Веб-конференції        11 Вересня 2013        1989         108 коментарів

Веб-конференція з Верховним Волхвом РПК Світовитом Пашником на тему: “Українське рідновір’я (язичництво): минуле та сьогодення”

VolxvШановні читачі порталу “Філософія і Релігієзнавство”, ви маєте унікальну можливість задати питання Верховному Волхву Руського Православного Кола Світовиту Пашнику.

Задавайте сміливо питання!

Пан Світовит всім неодмінно відповість!

Веб – конференція триватиме з 11 по 18 вересня 2013 року.

Світовит Пашник  в соціальних мережах:

Вконтакті http://vk.com/pashnyk

Фейсбукhttps://www.facebook.com/pashnyk

Від порталу Філософія і Релігієзнавство : Шановні друзі будь ласка у своїх запитаннях дотримуйтеся толерантності та поваги, адже пан Світовит відома та поважна людина, яка має хорошу репутацію дослідника української рідновірської культури!

Питання задавайте внизу у коментарях там же будуть ваші відповіді!

Перед відправкою питання! скористайтеся предпросмотр, адже вас не буде можливості редагувати ваше питання!

Якщо ви впевнені, що все вірно то натискайте на чорну кнопку отправить.

Якщо бажаєте, щоб вас сайт повідомив про відповідь на запитання, то натискайте внизу Notify me of followup comments via e-mail  і вам прийде відповідь!

Обговорення: 108 коментарів
 1. Світовит сказав:

  Вітаю, шановні друзі! Я готовий відповідати на ваші запитання.

  Відповіcти
 2. Іван сказав:

  Чого у сучасній Україні представники язичництва називають себе рідновірськими громадами, а не язичницькими?
  Для вас термін язичництво є образливим ?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Язичниками називають національні чи релігійні меншини або сусідні народи, які мають іншу віру. Про це зазначається у Велесовій Книзі. Руська Православна Віра – створена нашими Предками і споконвіку існує на землях Русі-України, тому вона не може бути язичництвом для тих, хто вважає себе русином. Всі інші релігії, які прийшли до нашого народу з чужини, для нас є язичницькими: “І так Богами хранимі од многих, [що] речуться язичниками (азенце)” [ВК, 5а].
   З іншого боку слово язичник можна розуміти як вогнепоклонник, але і в цьому значенні, воно може означати недосконалість, так як Вогонь символізує зародок Сонця. Тобто йде протиставлення: погань-краса, хоча в природному розумінні це розвиток життя: з гусені твориться метелик, але й метели після гибелі стає поганю.
   Чужа для нас юдо-христосівська церква називала язичництвом нашу стародавню Віру, звідти назва перейшла в науковий обіг. Через те деякі рідновірські течії використовують термін “язичництво”, бо так стало прийнято в суспільстві. РПК свою віру не називає “язичництвом”, але й особливо не протестує, якщо ЗМІ використовує цей термін, бо вони пояснюють, що так зрозуміліше для читачів.

   Відповіcти
   1. Іван сказав:

    Дякую вам за відповідь.

    Відповіcти
   2. Любов сказав:

    Милі українці, чому відрікаємося від своєї глибинної історії! Чому чуже, вороже нам, що нищило наше коріння, ми сповідуємо і сприймаємо за своє, якому якісь там 2 тисячі років… Наша віра, релігія, історія – значно древніші і ми цим повинні гордитися!

    Відповіcти
    1. Торквемада сказав:

     Вельмишановна, Любове!
     А що дали нам древніші історія, віра і чим саме ми повинні гордитись?
     Ви просто нічого не знаєте повністю про християнство і засуджуєте.
     Друзі, давайте пам’яитати, що язичництво – це тільки міфологія і звичаї народу. І все.
     Погоджуюсь щодо запитання користувача Odger!!!

     Відповіcти
     1. Світовит сказав:

      Торквемада, це з вашого погляду, а для нас все наше життя це й рідновір’я. А біблійні тексти в переважній більшості також сформовані на міфології і переписані з більш давніх книжок.
      Тут питання в іншому, те що добре для ізраїльського народу, не завжди корисне нам. Я більш аніж упевнений, що більшість тут присутніх сповідників христоівської віри є грішниками, бо не дотримуються настанов свого віровчення.
      Ми не намагаємося вас чимось ображати, для нас і так все зрозуміло. Тому буде краще, коли ми повернемося до обговорення рвідновірського питання.

    2. Світовит сказав:

     Дякую, Любове, за добрі слова на підтримку Рідної Віри – це наше життя!

     Відповіcти
   3. Goran сказав:

    Боги – язичницькі, а не рідновірські. Святині – теж Язичницькі. Віра – Язичницька, а не рідновірська. Тому, і Предки наші – язичники, і ми будемо, в бувальному розумінні – народовці.

    Відповіcти
 3. Олена сказав:

  Вітаю, Світовите! Скажіть, чому на Вашу думку слов”янські боги допустили поширення на рідній території віри в Ісуса Христа-бога єврейського народу?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Вітаю, Олено! Боги дали нашому народу Землю і маємо захищати її фізично і духовно, щоб вижити у цьому жорстокому світі вічної боротьби. Ми є внуками наших Богів і маємо допомагати їм творити лад на нашій Землі. Боги дали все, що потрібно для нашого життя. Тому не Боги винні, а люди, які не вберегли те, що їм дано. Зараз народ повертається до своєї предківської віри. Не стійте осторонь! Від кожного із вас залежить доля нашого народу!

   Відповіcти
   1. Олена сказав:

    Дякую.

    Відповіcти
    1. Вадим сказав:

     Олена: а чому ви вважаєте що Христос – Бог єврейського народу?)

     Відповіcти
     1. Олена сказав:

      Прочитавши родословну Христа в Єванлії від різних авторів, а також вказівки в “Ветхом завете”. А на вашу думку Христос слов”янин ?)))

     2. Іван сказав:

      Христос був Богом і він не має нації.

     3. Світовит сказав:

      Я відповім. Тому що Христос є сповідником юдейської віри і був за вірою обрізаним, що ви й святкуєте 1 (14) січня – Обрізання Господнє. Окрім того Христос ясно сказав: “Я посланий тільки до овечок загинулих ДОМУ ІЗРАЇЛЕВОГО.”
      Але якщо дивитися на Христоса як міфологічного персонажа, то він тотожний нашому Богу Сонця Дажбогу. Окрім того Ісус Христос був з роду юдейського царя Давида, який також міфологічно тотожний Дажбогу.
      В чому ж різниця, якщо основа віровчення має спільні витоки? А в тому, що кожен народ творить свої святощі. Навіщо нам іти до Бога через жидів, коли ми маємо свій духовний шлях, творений нашими Предками.

 4. Ігор сказав:

  Слава Україні! Пане Світовиде, я понад 8 років є прихильником нашої рідної віри, а дружина моя віддана християнка. Справа в тім, що віра християнська їй допомогає в усьому, навіть я дивуюся. А мені – рідна віра, рідні Боги. Чому так буває, що християнам у нас в Україні допомогає ця віра? Щось тут не так. Дякую

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Навіки слава! Ігорю, для того щоб христосівська віра набула поширення серед нашого народу, було перейнято багато елементів з нашої стародавньої віри, тобто постало так зване двоєвір’я. Переважна більшість наших людей не дотримується канонів христосівства чи юдаїзму, що викладені в Старому і Новому заповітах, а живуть за рідним звичаєм. Це з одного боку допомогло адаптувати чужу для нас віру серед народу, а з іншого боку у людей виникає своєрідне роздвоєння особистості. З одного боку ми русини-українці, а з іншого нас примушують вклонятися святощам чужого народу. І коли таким людям нагадуєш, що вони не дотримуються вимог своєї віри, то це відразу викликає супротив свідомості, адже виникає питання як поєднати непоєднане. Люди, що сповідують чужовірство, присипляють у себе ці протиріччя і також почуваються щасливими.

   Відповіcти
 5. макс сказав:

  Скептики Велескниги приводять аргумент, що мовляв Грецколань не автентична назва, словяни не знали кореня “грец” (лат.) а греків називали “елліни”. Як ви це поясните?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Греки (грецьколани, грецьлани, греці, елани) – народ що, жив на території Стародавньої Греції (Еллади). Також цим ім’ям на Русі називалися народи Візантійської імперії. На дошці 18б зазначено: “Греки бо міжду еланами плем’я осібно”. Г. Лозко пояснює: греки – назва елінського племені, що жило біля гори Грайя в Беотії (на о. Евбея). Саме цю назву римляни поширили на всіх еллінів.
   Слов’яни могли перебрати від римлян назву народу “греки”, бо мали з ними тісні стосунки. Розкриваємо словники старослов’янської мови і бачимо, що у них є слово грек і похідні від нього: грєчєски, грьчьскъ, грьчьскы, грьци.
   Словарь древняго славянскаго языка составленый по Остромировому Евангелію / сост. А.В.Старчевскій. – С.-Петербургъ: типография А.С.Суворина, 1899. – 946 с.
   Старославянский словарь (по рукописям Х–ХІ веков) / Э.Благова, Р.М.Цейтлин, С.Геродес и др. Под ред. Р.М.Цейтлин, Р.Вечерки и Э.Благовой. – Москва: Рус. яз., 1994. – 842 с.

   Відповіcти
 6. Вадим сказав:

  На яких джерелах фундується ваша релігійна течія (окрім Велесової книги)?
  Як функціонує ваш культ (коли достеменно невідомо яким він був в часи розквіту)?
  Як співвідноситься ваша релігійна течія з комерцією та загальною постсекулярною ситуацією?
  дякую

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Джерел для фундації віровчення досить багато, при начебто явній відсутності стародавньої літератури. Все духовне надбання, що створено нашим народом і є корисним для нього, може слугувати для наповнення духовної скарбниці. Окрім того, міфологічна основа є тотожною в більшості народів, дослідження аналогій допомагає відновити наше віровчення.
   Сучасні рідновіри користуються етнографічними джерелами для формування обрядовості. Вона звичайно може різнитися, але такий стан в усіх віруваннях, які знаходяться у постійному русі.
   Якщо маєте на увазі духовну комерцію, то це вимушений крок для утримання духовної структури. Є два виходи: або структура утримується громадою (комунізм) і обрядодіяння проходять безкоштовно (в деяких країнах введений податок для утримання духовних структур, або сама громада в обов’язковому порядку здає пожертву). Інший варіант – комерційний. Ці два види можуть бути поєднані. Але й комерція буває різною, згідно вашої совісті. Якщо взагалі нічого не робити, то клуб любителів з часом розпадається. У Велесовій Книзі про податок: “Тако же даємо десяту Отцям нашим, а соту – на Власове”.
   Щодо постсекулярної ситуації, то якраз рідновір’я переважно зайняло проміжну позицію. Ми віримо в існування Бога, але всі його прояви ототожнюються з природними явищами.

   Відповіcти
   1. Вадим сказав:

    “Джерел для фундації віровчення досить багато, при начебто явній відсутності стародавньої літератури. Все духовне надбання, що створено нашим народом і є корисним для нього, може слугувати для наповнення духовної скарбниці. Окрім того, міфологічна основа є тотожною в більшості народів, дослідження аналогій допомагає відновити наше віровчення. Сучасні рідновіри користуються етнографічними джерелами для формування обрядовості. Вона звичайно може різнитися, але такий стан в усіх віруваннях, які знаходяться у постійному русі.” – це загальні слова… аналогія як один із методів є цілком прийнятним, але його явно не достатньо. а культу не така проста справа щоб його провадити за однією аналогією. тобто це дає підстави для тисяч різних тлумачень і жодне з них не буде правдивим. а це відкрите поле для релігійних спекуляцій та комерції.

    Відповіcти
  2. Goran сказав:

   – На яких джерелах фундується ваша релігійна течія (окрім Велесової книги)?
   Як функціонує ваш культ (коли достеменно невідомо яким він був в часи розквіту)?
   Як співвідноситься ваша релігійна течія з комерцією та загальною постсекулярною ситуацією?

   Найпершим джерелом є Природа, саме вона є нашим вчителем і наповнює нашу свідомість споконвічними цінностями, повертаючи нащадків до культури предків. Все інше – книжки, догматики, – є похідними, усвідомленням, обгрунтуванням святості Природи. Тому, це саме той варіант, коли для людини існує повна свобода (на відміну від релігії) й водночас, щоби досягнути стану передачі інформації від Природи, потрібно строго працювати над собою, зберігати свій дух у чистоті, дбати про впорядкованість думок, гармонійність фізичного і тонкого тіл.

   Відповіcти
 7. Odger сказав:

  Пане, Світовит!
  Ніхто не буде сперичатись про важливу роль християнства в духовній культурі європейської цивілізації.
  Християнська релігія дала величезний поштовх для розвитку культури: писемності, образотворчого мистецтва, архітектури.
  А що корисного для української культури, на Ваше переконання, надало українське язичництво?
  Дякую.

  Відповіcти
  1. Олена сказав:

   Шановний, Odger! Але ж слов”яни мали свою писемність і до християнства. І якщо досягнення не християн не дуже широко відомі і не рекламуються не можна говорити тільки про здобутки і поштовх християнства.

   Відповіcти
   1. Odger сказав:

    Щодо писемності слов’ян до прийняття християнства – не існує єдиного підходу в наукових колах.
    Відомо з опису в “Оповіді про Письменах” Чорноризця Храброго словами: “убо слов?не НЕ ім?ху пісменъ, , нь чр’тамі і р?замі чьт?ху і гатааху, погани суще …”
    Ну, і можливо, свідоцтво Титмара Мерзенбурзького ще засвідчують про слов’янську писемність. І все.
    Користувач “Торквемада”, мабуть, з неабиякою цікавістю задає теж саме запитання про писемність 🙂
    Важко знайти інші достовірні докази. Однак, якщо писемність все таки існувала, то мені самому цікаво про це дізнатись.

    Відповіcти
    1. Світовит сказав:

     Odger, писемність існувала, раз вона була в інших народів, то і в слов’ян також. Єдине, що не дійшла до сьогодення і в більшості завдяки чужим віруванням, бо не вписувалася в їхню систему і була знищена. Ось деякі свідчення про стародавні надписи на території України, які збереглися на глечиках чи камені:
     Михайлов Б. Кам’яна Могила – світова пам’ятка стародавньої культури в Україні – http://www.svit.in.ua/kny/bookkm.htm
     Капуста І. Дослідження родоводу індоєвропейців приводить в… Донецьку область
     http://www.svit.in.ua/stat/st40.htm

     Відповіcти
     1. Odger сказав:

      Дякую Вам щиро за надані посилання!

  2. Світовит сказав:

   Пригадалося мені, що колись відома українська співачка зі сцени почала лаятися на язичництво, яке воно є поганим і скільки шкоди принесло народу. А потім каже: А зараз я заспіваю вам українську весняночку… Коментарі, думаю, зайві.
   Так і ми творимо свою рідну духовність тисячоліттями, використовуємо всі культурні надбання нашого народу і не хочемо бачити, що це все взято не з Біблії, а є нашим рідним: звичаї, пісні, вишиванки, символіка (в тому числі і державна)… Рідна духовність навколо нас!

   Відповіcти
 8. Ясь сказав:

  Вельмишановний Світовите!
  А чому Ви часто критично оцінюєте Христа?
  Які претензії у Вас до нього і що негуманного можна зустріти в Нагірній проповіді?
  Як на мене, я лише радий був би, якщо кожен взяв би такі постулати за еталон.

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Ясю, якщо оцінювати Ісуса Христоса з міфологічного погляду, як уособлення Сонця, нічого поганого в його постаті не бачу. А те, що йому понаприписували духовні провідники не підходить до духовного виховання нашого народу, тим більше формувалося віровчення під гнітом загарбників і сповідує деяку смиренність і страждання. Критики зараз достатньо, тому не буду тут повторюватися, що всім і так відомо. Можу для прикладу порекомендувати:
   Світояр, проповідник. Основи біблійної eтики, 2007 (270 кб, pdf) – http://www.svit.in.ua/kny/svitojar.pdf

   Відповіcти
 9. Сергій сказав:

  Шановний Світовит, визначте, будь ласка, основні проблеми, досягнення і перспективи організацій дохристиянських вірувань в Україні.

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Сергію, проблеми для всіх однакові, особливо, коли не маєш сформованої матеріальної бази за відсутності фінансування. А це залежить знову таки від свідомості народу і організаційних питань. Чому я говорю відразу про це, тому що основи віровчення практично сформовані (в процесі діяльності вони вдосконалюються), а ось донесення їх до народу вкрай важлива справа.
   Ще важливо, щоб рідновір’я стало державною вірою, бо більшість громад досі продовжують займатися “партизанщиною” і не мають далекоглядної мети. Маємо надію, що влада зверне увагу на користь рідновір’я для державотворення. Це незалежно від нашого ставлення до сучасної влади – влада змінюється, а віра залишається. У цьому контексті рідновір’я має дуже великі перспективи в Україні.
   Про поточні досягнення можна дізнатися з наших сайтів: http://www.svit.in.ua/

   Відповіcти
 10. Торквемада сказав:

  Скажіть, Світовите!
  Якою писемністю користувались наші пращури, що сповідували дохристиянські вірування?
  От, наприклад, про тих, то сповідував Святу Христову віру я сказати можу.
  В історії повно прикладів.

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Я взагалі проти терміну “дохристиянські вірування”, бо наші предки користувалися символом хреста з кам’яного віку і ми теж можемо називати хрестиянами. Майже всі види хрестів пояснюються рідним світоглядом. Ім’я Хистоса (Христа) також пов’язується з символом хреста і сонячного божества, тому я ці поняття не плутаю, а об’єдную.

   Велесова Книга написано письмом близьким до кирилиці. Кожна літера первісно слугувала за символ зі своїм глибоким значенням. Навіть на сучасному державному гербі ви можете знайти принаймні половину алфавіту. Збереглися окремі давні надписи. Особливо цінним для нас є письмо Кам’яної Могили, яке датується 6 тис. до н.е.

   Відповіcти
 11. Лесь сказав:

  Світовите!
  Якщо Вам відомо, то як Ви ставитесь до інтерпретації культури слов’ян Олесем Бузиною?
  Ви згідні з його позицією?
  Мабуть мова йде про черговий популізм у ЗМІ…

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Лесю, я не знаю що там Бузина набузив про культуру слов’ян, але враховуючи його неадекватну постатать, думаю, брати до уваги не варто.

   Відповіcти
 12. отець Петро сказав:

  Вітаю Вас, Світовите!
  Дякую Вам за сміливість взяти участь у веб конференції!
  Дуже цікаві відповіді!
  Але мене, як священнослужителя, цікавить таке запитання.
  У відповіді користувачу Ясю ви надіслали основи біблійної етики, причому, у цікавій інтепретації, в якості критичної оцінки християнсва.
  А чому ж Ви не зможете з РПК видати таку ж “етику”, тільки мусульманську?
  З чим це пов’язано?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Отче Петре, дякую за пропозицію написати “етику” мусульманську, можливо у майбутньому так і зробимо, тим більше, що мусульманство творилося на базі юдаїзму і христосівства. Якби мусульманство домінувало на нашій землі, то можливо першочергово було б звернено увагу на нього, а так ви виявилися більш популярними. Тим паче, коли таку “етику” в нашій світській державі, порушуючи Конституцію, намагаються нав’язати навчальним закладам, то маємо висловлювати свій протест для захисту рідної духовності від чужої віри.

   Відповіcти
 13. AndrewFG сказав:

  Доброго дня!
  Дуже добра ініціатива – проводити такі конференції! В мене є багато питань.
  1) Згадувана Велесова книга вважається підробкою – кому все-таки вірити і які є докази та аргументи щодо її автентичності?
  2) Чому саме “Велесова книга”, а не “Вилас книга”? Адже Лев Силенко у Мага Вірі доводить правильність написання саме Вилас? Як Ви ставитеся до написання Пар’яна (Перун), Стріба (Стрибог), Сварга (Сварог), Білоба (Білобог) та ін.?
  3) Як Ви вважаєте – РУН Віра та її інститути повинні об’єднатися з державними інститутами для досягнення поставлених цілей? І якщо всі інші релігії чужі для нас – то чи взагалі можливо їх позбутися мирним шляхом, адже так глибоко вони вкорінені?
  4) Як Ви ставитеся до процесів глобалізації?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Вітаю! Велесова Книга вважається підробкою через необізнаність, а в більшості просто декому хочеться довести, що слов’яни мали дуже примітивне вірування і не здатні написати високодуховних творів. Серед противників є й рідновіри, які відкидають ВК, бо вона не вписується в їхній придуманий світогляд. Я розбирав деякі зауваження щодо ВК в більшості зі світоглядної позиції. Противники мене так і не переконали. Свої зауваження до “досліджень”, я висловив на форумі РПК, з ним можна ознайомитися (див. посилання внизу). Більшість противників вважає, що Миролюбов сам написав ВК, але якщо подивитися на його інші твори, то бачимо, що він не мав достатньо знань, щоб створити таку складну підробку. А щось змінити в тексті звісно міг, як і перший видавець Куренков (Кур). Тому деякі питання і мене цікавлять. А те що ВК містить такі речі, що не могли бути відомими сучасникам, це теж факт, вони перевіряються тільки побічними свідченнями.
   Доволі тривалий час ВК викладалася у школах, лише в 2009 році була знята з програми, хоча ще вивчається філологами. Колись і “Слово” вважали підробкою, але час все розставив на місця.
   Щодо правильності написання Велес чи Вилас, то думки можуть бути різними, і ми можемо в нашій мові знайти відповідні слова на “вол”, “вел”, “віл”, “вил”, “вал”. Всі вони мають право на життя і ці слова відповідають міфічному призначенню Велеса, як Бога нижнього світу. Тому категорично стверджувати було недоречно. “Пар’яна” я щось не знаходжу у ВК, а Білоба, Стриба – то просто скорочення імен Богів. Сварог є володарем Сварги (Неба).
   http://www.svit.in.ua/kny/bookvles.htm

   Відповіcти
   1. AndrewFG сказав:

    Дякую за відповіді! Пар’яна це у Мага Вірі.
    Також з задоволенням прочитав би відповіді на третє і четверте питання.

    Відповіcти
   2. Сергей Гор сказав:

    Вы абсолютно правы: книга Велеса – это реальный первоисточник, но частично подделанный. Вот в этом и проблема, которая вызывает споры о поблинности этого документа. Что же касается имени Велеса, то здесь уместно посмотреть на название городов в Словении, Сербии, Черногории. В этих названиях городов – вся история словенских народов. Так вот..есть такой город – Велес. Он сохранил свое самобытное звучание. Родную веру необходимо восстанавливать изучая и работы западных Словен. Кстати, и чехи и сербы своей истории уделяют огромное внимание, вот только мы об этом мало чего знаем. Тогда как, если даже сопоставлять даты Великих сражений, к примеру Куликовскую битву и Битву на Косовом поле, то мы увидим, что разница в датах совсем незначительная. Появляется иная картина: становится очевидным, что словенские народы находятся в пограничной зоне между исламским миром и европейским. Собственно, тогда становится понятна миссия словенских народов – защита рубежей, хранители Мира. Потому что мы между двумя мирами…Отсюда легенда о земле Мидгард – срединной земле. Это наше предназначение и наш бич одновременно. А книга Велеса, для тех кто глубоко изучает историю и находит подтверждения в совершенно иных первоисточниках – это УДИВИТЕЛЬНАЯ КНИГА!!! Вот только жаль, что Миролюбов влез в неё со своими ремарками. Особенно по части “Ариев”. Мы – СЛОВЕНЫ. И это наша национальная идея. СЛОВЕ – МЫ. То есть, понимающие слово, постигшие его магию.

    Відповіcти
  2. Світовит сказав:

   Я був у складі РУНВіри з 1992 по 2000 рр. Під кінець 90-х років повністю перейшов на багатобожну систему. Тому віровчення РУНВіри знаю добре, але вважаю його помилковим. Причому вчення Силенка написане при холодній війні США і СССР, що вже не відповідає сучасним реаліям. Тобто концепція “Мага Віри” не підходить до сучасного державотворення.
   Я вже писав вище, що мета рідновірів утворити Державну Віру, тому треба намагатися вливатися в державні структури. Чужі для нас вірування самі відпадуть при правильній державній політиці. Але й сам інститут Державної Віри повинен формуватися на наукових дослідженнях, а віровчення має викладатися через підручники з постійною корекцією текстів. В планах РПК створити такий підручник для недільних шкіл.

   Щодо процесів глобалізації, то ви нікуди від того не втечете, вони все більше проникають у наше життя. Завдання рідновірів зберегти самобутність народу і виховувати його у рідній духовності.

   Відповіcти
   1. AndrewFG сказав:

    Дуже дякую за відповідь! Навіть не знав, що РУН Віра має чи то якісь відгалуження чи конфесії. Думав, що РУН Віра теж багатобожна. Виявляється ні.

    Відповіcти
    1. Світовит сказав:

     Є кілька рідновірських конфесій, вони до РУНВіри (Рідної Української Національної Віри) відношення не мають, хіба що рідновіри підтримують між собою зв’язок у спільних справах. Кожна конфесія має близьке, але відмінне віровчення. Як правило, все залежить від духовних провідників. Часто самі прихожани мало розуміються в тих відмінностях. Руське Православне Коло іноді плутають з РУНВірою. На нашому сайті можна ознайомитися із працями засновника цієї конфесії Лева Силенка: http://svit.in.ua/kny/booksil1.htm ; http://svit.in.ua/kny/bookmv.htm

     Відповіcти
 14. Богдан сказав:

  Світовит скажіть, за той час, який ви очолюєте РПК, ваші боги зцілювали людей від смертельних хвороб ?
  Бо християнський Бог зцілює тисячі людей на добу у всьому світі!

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Богдане, у нас різне розуміння Бога і процесів життя. Якби ваш бог зцілював людей, то ніхто б не помирав і не хворів. Подивіться скільки сповідників христосівської віри страждає від смертельних хвороб, думаю, що вони щиро моляться або за позбавлення хвороби, або щоб Бог дав їм смерті. Звичайно бувають випадки дивного зцілення, але такі випадки трапляються у сповідників різних релігій і кожен із них вірить, що саме його Бог допоміг позбавитися хвороби. Я побажаю людям при хворобі вірити в свої сили і звертатися до лікарів. А віра в Бога сприятиме швидкому одужанню.

   Відповіcти
   1. Богдан сказав:

    Ну яка тоді суть вірити в богів? Якщо вони не допомагають, не зцілюють, і взагалі нічого не роблять?
    Значить вони лише видумка і не реальні?

    Відповіcти
    1. Світовит сказав:

     Богдане, все реальне. Я вірю, що Бог – це Всесвіт, кожен з його проявів має свою силу. Завдання духовної організації допомогти людині знайти своє місце серед свого Роду і Природи, відчути гармонійне поєднання, щоб бути щасливим. Віра дає надію на майбутнє. Навіть, якщо тебе спіткала хвороба, і наблизилася Смерть, то віриш, що після неї прийде Життя, і ти відродишся у наступному поколінні твого Роду. Що ти залишив у минулому житі, то отримаєш у майбутньому. Молитва до Богів – це твоє правильне налаштування віри. Тому, хто тільки просить і нічого не робить, Боги не допомагають. Вони сприяють онукам-помічникам своїм, які борються за своє життя.

     Відповіcти
 15. Салим сказав:

  Здраствуйте, Свитовит!
  Не кажется ли Вам, что идолопоклонство давно было упразднено еще пророком Мухаммадом (мир и благословение Ему!) и что только вера в Единого Аллаха (слава Ему Господу Миров!) есть истинным поклонением?
  Иначе, как мне кажется, почему языческие верования исчезали и только Единобожие утверждалось?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Саліме, в Біблії також заборонене ідолопоклонство, навіть був період іконоборства в христосівстві. Але здоровий глузд переміг, і народна традиція взяла гору. В багатьох країнах, де зараз домінує іслам було заборонено поклонятися образам Бога у вигляді людини. Але все одно ідолопоклонство залишається в іншій формі, але чомусь мусульмани того не хочуть бачити. Основним місцем ідолопоклонства в мусульманстві є Кааба. І не має значення, чи це образ людини, речі або мощі святого, чи якийсь символ з каменю, дерева металу, навіть, храми – все це є ідолопоклонство.
   Єдинобожжя у вас також немає, монотеїзм тільки декларований, як і в христосівстві чи будь-якій іншій вірі, бо стародавні боги перейшли в образи святих, пророків, родоначальників. В Руській Православній Вірі більше монотеїзму, аніж в аврамічних релігіях. Ми шануємо єдиного і багатопроявного Рода, тобто всі Боги є в Родові.
   Прогляньте, що про ваше ідолопоклонство кажуть інші:
   http://islamuncovered.info/idol_worship_in_islam/
   http://vk.com/video78933969_165663843

   Відповіcти
   1. Салим сказав:

    Бисмилляхи Рахмани Рахим!
    Аузубиллях!
    Господин Свитовит! А вот скажите мне, почему, когда Вы пишите о поклонниках Истинной Веры в Аллаха, Господа миров, Вы называете почитание Каабы в Мекке идолопоклонничеством?
    Ведь почитание, например, родителей, или любовь к жене – это почитание, а не поклонение!
    И еще: почему в Вашем размышлении об Исламе и Каабе, Вы кидаете мне ссылку христианского сайта. А ведь Вы в течении конференции кинули в интернет книжку христианскую этику, которую Вы также критикуете и христианство в целом?
    Не кажется ли Вам, что это лицемерие?
    Для меня поклонение чужим богам и идолам не припустимо.
    Когда пророк Мухаммад (мир Ему!) пришел в Мекку, он истребил всех идолов, которые были возле Каабы! Он имел откровение и принес Веру в Аллаха (слава Господу миров)!
    И вообще, как мусульманин я провожу четкую разницу между язычниками и “Людьми Писания” (иудеями и христианами).
    Ашхаду ан ля ил`яха `илля Лл`аху уа `ашхаду `анна Мух`аммадан ра`сулю Ллахи

    Відповіcти
    1. Світовит сказав:

     Салиме, у вас якийсь однобокий підхід, такий же самий, як і в христосівстві. Вони нам теж кажуть, що вони моляться до образів, а ми до ідолів. Ви хочете, щоб поважали вашу віру – то відповідно поважайте інших. І перш аніж звинувачувати когось, подивіться, чи у вас не те ж саме робиться, тільки може трохи в іншій формі. Тому я привів приклад зневаги до вашого ідолопоклонства. Чому саме фільм христосівців? Та лише тому, що РПК подібні фільми не створювало, а зміст цих фільмів співпав з моїми думками. Краще, аби христосівці зняли фільм про своє ідолопоклонство, хоча подібного в інтернеті багато. Тому про лицемірство спитайте у своєї совісті. А від того, що ви приводите чітку різницю між язичниками і аврамічними релігіями, вам особливої шани не робить. Найбільше мусульманство ворогує саме з ними, бо пересікаються ваші інтереси. За родом своєї діяльності, я іноді заходжу до мусульман. Коли ніхто не виставляє свою зневагу до інших, то бесіди завжди проходять мирно. Я ніколи не стану мусульманином, ви можливо не повернетеся до віри ваших предків. Тому один одного ми не переконаємо в своїй правоті.

     Відповіcти
  2. gris сказав:

   Салим, речь идет о том, что РОДная вера происходит от РОДа, и так как Вы знакомы с русским языком, Вам не сложно будет понять, что приРОДа находится при РОДе! Пускай “вера в Единого Аллаха (слава Ему Господу Миров!) есть истинным поклонением”! Но когда славяне творили Трипольскую культуру, пророка Мухаммада еще в помине не было и быть не могло!

   “Единобожие утверждалось” огнем и мечем! И если сейчас многобожие утверждать подобными методами, то через 1000 лет тоже самое можно будет говорить про Единого Аллаха! Славяне никогда ничего не утверждали огнем и мечем! И с именем Аллаха не создавали террора!

   Відповіcти
   1. Салим сказав:

    А это чего еще?
    Последователи Аллаха несут свою Религию и свой джихад миром, а не мечем, в первую очередь!
    Джихад меча – только, если кто-то идет против Истинной Религии Аллаха и пытается навредить жизни, здоровью каждого мусульманина или за то, что он верит!
    Мы должны защищать свою Веру!
    Не то, что христиане на Западе отказываются от нравственных ценностей религии и переводят все в рутину!
    И, к сожелению, подростающее, просвещенное поколение детей учат мерзости!
    И никакая мусульманская душа не должна нормально такое воспринимать!
    Извините, но употреблять алкоголь в таких количествах, как это закреплено за словянами – это уже слишком!
    Поэтому моя Вера есть Истинная и имеет четкие границы и нравственные ценности!
    Аллаhу Акбар!

    Відповіcти
    1. Світовит сказав:

     Салиме, мусульманство створилося, коли араби почали завойовувати світ. І для кращого управління імперією було створену нову релігію, на основі вже існуючих. При завоюванні різних народів, з великою кількістю різноманітних вірувань, для імперії найкращий варіант заборонити роздроблені секти і утворити монотеїстичну релігію, інакше суперечкам не буду ні кінця ні краю. Але коли імперія розростається, то монолітну структуру утримати важче – вона починає ділитися, навіть якщо є спільне писання. Тому коли суніти і шиїти один у одного підривають мечеті разом із мусульманами, то, напевно, не коректно говорити про зовнішню шкоду для мусульман. Про моральні цінності у мусульманстві, навіть при більш жорстоких покараннях для порушників, теж можна говорити багато і приводити приклади. Якщо розмова на цю тему продовжиться, я обов’язково на них зверну увагу, хоча кожен бажаючий може самостійно проглянути з того приводу цікаві сторінки в інтернеті. Так що, як би не казали про високі почуття, у кожної системи є свої недоліки.

     Відповіcти
 16. Степан сказав:

  Світовите, яка позиція РПК щодо гендерної політики сучасності?
  Як ставитесь Ви та РПК до одностатевих шлюбів?
  Як на мене – то гидота нав’язана Америкою.
  Відомо, що слов’яни з давніх часів були противниками всього цього.

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   РПК негативно ставиться до одностатевих шлюбів і в міру своїх сил бореться з цим негативним явище в суспільстві. Бог створив чоловіка і жінку, щоб вони у шлюбі породжували нове життя і творили родину. Це запорука продовження людського роду взагалі.
   Рівності між чоловіком і жінкою бути не може, бо ми є різними і кожному призначено виконувати свої функції. Права чоловіка і жінки повинні формуватися виходячи із сучасних критеріїв життя суспільства.

   Відповіcти
 17. Богдан сказав:

  Чи мають послідовники Руського Православного Кола, свої храми та святилища?
  Чи маєте у ви у планах по будувати такі храми у майбутньому?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Послідовники Руського Православного Кола мають святилища, де проводяться обрядодійства. Це або давні пам’ятки історії, або ж новозбудовані святилища. На жаль, храмів поки в РПК немає, як і фінансової можливості їх збудувати. Маємо надію, що в майбутньому така можливість з’явиться. Деякі рідновірські конфесії мають храми або розпочали будівництво.
   Для прикладу можна подивитися на святилища, де РПК проводить постійні або виїзні богославлення:
   Хортиця – http://www.svit.in.ua/sva/hortyca.htm
   Кам’яна Могила – http://www.svit.in.ua/sva/mi7.htm
   Савур Могила – http://www.svit.in.ua/sva/mi4.htm
   Духовний комплекс “Права” (Орільський ліс) – http://yaro.dp.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=131:2012-12-26-09-38-02&catid=7:2012-04-18-18-57-59&Itemid=3
   Святилище в Микильському-на-Дніпрі – http://www.svit.in.ua/sva/mi13.htm
   Є проект будівництва святилища, але поки він не реалізований:
   http://www.svit.in.ua/ogolow/ogol3.htm

   Відповіcти
   1. Богдан сказав:

    Ну а як зима? На дворі молитися ?

    Відповіcти
    1. Світовит сказав:

     І на дворі і в приміщенні, якщо є куди прибитися.

     Відповіcти
 18. Сергей Гор сказав:

  Добрый день.
  Есть нечто, объединяющее нас общей Идеей – это Идея Возрождения Рода. Коль скоро мы живем в мире товарно-денежных отношений, то необходимо сделать эту Идею конкурентоспособной. Я предлагаю создать некий Брэнд, к примеру, «Купала», который по праву рождения принадлежит Словенам, а, следовательно, любой производимый продукт, реализуемый под торговой маркой «Купала», будь то сливочное масло, хлеб или культурное мероприятие, по определению ориентирован на Идею Возрождения. То есть, это Лучшее, это самое Качественное, это – НАШЕ РОДНОЕ. Это как у евреев кошерные продукты, как у Кришнаитов просветленная еда. Люди оценят качество продукта и будут покупать товары с этим брендом. Тогда финансы начнут вращаться внутри Родного сообщества, поддерживая ремесла и промыслы, общины и, собственно, родноверов. Покупать, платить деньги нужно только своим. На всех уровнях. То есть, нужно создать потребительскую сеть, ориентированную на Идею Возрождения Рода.
  Я с этой идеей ношусь уже пол-года, но никто меня не слышит…кроме!!!! Недавно на сайте фриланса обнаружил конкурс на создание логотипа “Православная трапеза”. То есть, планируется продавать рис, масло и прочее под этой маркой. И люди будут брать. Теперь вопрос: почему живя в материальном мире родное сообщество пренебрегает такими идеями. Ведь понимание необходимости создания бренда, объедитняющего родноверие, со временем придет, но…как бы не оказалось слишком поздно…Мне кажется, необходимо не только назад к истокам двигаться, но и думать о будущем и об усилении собственных позиций. А эти споры про Христа уже костью в горле. Ну хотят евреям молится – пусть молятся.

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Сергію, ми аж ніяк не проти таких брендів і підприємств. Тільки одне – це коли просто говорити, а інше – створювати такі підприємства. Тобто ідей багато, а треба ті, що будуть впроваджувати їх в життя. Громади складаються не тільки з духовних провідників, тому приєднуйтеся і організовуйте, а ми підтримаємо.

   Відповіcти
   1. Сергей Гор сказав:

    Хорошо. Но мне действительно необходима поддержка. Единственное, я бы не хотел обсуждать детали в открытой переписке. Буду признателен, если сообщите адрес почтового ящика где переписка носила бы более приватный характер.

    Відповіcти
 19. Світовит сказав:

  Зв’язок з представництвами РПК в тому числі і мої дані, вибирайте, що вам зручно для спілкування:
  http://www.svit.in.ua/gos.htm

  Відповіcти
 20. gris сказав:

  Добрий! А як ваши батьки відносяться до рідновірів, рідної віри, до Ваших справ в РПК, до самої РПК? Чи маєте Ви зв`язок з рідновірами Білорусії, Росії тощо?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Gris, я розумію, якби я був молодою людиною і тільки починав своє самостійне життя, то б можна було спитати ставлення моїх батьків до моїх зацікавлень. А коли вже пройшло більше 20 років мого активного рідновірства, то це питання вже якось і не варто обговорювати. Хача відповім: ставлення позитивне.
   З рідновірами інших країн зв’язок маємо, але не активний.

   Відповіcти
 21. Іван сказав:

  Чи вірять послідовники РПК у потойбічне життя?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Більш вірніше казати, що віримо у життя після смерті.
   Спостерігаючи за Сонцем, люди вірили в непереможне і вічне життя, у воскресіння душі і тіла. Русини вважають, що після смерті душа відправляється до Батька-Неба Сварога, а тіло повертається до Матері-Землі Рожаниці. Під час похорону проводиться обряд шлюбу Батька Сварога і Матері Рожаниці – людина має відродитися у наступному поколінні. Тому русини свято дбають за продовження свого роду, аби душам Предків було куди відроджуватися. І ми свою Землю, нам Богом дану, бережемо від ворогів і дбаємо за її чистоту, щоб знову сюди прийти господарями.

   Відповіcти
   1. Іван сказав:

    Тобто ви вірите у реінкарнацію ?
    То ви вірите у рай та пекло чи ні?

    Відповіcти
    1. Світовит сказав:

     Я вірую в реінкарнацію: тимчасове перебування душі разом із Богами, поки не буде втілення в новонароджену дитину. У Велесовій Книзі в кількох місцях згадується Рай і описи страждань в потойбічному світі. Але вони неоднозначні і за взірець віри не можуть бути взятими. Тому виходимо із загального контексту вірувань в перевтілення душі, які згадуються у ВК, а також аналізуючи звичаї народу і відповідні дослідження сучасних науковців. Ознайомтеся з моєю статтею з того приводу:
     http://svit.in.ua/stat/st18.htm

     Відповіcти
 22. Богдан сказав:

  Світовит, ви отримуєте зарплатню виконуючи роль Верховного Волхва РПК?
  І за, що ви живете якщо не секрет?
  Ви десь працюєте?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Богдане, я працюю Верховним Волхвом РПК. Якщо я буду ще десь працювати чи на когось, то в мене не буде часу займатися рідновір’ям. А це щоденна робота. Якщо ви думаєте про платню, то в рідновір’ї поки вам роботи немає. Ніхто ставки не отримує. Звичайно, що забезпечення для прожиття повинно бути, тому я займаюся всіма справами, які торкаються діяльності волхва, за це отримую винагороду. Вона невелика, тому в чергах на духовну посаду у нас не стоять. Тут працюють за покликом душі.

   Відповіcти
 23. gris сказав:

  Добрый! А как Вы относитесь к книге Буквица – пособие по Древнерусскому языку?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Gris, враховуючи, що це видання фантазерів-інглінгів, то я до того відношення не маю і навіть вважаю шкідливим для розвитку рідновір’я. Я не вірю ні в космічних прибульців, ні в рептілоїдів, ні в Нубіру, ні в супер знання від інглінгів. Це дискредитація рідновір’я під слов’янською вивіскою. Краще користуйтеся науковою літературою з давньоруської мови, від того буде більше користі, але й те читати треба з розумом.

   Відповіcти
   1. gris сказав:

    наукова література з давньоруської мови – это что такое?

    Відповіcти
    1. Світовит сказав:

     Найпростіший варіант для прикладу про Давньоруську мову

     Відповіcти
 24. Richard сказав:

  Cвітовите, а чому Ви християнство в багатьох висловлюваннях іменуєте христосівством?
  З чим це пов’язано?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Richard, Пишу христосівство, бо це пов’язано з правилом українського правопису. На цю проблему звернула увагу професор Галина Лозко (ОРУ), яка правильно зауважила, що при відмінюванні треба правильно писати не “Ісуса Христа”, а “Ісуса Христоса”, бо міфологічного героя звати Ісус Христос. А виходячи із цього, треба писати не “християнство”, а “христосівство” чи якщо хочете “христосіянство”. А якщо ви “ідолопоклонник”, то просимо до нас, бо символ хреста, наші предки використовували ще з кам’яного віку. А відповідно ми є хрестиянами, тобто поклоняємося символу хреста. Літери “и” і “е” в даному випадку ролі не грають – їх часто плутають в написанні даного слова. Слід зауважити, що сам символ хреста в христосівстві був офіційно затверджений тільки в IV ст., а до цього він часу вважався язичницьким символом.

   Відповіcти
 25. Надежда сказав:

  Здравствуйте!
  Световит, Вы постоянно обращаетесь к Велесовой Книге, а как Вы относитесь к Славяно-Арийским Ведам?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Надю, я вже трохи згадував інглінгів і їхню деструктивну діяльність. Теж саме відношення і до їхніх книжок, які вони відносно недавно написали, а видають за древні знання. Аналізувати зараз САВ немає потреби, все вже давно розписано і можна подивитися в інтернеті. У нас на форумі також велося обговорення

   Відповіcти
 26. Павло сказав:

  Яке Ваше ставлення до В.П. Шаяна і чи вважаєте Ви його пророком Рідної Української Віри?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Павле, до Володимира Шаяна ставлюся з повагою. Він зробив великий внесок для розвитку рідновір’я. Якщо пророком вважати людину, яка до людей промовляла і писала богонатхненні речі, то його можна назвати пророком. Але треба мати на увазі, що людям властиво помилятися, тому беремо від вчителя те, що є корисним, шануємо, але не дорівнюємо до Бога, інакше помилки теж будуть зараховані до святого писання, а це хибний шлях у розвитку. З творами Володимира Шаяна можна ознайомитися у нас на сайті

   Відповіcти
 27. Анатолій Войтко сказав:

  Рідновіри – це антихрести. Не тому, що їм відома віра краща, а тому, що їм не дано знати Істини, пізнати розум Хрестів.

  Для доведення треба навести будь-яку тему, як вона висвічується рідновірами, та порівняти, як вона вирішена Хрестовою наукою.

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Анатолію, я вже про хрести писав, тому повторюватися не буду. Ми не можемо бути “антихрестами”, бо визнаємо символ хреста, як і інші символи, що використовували наші предки. Ми не поклоняємося тільки розп’яттю – символу катування і страждання. І вважаємо його хибним, бо руйнує людську психіку. Бог дав нам життя і ми маємо прожити його достойно, згідно звичаїв наших Предків, отримуючи насолоду від життя – воно прекрасне. У житті бувають різні перепони, які маємо долати і будувати справедливе суспільство, щасливу родину.
   Так як ви окрім біблійних і церковних книг нічого не читаєте, пропоную вам подивитися, що про давню віру пише Митрополит Іларіон:

   Відповіcти
 28. Влад сказав:

  Чому так мало язичників? Якби боги існували, то може б язичників було більше?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Насправді потенційних рідновірів набагато більше, ніж ви думаєте. Багато людей позитивно відносяться до рідновірства, навіть, якщо вони зараз відвідують інші конфесії.

   Відповіcти
 29. Горовой Сергей сказав:

  Мне кажется, что термин “Язычество” морально устарел и вызывает множество противоречий. Ведь существует понятие “ведической культуры”, к которому в большей степени относится Родноверие. Почему бы не употреблять именно этот термин, а не архаичное “язычество”. Ведь в основе Родноверия находятся Веды и те кто испоВедуют его, те -ВЕДАЮТ. Опять же, ведическая культура предполагает не столько религию, сколько культуру, образ жизни, мировозрения и она органично вмещает в себя и архаичное язычество и медитативные практики востока, и кельтские традиции. Ведичество привлекло бы к себе внимание куда большего круга людей.

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   На початку нашої конференції, я теж зазначив, що РПК терміном “язичник” не користується. І хоч слов’яни також “відають”, але все ж із Ведами треба пов’язувати священні тексти індуїзму. А руське рідновір’я з індійським, хоч і мають світоглядові паралелі (як в принципі з іншими народами також), але все ж є різними.

   Відповіcти
 30. gris сказав:

  “Найпростіший варіант для прикладу про Давньоруську мову
  В википедии есть только критические ссылки на Гриневича, Чудинова, Драгункина и т.д. и они никак не связаны с наукой! И басни про дифтонги, наречия – это все фуфел, в сравнении с руническим письмом, с которым ни один современный филолог справиться не может! Никто из официальной науки не дружит с образами, хотя с ними дружат даже дети! И ” руське рідновір’я з індійським, мають світоглядові паралелі” только потому, что все Гуру, прожившие в Тибете по 20 лет, выучившие санскрит, переводят с него все те же знания, которые есть у нас на словянских языках в виде сказок!

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Gris, я звичайно казки читаю, але розумію, що то є казка. Фантазерів писати казки у нас вистачає, тільки вони забувають поставити відповідний гриф “фентезі”, що то не наукова література, а їхні вигадки. Тому література на зразок творів Чудінова, який на рівному місці прочитає під певним кутом світла якісь знаки, навіть речення, тільки дискредитує рідновір’я. Потім більш реальні речі просто губляться у цьому мотлоху псевдонауки, бо їх перестають сприймати. Я не знаю, чи ці “науковці” просто через свою дурість видають такі перли, чи то гроші заробляють на наївних прихожанах, чи може виконують завдання певних структур, але точно знаю, що через їхню псевдонаукову діяльність страждає розвиток Рідновір’я, людей відволікають від реальних справ – творення державної віри. Поки деякі рідновіри бавляться в казочки, реально слов’янськими державами керують інші.

   Відповіcти
 31. gris сказав:

  Каждому в школе рассказывали про Аз, Буки, Веди, Добро, …”, но никто не рассказывал, откуда пришел Аз! И что это такое! Учителя просто отмазывались, что так раньше легче было запомнить!

  Так же и мне кажется, что когда Вы Свитовит рассказываете про Звездные войны Инглингов, вы в частности отмазываетесь от глобальных проблем, которые они поднимают! Ведь главная суть не в их баснях про Космос, а про образное мышление наших предков, которое никто не отрицает, но все верят басням лингвистов – как слышу, так и пишу! Ничего подобного в Славянских языках нет, Они образные, а не “дифтонговые”!

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Якраз церква інглінгів позбавляє наш народ образного мислення і мислення взагалі. Якусь частину вони дійсно дають реальну, а все інше далеке від нормального розуміння світу і суспільного існування. Основне їх завдання це написати якісь казки про космічних прибульців, розповідати про наближення Нубіру і загрозу рептілоїдів, придумати якісь суперзнання, а насправді профанація. І все це сміття ви називаєте образним мисленням? Ми не дивуємося, що інглінгів не відносять до рідновірських течії, хоч і вивіска слов’янська, а в середині космополітичний світогляд сурогату різних вірувань.
   Краще не піднімайте питання про діяльність церкви інглінгів, бо тема цієї конференції полягає у розгляді українського рідновір’я, до якого вони не відносяться.

   Відповіcти
 32. gris сказав:

  И еще, раз так ненавистны, СлавянскоАрийские Веды, то как вы относитесь к книге “Удар Русских богов”?

  Відповіcти
  1. Світовит сказав:

   Gris, якби ви не піднімали питань, які не мають відношення до українського рідновір’я, то це було б краще. Я розумію, що багато людей стало рідновірами, прочитавши книжку Істархова “Удар Рускіх Богов”. Вона написана просто, навіть примітивно. Але тепер нам приходиться відмиватися від тих неправдоподібних речей, що виклали автори у своїх творах. З одного боку радує, що названі книги дають усвідомити себе належним до слов’янської віри, але з іншого боку люди залишаються із викривленими знаннями. І не знаєш тепер, чи більше шкоди від цих писань чи користі.

   Відповіcти
   1. Петро сказав:

    Як ви думаєте язичництво стане колись в Україні національною релігією ?

    Відповіcти
    1. Світовит сказав:

     Приблизно подібне запитання було вище. Звичайно, якби я не вірив і не мав на меті створення української державної віри, то не брався за таку справу. Тому докладаю свої зусиль для досягнення цієї мети. Але творення народної віри залежить не тільки від наявних духовних провідників, а від усього народу. Тому не варто стояти осторонь і спостерігати за процесом, а потрібно активно сприяти ствердженню рідновір’я.

     Відповіcти
 33. Константин сказав:

  Украину, как нацию сформировало Православие, до Крещения Руси, нашу землю населяли мелкие раздробленные племена, которые не имели ни основ государственности ни культуры и только и делали, что воевали между собой. Естественно языческий период ни оставил нам ни культуры ни исторических летописей, ни каких либо национальных ценностей. Только после Крещения Украина сформировала государственность, украинский язык. И все великие украинцы (будь-то полководцы или писатели) были христианами, а “родная вера” не дала Украине не одног великого сына.

  Відповіcти
 34. Світовит сказав:

  Костянтине, я розумію, що ви прийнявши перероблену юдейську віру, тобто христосівство зараз говорите їхньою ідеологічною мовою, що начебто ми до прийняття віри від греків були дикими, неосвіченими, жили трохи не в кам’яному віці, мали примітивні вірування і т.д.
  Чужа віра дійсно займається тим аби принизити нашу Рідну Духовність, що формувалася на нашій Землі нашими Предками тисячоліттями. І робиться це для того, щоб прикрити свою нікчемність. Христосівство все свої існування проводило адаптування до світогляду нашого народу. Я більш аніж впевнений, що ви не живете за вимогами писань вашої віри, а тільки декларуєте їх, а від того перебуваєте у вічному гріху.
  Я вже приводив у цій конференції працю Івана Огієнка (Митрополит Іларіон) “Дохристиянські вірування українського народу”. Подивіться скільки перейнято із нашої Рідної Віри до новоявленого христосівства: Але й Огієнко не все написав.
  А великі українці працювали на нашу Державу і на нашу Віру, бо в противному випадку вони мали працювати за юдо-христосівською вірою на Ізраїль, так як моляться їхньому богу. Ви навіть не помічаєте, що у вас роздвоєння особистості (тобто двоєвір’я, а судячи за дописом, то й троєвір’я). З одного боку дбаєте за нашу державу, мову, культуру, але намагаєтеся нам вказати шлях до Бога через Ізраїль. Ви вже якось визначтеся з ким ви є.

  Відповіcти
 35. Константин сказав:

  Ну во первых я вашей веры и ваших богов не хулил, в отличие от вас, а во-вторых, евреи это народ через который Православная вера пришла к другим народам и при чем здесь гос-во Израиль?! Суть Ветхого Завета подготовить человека к принятию Нового, а современное иудейсто это искажение ветхозаветной религии.
  Все великие украинцы были христианами, Запорожская Сечь всегда считала своей основой Православну веру. А язычесвто повторюсь не дало украине ни культуры, ни истории, ни моральных ценностей.

  Відповіcти
 36. Константин сказав:

  И вообще-от Православие на Русь пришло из Византии, и многие наши еще до Крещения Руси приняли христианство. Православие вера уже тысячу лет, оно выстояло несмотря на нашествие Ислама во времена монголо-татарского ига, несмотря на 70 лет атеитстического террора, и несмотря на попытки захвата от оккультного третьего рейха, а язычество уже давно отсалось в истории.

  Відповіcти
 37. Світовит сказав:

  Костянтине, наша віра – це наш спосіб життя. Тому ви почали не задавати мені питання, а відразу “хулити” нашу віру.
  Назву “Православна” грекоортодоксія досить пізно використала з нашої стародавньої віри, це відбулося близько XV ст. Поняття “Прави” у вас не має і досі. Його немає і в Біблії. Зате в Біблії є Бог Ізраїлю, якому ви поклоняєтеся. Тому Ізраїль має пряму прив’язку до вашої віри.
  Юдейство не викривляло Старого заповіту, бо воно його сповідувало і дотримувалося правильності. Тому воно і досі це робить, наприклад, обрізання чи свинину не їсть. А ви як грішники не дотрималися цих правил і з “язичництва” набралися стільки звичаїв, обрядів, символіки, свят, що повністю зав’язли в них, а тепер ще й маєте наглість казати, що воно якесь малокультурне.
  Ісус теж прийшов доповнити закон, а не змінювати, тому як праведний юдей був обрізаний на 8-й день, що ви й відзначаєте на Новий рік – Обрізання Господнє. Лише реформатор (тобто порушник закону) Павло замінив фізичне обрізання на духовне.
  Чогось ви не згадуєте великих русинів-українців до прийняття христосівства, адже їх згадують літописи. Так само і в римлян чи греків – хіба до прийняття ними юдейської віри не було визначних людей чи не було культури? Адже це теж “язичництво”.
  А Запорожці до останнього часу молилася Мамаю (аналог Христоса) і його образи висіли трохи не в кожній хаті (зараз ними наповнені музеї). Було розвинене характерництво. І лише із завоюванням нашої території Московією в храмах, замість козацьких образів стали ставити ікони з ізраїльським сюжетом.
  Рідна Віра нікуди не дівалася, вона є і буде серед нашого народу. Ми лише відокремлюємо її від ізраїльського нашарування. У нас є свої святощі і свій шлях до Бога. А про біблійні казки читайте у визначного сина Русі-України Івана Франка:
  “Сотвореннє Сьвіта” –

  Відповіcти
 38. Константин сказав:

  Я вашу веру не хулил, а вот вы исполнены такой злобы, что даже слово Христианство выговорить не можете. Мы все равно друг друга переубедить не сможем, смысла спорить дальше не вижу.
  Русь если вы из школы не помните была крещена в Киеве(вы даже здесь правду не сказали стоит ли вам в другом верить). Православие родило и вырастило украинскую нацию. Для меня Украина это не просто клочок земли это то, что в сердце. До Крещения территорию современной Украины населяли раздробленные мелкие племена. А Православие дало нам государство, историю, культуру. Все украинские деятели искусства, летописцы полководцы были христианами. Украинская литература, живопись, швейное исскуство(вышиванки с иконами) все тесно пропитано христианством. И предложения отречься от нашей тысечелетней истории и самоидентичности ради обрядов мелких ваварский племен населявших территорию современной Украины когда то до появления нашей нации они антиукраинские. Я на это размениваться не хочу чего и вам желаю, если кого обидел простите, до свиданья

  Відповіcти
  1. Сергей Гор сказав:

   Несколько лет назад на Закарпатье был убит мальфар Нечай вот таким вот првославным радикалом. они не слышат ни доводов, ни аргументов… Мне довелось наблюдать, как православный священник в стрипклубе зажигал. И не так важно, что я там делал, как то, что ОН там делал. Страна бадна, как церковная мышь, но повсюду ведется строительство храмов. Казна пустая, у бюджета огромные задолженности, но только не перед церковью. Этим людям нравится быть стадом, нравится быть рабами божьими, нравится, чтобы венчали и хоронили именами сынов Израилевых, чтобы били по одной щеке, а они подставляли другую, чтобы блаженны были НИЩИЕ духом. Они будут есть плоть Христа и пить его кровь, молиться за чужую веру и видеть при этом, как деградирует собственная страна, которая якобы у них в сердце. Но там пустота, потому что не знают они истории собственного народа, но все знают про исход и про Моисея. Они не читают таких книг как Книга Велеса и даже не подозревают что история наша не одной тысячью лет отслеживается, а корни наши гораздо глубже. Все что им надо – это чтобы “рыцари гроба господня” в лице господина Азарова и прочих, снимали мораторий на землю Украины и именем Бога продавали её направо и налево. И они примут это как дар Господа, ведь их Власть – она от Бога. Во истину, БЛАЖЕННЫ НИЩИЕ ДУХОМ. Аминь!

   Відповіcти
 39. Світовит сказав:

  Костянтине, вам хоч приводь приклади, хоч не приводь, все одно до уваги нічого не берете, окрім своєї фанатичної віри. Переконати фанатика досить проблематично. Тому дійсно не має чого витрачати часу.
  Про те, чому я пишу христосівство, а не християнство, я написав вище, передивіться повідомлення. Це не описка, це принципове дотримання правил правопису.
  В школі я навчався і тому знаю, де була хрещена Русь. А ще більше знаю, що монахи використали міфологічні сюжети при складанні легенди про хрещення греками Русі:
  Князь Володимир і хрещення Русі (docx, 3 мб)

  Відмінно від вас, Костянтине, ми від своєї історії не відмовляємося: все що стосується формування нашої держави від найдавніших часів до сьогодення ми сприймаємо, бо то наші Предки, навіть, якщо вони робили якісь помилки в житті.

  Дякую Сергію Гору за правильну позицію і підтримку!

  Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошук
Дмитрук Игорь о появлении и трансформации мистицизма

Рубрики
Ми у Facebook