Варух – біблійний старозавітній пророк і учень пророка Єремії, автор рукопису «Книга пророка Варуха».

Народився у VІІ столітті до нашої ери в Єрусалимі. Перший, хто пішов за пророком Єремією і підтримував його, розпочав пророчу місію, став писарем. Життя цієї надзвичайної і мудрої людини описується у Старому Завіті, а точніше в книзі пророка Єремії.

Про нього в праці «Юдейські старожитності», в десятій книзі  згадує історик, священик Йосиф Флавій. Вавилонський Талмуд також підтверджує особистість Баруха, учнем якого у Вавилоні став Ездра. В тім чи є достовірними останні факти, невідомо. В Кумранських печерах знайшли фрагмент книги Варуха, датований 100 роком до Різдва Христового.

Будучи писарем,  детально записував пророчі слова Єремії стосовно приходу вавилонського війська і полону юдейського народу за вчинення великих гріхів. Увійшовши до Єрусалимського храму зачитав усе перед народом. Не бажаючи слухаючи пророче слово Боже, знехтувавши ним цар взяв читання і вкинув у вогонь.

Така зневага над пророчим словом Божим коштувала цареві життя. Другій сувій, написаний від слів пророка Єремії Варухом через Бога стосувався царя і народу: «А що до Йоакима, царя юдейського, то скажи так: Ось що говорить Господь: Ти спалив той сувій, кажучи: Навіщо ти написав у ньому, що вавилонський цар напевне прийде та й зруйнує цю землю так, що щезне з неї людина й скотина?» Багато разів лунало пророче попередження щодо непослуху волі Божій, але не прислухався ні цар, ні народ, їхні серця переповнилися гнівом, з відсутністю любові до Бога і Його пророків.

За наказом царя, Єремія з Варухом був посаджений до в’язниці. Зневаження слів Господніх царем призвело до захоплення Єрусалиму халдеями і сімдесятирічного полону народу у Вавилоні. Із взяттям вавилонян Єрусалиму їх звільнили. Не віддаляючись від Єремії, дивиться з ним на руїни Єрусалиму після Навуходоносора ІІ і оплакує їх.

За свого життя пророк Варух став автором книги, в якій описані усі біди юдейського народу, їхній полон, спалений Єрусалим як результат їхніх гріхів, потрібне було тільки покаяння перед Богом. У книзі Варуха міститься пророцтво про втіленого Сина Божого: «Такий наш Бог; ніхто не зрівняється з Ним! Він знайшов усі дороги премудрості  і дав їх Якову, рабу своєму, Ізраїлеві, улюбленцеві своєму. Після цього  Він на землі з’явився і перебував між людьми» (Вар.3, 36-38). Видно сполучення цієї книги з книгою пророка Єремії.  Книга Варуха складається з п’яти глав. Відноситься до неканонічних біблійних книг Старого Завіту. Адресується царю Седекії та юдейському народу. Оригіналу на івриті не зберіглося, маємо лише переклад на грецьку мову. Пророк Варух помер в Єгипті після пророка Єремії у VI столітті до нашої ери.

Пам’ять пророка Варуха вшановується Східною Церквою 14 травня.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...
Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.