Історія релігійКультураРелігія

Ісус із Назарету як Месія

Усі чотири євангелія мали справу з деякими проблемами у своїх твердженнях, що Ісус із Назарету був обіцяним месією Єврейських Писань. Ісус не тільки був мертвий, але він помер через розп’яття як зрадник Риму. І проповідь про неминуче Царство Боже не здійснилася. У спільнотах його послідовників виникло два відголоси. У розділах 53-54 пророка Ісаї ми маємо опис «праведного слуги», який піддається тортурам, страждає, помирає, а потім підноситься, щоб розділити престол Бога.

Ісус із Назарету як Месія

В історичному контексті пророка Ісаї стражденний слуга стояв за народ Ізраїлю. Ранні християни тепер стверджували, що Ісая передбачив, що Ісус із Назарету був цим страждаючим слугою.

Проблему того, що Царства Божого не було, коли Ісус був на землі, було вирішено іншим християнським нововведенням. Це відоме як парозія або друга поява. Ісус, який зараз перебуває на небі, повернеться в майбутньому, і тоді решта елементів Божого правління з’явиться на землі. Це переконання залишається центральним для християнства, деталі були викладені в Книзі Одкровення Івана з Патмосу.

Послідовники Ісуса рознесли його послання містам Імперії. Дивно, але язичники хотіли приєднатися. Спочатку виникли дебати щодо того, чи повинні вони спочатку повністю навернутися в юдаїзм (обрізання, закони та дотримання суботи). Рішення прийнято в. 49 н. е. в Єрусалимі проти цієї вимоги. Але вони повинні були дотримуватися єврейських законів про кровозмішення, не їсти м’яса з кров’ю та припинити ідолопоклонство традиційним богам Римської імперії. Пропаганда проти традиційної римської релігії згодом призвела до переслідувань християн наприкінці 1 століття нашої ери.

Отримавши видіння Ісуса (тепер на небі), Павло, фарисей, приєднався до руху і почав проповідувати «добру новину» в різних містах Східної Римської імперії. Однак в історичному контексті громад Павла це не була нова релігія. Це був юдаїзм з родзинкою. Павло створив дворівневі громади, що складалися з євреїв і язичників, але обидва вірили у виконання есхатологічних вчень пророків. Значна частина його порад у листах була спрямована до послідовників Ісуса щодо того, як жити в проміжний період до його повернення на землю. Павло очікував, що його покоління буде останнім представником старого порядку, доки через Христа не відбудеться перетворення всесвіту.

У християнському русі переживалися не лише виклики щодо тлумачення Ісуса як Месії, але й стосовно прийняття юдаїзму як основи для нового релігійного співтовариства. Вирішення питання про вимоги до язичників сприяло формуванню ідентичності християн, а переслідування за їх віру лише підсилить внутрішню згуртованість ранніх християнських громад.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій