В Ірландії знаходиться одна з найвидатніших пам’яток кельтської культури – Дромберг, або Вівтар друїдів. Спорудження являє собою коло з величезних каменів мегалітів, що використовувалися друїдами як місце для релігійних практик і церемоній. Назва Дромберг отримав, мабуть, від місцевості, на якій розташований – Droma Bhig, що в перекладі означає невеликі пагорби. Конструкція складається з сімнадцяти мегалітів які стоять кругом каміння, розміром в середньому в два метри заввишки.

Місця для жертвоприношення у друїдів

Приписували кельти   камінню будь-які магічні властивості – незрозуміло. За уявленнями друїдів, камені можуть збирати і спрямовувати земну енергію, тому вони і використовувалися як вівтарі в центрі кола, в якому кельтами проводилися жертвоприношення  богам. Головна вісь Дромберга орієнтована на зимове сонцестояння, вхід до кола знаходиться на північному сході, вівтар – навпаки.

Два камені в центрі лівого півкола мають вельми незвичайну форму: один – ромбоподібний, другий – фалічний. Ці оброблені камені символізували для друїдів жіноче і чоловіче начала відповідно. Чотирикутна плита в південно-західній стороні Дромберга має дві овальні яйцеподібні виїмки і накреслений знак у формі сокири. Історики і археологи так і не можуть визначити функцію цих структурних елементів Вівтаря друїдів.

При розкопках на цьому місці археологами була виявлена ​​яма і залишки спалених кісток в центрі кола, що також говорить про проведення на цьому місці сакральних жертвоприношень. У тридцяти метрах від мегалітів перебувала своєрідна кухня на відкритому небі і дві кельтські хатини. Місцева традиція пов’язує Дромберг з чорною магією, а багато окультистів з усього світу також висловлювали свій інтерес до цієї споруди.

Іван Гудзенко