? Или во имя милосердия совершались Крестовые походы? Или во имя милосердия сожгли пол Европы красавиц?

      И кто из нас при этом фанатик? ВК – это Ваша родная книга! Но беда в том, что Родина у Вас теперь в другом месте, как у каждого ПОПа!

     2. Отець Богдан сказав:

      Gris , Християнство це релігія України. З статистикою не сперечайтеся. Тут все доведено
      Моя книга це Біблія, а не копіпаст Біблії

     3. gris сказав:

      Патріот, я то уж точно не виноват, что Екатерина моего пра-пра-пра деда казака выселила на Кубань! И если мой отец через 200 лет вернулся на родину пращуров, Русь не перестала быть моей Родиной! Тебя же не смущает, что Пашник вещает от Имени именно Русского кола? ВК – не файный Украинский твир! Это произведение написанное языком наших предков! И не было тогда разделения на Русь и Окраину Руси! Была 1 ВЕРА! И не зря ее называли Вера(Вира), писалась она как ВЪРА! И твои обвинения в свете обсуждения ВК не уместны!

     4. Патріот сказав:

      Gris, Росія це не Русь, це угро-фіни.
      Тому ти не патріот, а москаль!
      Слава нації!
      Смерть ворогам!

    2. Патріот сказав:

     Слухай Grir, яка національна язичницька релігія.
     Сам питаєш святого отця про батьківщину, а де ж твоя батьківщина коли ти пишеш російською ?
     Отець Богдан гідний священик, я вас поважаю, за те, що ви маєте силу спілкуватися з цим язичницький людом та їхніми псевдо націоналістами.
     Слава Ісусу Христу!
     Слава Україні!

     Відповіcти
     1. Admin сказав:

      Шановні користувачі не ображайте один одного!

     2. Отець Богдан сказав:

      Слава Навіки!

  2. Світовит сказав:

   От я читаю:
   “Згідно з ісламом, оригінал Корану зберігається на небі. Секретар Мухаммада Зейд ібн Сабіт (сам пророк був неписьменним) записав Коран, і він зберігався у дружини Мухаммада — Хафси. Після смерті Мухаммада Абу Бекр, який був проголошений халіфом — релігійним та військовим лідером мусульман, віддав розпорядження створити єдину редакцію Корану, всі інші версії були знищені. Коран довгий час було заборонено перекладати з арабської мови.”
   Так, де оригінал Корану? На небі. Там же зберігається і вчення про Рідну Віру русинів. А дошки чи папір є тлінними, як і в мусульманстві, Саліме.

   Відповіcти
 38. gris сказав:

  сновная тема Евангелия — жизнь и проповедь Иисуса Христа, Сына Божия.
  Особенности Евангелия вытекают из предназначенности книги для еврейской аудитории — в Евангелии часты ссылки на мессианские пророчества Ветхого Завета,
  имеющие целью показать исполнение этих пророчеств в Иисусе Христе.

  Это не я написал, это Ваше учение! И не нужно рассказывать,
  что Христос не имеет национальности! Про национальность Христоса четко написано во всех источниках, на которые Вы ссылаетесь! Это во первых!

  Во-вторых Язычник – это представитель чужого народа!
  Это Христиане называют всех славян – язычниками, так как у них туго с пониманием значиния слова “Языче” “Язык”!
  В-третьих тема дискуссии не Язычество в понимании Христианства, а Вера в РОД! РОД есть БОГИ! Один из Богов – это ПриРода, которая находится при РОДе! Туд все НАШИ, и люди, и звери, и птицы!

  А Вы нам городите про
  “Если считать свидетельства Отцов Церкви о древнееврейском языке оригинала Евангелия истинными,
  то Евангелие от Матфея — единственная книга Нового Завета, оригинал которой был написан не по-гречески.”

  И заметте, не по-Русски, и не по-славянски!
  И не по православному, так как православие – это Слава Прави!” А не Христу!
  Русском языке Вы же разбираетесь?

  Відповіcти
 39. Анька Вредина сказав:

  вот это массовка) а, объясните мне тогда, чем библия господина Пашника не такая, как православная? там хоть вообще крестят?

  Відповіcти
 40. Норд сказав:

  Українці це жиди і їх не врятує ніяке язичництво. Всі євреї, загуюлені коліна єврейського роду. Про які писав ще Іларіон в “Закон і Благодать”. Так що язичництво то все жидівська змова, щоб забити мозок добрим людям, що вони не такі як всі інші жиди.

  Відповіcти
 41. Норд сказав:

  А язичницька космологія то все перероблене каббалістичне вчення про Ец Хаїм.

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Норд, чого кидати пусті слова. Є конкретні питання по ВК задавайте (якщо спромоглися щось прочитати) , а немає – вчить далі свою кабалу. А всім іншим і так зрозуміло, що середньовічна кабала формувалася на європейському світогляді.

   Відповіcти
 42. gris сказав:

  Патрио, к стати коворя, если бы моих предков не крестили Огнем и Мечем, то и на Кубань бы их тоже не выселяли!

  Відповіcти
  1. Патріот сказав:

   Який вогонь який меч?
   Що за бред сумашедшого.
   Україна є державою Хреста, а не Перуна!

   Відповіcти
   1. Рідновір сказав:

    Яка на вашу думку найбілша цінність ВК?

    Відповіcти
    1. Рідновір сказав:

     Помилково тут текст запитання. Повтору нижче.

     Відповіcти
 43. Світовит сказав:

  Нагадаю, що тема дискусії “Велесова Книга”.
  Також прошу переглядати дописувачів повністю весь текст нашої розмови, бо іноді нові дописи робляться в середині.

  Відповіcти
 44. Рідновір сказав:

  Яка на вашу думку найбілша цінність ВК?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Валерій Сулима вже відповів. Для мене також дуже важливо усвідомити, що наша стародавня Віра мала розвинуту школу духовного виховання народу.

   Відповіcти
 45. ВАЛЕРІЙ СУЛИМА сказав:

  Велесова Книга несе в собі молитви і душу Рідної Віри. Потрібно зрозуміти, що коли сприймаеш ВК душею, починаеш розуміти глибину Рідної Віри.

  Відповіcти
 46. gris сказав:

  У славян есть понятие здравомыслия! Если пользоваться здравомылием, а не библией, где нет здравого смысла, то я согласен с Валерой, ВК нужно чувствовать как славянские языки, душей! Никто из Христиан этого делать не умеет, так как душа их испорчена и порочна (достаточно впомнить бред про первородный грех)! Если человек душей чувствует славянский язык, то он лучше начинает воспринимать ВК, которая написана языком жрецов!

  Відповіcти
  1. Отець Богдан сказав:

   Я бачу мені вже нічого писати, бо язичники це фанатики, які нічого не можуть довести лише все скидають на християнство та Біблію.
   Я думаю Господь вам суддя!
   Сором вам!
   Ніякі ви не патріоти, ви лише породжуєте ворожнечу, і ви расисти.
   Для Бога не має різниці, якого коліру шкіра, чи хто вона за нацією.
   Ви бавитеся , для вас релігія, це комерція та вистава,ви вірите, аби в щось вірите,
   але для Вас не Христос ворог, ви самі для себе ворогі.
   Вас жменька, але це не жменька інтелектуальних людей, а жменька фанатиків, які усіх ненавидять.
   Сподіваюся ви колись прийдете до Бога.
   Господь не Микитка кожному за своє дасть. Як казав Христос “Кесареві кесареве, Богові Боже”

   Відповіcти
   1. о. Степан сказав:

    Дуже мудрі слова!
    Отець правильно робите, що не будете продовжувати дискусію.
    Бо це фанатики, які тільки уміють критикувати, але себе зі сторони не бачуть.
    Слава Ісусу Христу!

    Відповіcти
    1. gris сказав:

     о. Степан / 11-10-2013

     Что, тоже нечего сказать по теме, кроме “Слава Ісусу Христу!”?

     Відповіcти
     1. о. Степан сказав:

      Ну ви тут все не в тему пишете займаєтеся пропагандою. Тільки наїжаєте на християнство.

     2. о. Степан сказав:

      Читайте сьогоднішню статтю, отця Богдана, який написав думку про все душпастирство
      https://tureligious.com.ua/suchasni-problemy-suspilstva-v-ochah-dush-pastyrya/

   2. gris сказав:

    Отець Богдан / 09-10-2013

    “Вибачаюся, що довго не писав бо читав Велесову книгу.”

    И это все, что вы нашлив ВК? 10 часть и копипаст с библии? Можете конкретно аргументировать, чем ВК не ведическая книга?

    Відповіcти
   3. Світовит сказав:

    Отець Богдан, А я читаючи Біблію зробив висновок, що це найбільша нацистська книга,тільки в інтересах жидів. Приклади просто зашкалюють:
    А так як ви за вірою теж є жидами, то ви проявляєте ненависть до інших народів – людей іншої віри, особливо в зоні ваших інтересів. Якщо вже й кого притягувати за розпалювання ворожнечі між народами і вірами, то в першу чергу треба починати з Біблії і її сповідників.
    Давайте відверто скажемо, що у нас є свої фанатики віри. Але до ваших фанатиків рідновірам дуже далеко.
    Ми ніколи не прийдемо до жидівського Бога, бо ми знайшли себе в Рідному Богорозумінні. Більшість українців є рідновірами, і треба звичайна політична воля, щоб Українське Рідновір’я стало державною вірою. Це скоро відбудеться. Ми й вас, пане Богдане, приймемо до рідновірів, не забудьте тільки покаятися перед народом, що водили їх манівцями через жидів до Бога. Думаю, що народ вам простить, бо не відали, що творили.
    Знайдіть час, прочитайте уважно Велесову Книгу, може й вам відкриється істина Рідної Віри.

    Відповіcти
 47. ВАЛЕРІЙ СУЛИМА сказав:

  Святі Отці, відносно особисто мене,” хочу сказати, що я дуже спокійна людина. Але не підставляю обличя для другого удару. У Вас існуе лише Ваше світобачення, всі інші – хибні. До того як зрозуміти Рідну Віру вивчав греко ордодоксію і сінтоізм. Навіть колись було бажання вступити до семінарії. ЛЮДИНА НАРОДЖУЕТЬСЯ ВІЛЬНОЮ.

  Відповіcти
 48. рідновір сказав:

  Чи бачите якись паралелі у історії та тим як булo/є сприйманe “Слово о полку Ігоревім”?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Я вже приводив приклади із “Словом”, як його теж визнали за підробку, бо оригінал згорів і докази теж. Були претензії, що й мова не така і що руси не мали такої розвиненої літературної школи. Але все стало на свої місця і це тепер найкращий твір давньої руської літератури. Думаю з ВК буде теж саме: повернуть нашу духовну літературу до навчальних закладів.

   Відповіcти
 49. Дядько Вадько сказав:

  Все як завжди – рідновіри це фанатики бо УКРАЇНА християнська а язичники породження сатани,жидів та ЦРУ – більш аргументів у цих “батюшек” немає.Я такого вже багато чув і в інтернеті і в реалі – і спалені Святилища бачив і чаклуном один придурошний піп мене об’явив…То все що тут понаписували то типове кліше..наявність кліше свідчить об обмежених розумових здібностях опонентів – то можна робити висновок що якісь дискусії з христосівцями справа даремна.На Конституцію України яка гарантує свободу совісті і віросповідання їм начхати бо вони вважають що це “християнська країна” а те що 95 років тому саме хрещені люди нищили попів і палили церкви вони забули і тепер самі нищать все що їм не подобається з єдиним аргументом – “Христос це істина”…То своє обличчя християни особливо і не ховають і фанатиками і бузувірами є саме вони .Такі справи.

  Відповіcти
  1. Андрій сказав:

   Чого ж ви на мусульман не наїжаєте їх в Україні 1, 5 мільйони, бо ви їх боїтеся.
   Ви всеритися їм щось сказати таке образливе, яке ви говорите, про християн.

   Відповіcти
   1. Світовит сказав:

    Андрію, якщо ви вже “всерлися”, то не кажіть таке про інших. Тут поки тільки один мусульманин зайшов і йому була дана відповідь. Поки з Кораном Велесову Книгу не порівнювали. Тому немає приводу для дискусій на цю тему.

    Відповіcти
   2. Ігор сказав:

    Шановні друзі припиніть ображати один одного!
    Давайте буде спілкуватися по темі, а не християни наїжають на язичників, а язичники на християн.
    Тут вам не місце релігійної апологетики.

    Відповіcти
 50. Світовит сказав:

  Дискусія йде паралельно в контакті, то відповідаю на питання звідти. Відповідаю Владиславу Шипіту.

  “Вона була написана десь у 19 ст. якимось хорошим фольклористом (хоча я припускаю вірогідність, що автор ВК мав якісь певні документальні джерела, окрім літописних згадок і фольклору, які нам не відомі)”

  Непогано було б до ваших припущень додати хоч якийсь приклад аналога, щоб можна було б перевірити. Адже самі повинні розуміти, що немає сенсу робити підробку такого великого тексту, та ще й різними стилями. Це потребує величезних зусиль. Простіше було опублікувати свої дослідження і мати з того велику слави і звання пророка відтвореної стародавньої віри. Жодної подібної праці ми не спостерігаємо.

  Десь на початку 20 ст. були додані ще вставки — закос рідновір’я під індуїзм.

  Чого це “закос” під індуїзм? А отець Богдан пише, що під Біблію. Якраз дослідники зробили величезну помилку, порівнявши Індру з Перуном, а це різні Боги і у ВК Індра виступає якби нижнім Перуном, символізує Нутро. Якби дослідник був індуїстом, то він би не допустив такої “помилки” і якось би злив в одне, або б більш чіткіше розвів позиції Богів. Відверто кажучи, практично ніхто не помітив, що висновки про Перуна і Індру, як одного і того ж Бога, були зроблені невірні. Наша віра ближче до іранського варіанту, де Андра (у ВК ще Ондер) є найбільшим демоном. Біблійники будуть мовчати, бо не хочуть визнавати Андрія за мітоперсонаж, але у них він теж займає нижню позицію.

  Швидше за все ці вставки зробив Миролюбов.

  Миролюбов міг зробити вставки, але не значні, їх ще треба віднайти. Розглядати кожен випадок треба окремо. Бо часто противники автентичності грубо помиляються через незнання світогляду.
  Щоб зрозуміти, що Мироблюбов не міг підробити ВК, треба просто прочитати його твори. Явний приклад: “Сказання про стародавні минувшини руські (Сказання Захарихи)” –
  Який дехто видає за довелесову книгу. На оце міг спромогтися Мироблюбов. Ні в які порівняння з ВК і мова не може йти, все до болю примітивно, проглядаються шматки з ВК, описи Геродота, археологія та інше.

  Таких висновків я дійшов, коли помітив, що в деяких місцях ВК суперечить сама собі. Отже, вона має двох авторів.

  Ці висновки вже давно зроблені, задається Яценко нарахував аж чотири автори, тобто ВК є збірником праць і при тому можливо переписувалася. Якби підробляли, це була б просто дурість з боку підробника. Так, є деякі протиріччя, наприклад, розуміння Раю, принесення кривавої жертви. Але, подивіться на сучасників, що твориться у релігіях, хіба немає протиріч? То якби підробляли вже такий твір, навіщо було робити явні протиріччя? Це просто нелогічно.

  Відповіcти
 51. Світовит сказав:

  “ось тут є найкращий переклад на сучасну українську”. Відповідаю Андрію Пасічнику.

  Щоб зробити такий висновок, треба було прочитати інші “найкращі переклади”. Я поки такого висновку зробити не можу. Із тих уривків, що я перевіряв для звірки, я не побачив “найкращого”.

  Відповіcти
 52. Рідновір сказав:

  Чи якись історичні факти опусані у ВК були невідоми науковцям на момент першої публікації тексту, але пізніше були підтверджени?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Рідновіре, в такому варіанті не знаю або не пам’ятаю.
   Все ж ВК не історичний твір, а художній. А в цьому стилі дозволяється деякі відхилення від справжніх подій. Тим більше, що більшу частину “історії” треба віднести до міфології.

   Відповіcти
 53. Світовит сказав:

  Запрошую також подивитися групу присвячену “Велесовій Книзі” В Контакті
  http://vk.com/club61277701

  Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошук
Дмитрук Игорь о появлении и трансформации мистицизма

Рубрики
Ми у Facebook