Ахія – старозавітний біблійний пророк, якого згадує Третя Книга Царств.

Народився він в місті Силомі. Його вважають сучасником царя Соломона. Після того як царство впало в огидні діла перед Богом, Господь посилає Ахію передати Його слово. Зі смертю царя Соломона, престол зайняв цар Єровоам, який би мав мати такі моральні чесноти як мудрість і справедливість, щоб керувати державою. Як політичне так соціальне, релігійне становище при Єровоамі залишалося хитким.

Причина послаблення викликана відходом від шанування Божих завітів, Закону, впаданням в ідолопоклонство, а в результаті абсолютною розпустою народу, втратою морального і духовного авторитету. Пророк Ахія направився до царя в гніві, розідравши свою одіж на дванадцять частин, віддав десять шматків Єровоаму, сказавши, що вони доручаються йому від Господа, якщо той буде ходити шляхами Божих заповідей. Дружині Єровоама прорік, що увесь дім царя буде вигублений, а ізраїльтяни будуть розсіяні за річкою Євфрат.

Цар Єровоам не згадував про слова пророка Ахії, не думав він про державу, народ, вдаючись до огидних вчинків, забувши про Завіт Бога з Ізраїлем. За словами пророцтва Ахії, Бог проявив справедливий гнів на дім Ізраїлів. Пророцтво щодо Єровоамового дому здійснилося. Північному царству настав кінець після того як сина Єровоама – Надава (901-900 рр. до н.е.) було вбито слугою Баашею (Ваасом) (900-877 рр. до н.е.), ним же винищені усі нащадки Євровоама. Потім відбулося завоювання Ізраїльського царства узурпаторами. Пророк не дожив до того часу. Бог йому відкрив кінець Північного царства.

Пророк Ахія вже був надто сліпим і доживши старечих років, помер за одними свідченнями приблизно 960 року до нашої ери. Тому покарання Боже над Ізраїлем виявилося з точки зору самого пророка справедливим.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...
Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.