Сюнь – Цзи

Народився СюньЦзи 313 році до нашої ери у царстві Чжао. Дослідники СюньЦзи вважають, що це перший китайський філософ котрий не був із знатного роду, він походив їз простої сільської ремісничої сімї. З дитинства СюньЦзи відрізнявся від інших дітей села гострим розумом, і тому батьки почали оплачувати вчителів математики, філософії і мистецтва.

У 266 році Сюнь – Цзи покидає своє рідне царство Чжао і починає подорожувати по Китаю. Через декілька місяців Сюнь прибуває в царство Цань, де починає проповідувати свою філософію царю Чжану- Вану. Сюнь залишається у царстві Цань на два роки де проповідує царю принципи управління царства. Звичайно ідеї СюньЦзи були досить інноваційними на той час і це не подобалося царським аристократам, тому в 264 році СюньЦзи змушений поїхати із царства Чжоу.

У 264 році СюньЦзи приїздить в царство Ци, тут він освоюється і його ідеї сприймаються владою. В цьому ж році СюньЦзи починає проповідувати свої філософські ідеї в академії «Цзися ». Вже через рік Сюнь – Цзи стає головним сановником царства Ци, і головним науковцем. У 255 році СюньЦзи за свої переконання був змушений поїхати із царства Ци. В період 255 – 250 року Сюнь – Цзи подорожує по Китаю і як не дивно нічого не пише, хоча це було певно затишшя перед бурьою.

У році 250 СюньЦзи повертається в царство Чжоу, де знаходить учнів і живе тут до 248 року. В 248 році він живе у царстві Чунь – шен. У 238 році відбувається вбивство місцевого царя і СюньЦзи був звинувачений у цьому вбивстві, тому він із своїми учнями тікає до міста Ланьлине. В цьому місті разом із своїми учнями Сюнь пише свою головну працю свого життя яка називається “Сюнь – Цзи“. “Сюнь  Цзи” складається із 322 глав з яких 290 містять повтори. Тому у першому столітті послідовник СюньЦзи, Лю Сян взяв на себе систематизувати його працю, внаслідок систематизації книга мінімізувалася із 322 у 32 глави. Крім цього Лю Сян поділив глави на розділи по авторству, і тому 23 глави належать СюньЦзи , 3 глави записи учнів, 6 глав це спогади учнів. Сюнь Цзи був філософ котрий не боявся ніяких царів і міністрів, а завжди сміливо говорив їм про бідність народу, і жорстоке поводження з людьми.

Сюнь – Цзи помер 235 році, у самотності.

Ігор Дмитрук

Обговорення: 1 коментар
  1. Ігор сказав:

    Ост такий був крутий китайский філософ.

    Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошук
Дмитрук Игорь о появлении и трансформации мистицизма

Рубрики
Ми у Facebook
Обсуждение (Последние комментарии)