fromЕріх Фром  народився у містечку Франкфурт – на – Майні,  в родині ортодоксальних  євреїв. Мати  Фрома – Роза Краузе (Фром) була  дочкою іудейського рабина, який  емігрував  з Росії. Його батько – Нафталі Фром був сином та онуком  рабинів, займався переважно торгівлею, зберігав та підтримував релігійні  традиції ортодоксального іудаїзму.

Еріх  спочатку навчався  у школі в рідному м. Франкфурт, дуже часто відвідував єврейську школу, у якій  з поміж основ віровчення  та релігійних традицій – викладалися  ще і загальноосвітні  предмети. У  1918 р.- закінчує Франкфуртську школу. Поступає  до Гейдельбергського університету,  де  займається вивченням  таких дисциплін як філософія, соціологія та психологія.

У 1922 р. —  під керівництвом А. Вебера  успішно захищає  докторську дисертацію. Підготовку по психоаналізу  він  закінчив  в  Берлінському інституті психоаналізу. Тут практикували та викладали  такі  відомі аналітики того часу як  Ш. Радо, М. Ейтінгтон, В. Райх та інші. Фром  найближче  познайомився  з Карен Хорні,  протекція  цієї жінки допомогла йому отримати  посаду професора у м. Чікаго (США).

З 1925 р. – Фром  закінчує  психоаналітичну підготовку  та відкриває  власну  приватну практику. Практика дала можливість  Фрому, в ході  розмови з пацієнтами  отримати багатий матеріал  для переосмислення  біологічного та соціального  у формуванні людської психіки.  І  цей аналіз  емпіричного  матеріалу  потім же був використаний  і втілений  ним  під час роботи  в  Інституті  соціальних досліджень м. Франкфурт – на – Майні  з 1929 по 1932 рік.  Після приходу до влади Гітлера у 1933 році  — змушений був  їхати в Женеву, а у 1934 р. – до м. Нью – Йорк. Тут він викладає  для студентів  Колумбійського університету.

У 1943 р. – допомагає сформувати відділення  Вашингтонської школи психіатрії  при Нью–Йорській школі. А з 1946 р. – виступає як співзасновник  Інституту психіатрії  В. А. Уайта. З 1950  по 1965 рр. – переїжджає в Мехіко, викладає  у  Національному автономному університеті  Мексики. У Мексиці займається науковим дослідженням,  на основі  вивчення філософії  Нового часу — видає  книгу під назвою  «Здорове суспільство». У ній він виступає  з критикою  проти капіталістичної системи і повністю її засуджує.

У 1960 р. —  виступає  від Соціалістичній партії  США, пише її програму, яка  із-за  партійних суперечок була  відкинута.  Він далі продовжує  займатися політичною діяльність,  виступає з лекціями, пише книги, приймає безпосередню участь  в мітингах. З 1957 по 1961 рр. – у Мічиганському університеті  викладає психологію, а потім  у Нью – Йорському університеті – у 1962 році.

У цьому ж році був спостерігачем  на конференції по роззброюванню у Москві. Еріха Фрома вважають як  видатного німецького соціолога, філософа та психоаналітика, одного із засновників таких напрямків як  неофрейдизм та фрейдизм. Здоров’я  Фрома похитнулося  у 1968 році,  коли у нього стався перший інфаркт.

У 1974 р. – у зв’язку з погіршенням здоров’я змушений був переїхати в Локарно. Вдруге  він переживає ностальгію за  своєю рідною батьківщиною. Після написання праці «Мати або бути», у 1977 році  з ним знову стається  інфаркт вдруге. Від другого інфаркту  обривається життя  соціолога Фрома.  Він помирає у себе  в будинку у Швейцарії.  Його було поховано  у 1980 році.

Богдан Стрикалюк

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.