Індуїзм, Історія релігій, Сикхізм        11 Вересня 2013        522         Прокоментуй!

Сант Кирпал Сингх

kirpalСант Кирпал Сингх – один із найбільших екуменічних діячів ХХ століття.

Сант Кирпал Сингх – народився 6 лютого 1894 році у Пенджабі (Індія). Походив із  сім’ї сикхів, про що свідчить його закінчення прізвище -сингх. З раннього дитинства Сант Кирпал Сингх вивчав   (священну книгу сикхів), а також з 6 років розпочав відвідувати християнську недільну школу. У своїх спогадах Сант Кирпан Сингх писав, що християнська недільна школа відкрила йому любов до вивчення всіх релігій, а також їхнього єднання. З дитинства Сант Кирпан Сингх вивчав хінді, урду, панджабі, англійську, персидську для того, що читати в оригіналі більше релігійних текстів.

У 1924 році у життя Санта Кирпала Сингха відбувається перелом в його житті, він знайомиться у індійському місті Беас з відомим індійським гуру Саваном Сингхом, який став його вчителем на все його життя. Потрібно також згадати, що гуру Саван Сингх був реформатором сикхської йоги “сураб – шабд-йоги”. Тому Санта Кирпала Сингх, як і його учитель Саван продовжував популяризувати сикхійську класичну йогу, хоча подекуди їхні релігійні погляди відходили від класичного сикхізму та нагадували уніфікацію основних релігійних систем.

У 1948 році помирає його учитель Саван і Сант Кирпал Сингх їде в Гімалайські гори, де протягом року медитує і засновує рух “Рухани Сатсанг”, який спрямований на популяризацію медитації “сураб – шабд-йоги”. Також ця школа виконувала роль не лише школи медитації, але і гуманітарної та благодійної організації, яка надавала дах над головою та їжу бідним індійським верствам населення.

У 1951 році Сант Кирпал Сингх купує невелику земельну ділянку в передмісті Делі, де створює свій власний ашрам “Саван Ашрам”. Зразу після створення свого власного ашраму до нього почали приїжати паломники зі всіх куточків Індії, а також США та Західної Європи.

В 1958 році Кирпана Сингха обирають президентом Всесвітньої організації Релігії.

Починаючи з 1963 року Сант Кирпал Сингх відвідує, у статусі президента Всесвітньої організації Релігії, цілу низку європейських країн та США, де зустрічається з папою Павлом VI та Константинопольським патріархом, а також зустрічається з великою кількість політичних діячів.

У 1962 році Сант Кирпал Сингх отримав орден Святого Іоанна, він став першим не християнином який отримав цей орден. Цей християнський орден Сант Кирпан Сингх отримав за свою екуменічну діяльність, та за популяризацію пацифізму і відмову від релігійного фундаменталізму.

Щодо вчення Кирпала Сингха то воно було досить синкретичним, хоча він завжди говорив та писав, що не створював якогось нового вчення, а сповідував класичний сикхізм. Кирпал Сингх вважав, що кожна людина може сповідувати будь яку релігію, яку вважає істиною. У своїх книгах Кирпал робив своєрідні паралелі між різними релігійними системами та робив своєрідний герменевтичний і комперативний аналіз сакральних книг різних релігій. Таким чином Кирпал показував, що всі релігійні вчення ведуть людини до єдиної істини, тому немає сенсу займатися релігійним фундаменталізмом.

21 серпня 1974 року великий гуру Кирпал Сингх помирає, але його екуменічне вчення існує і тепер.

Ігор Дмитрук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошук
Дмитрук Игорь о появлении и трансформации мистицизма

Рубрики
Ми у Facebook