Лао-цзи – представник стародавньої китайської філософії. Народився в V столітті до нашої ери в часи правління династії Чжоу у південній частині Китаю, царства Чу. Отримав прекрасну освіту, що можна говорити про його освідченість.

Слід також зазначити, що народження майбутнього філософа було надзвичайним. Лао-цзи пройшов процес обожнення, був народжений з утроби матері «старою дитиною». Дивовижний і той факт носіння «старця» в материнській утробі десятки років та його народження зі стегна. Народжена дитина мала сиве волосся і це чудо здивувало в першу чергу матір дитини.

Лао призначається імператором охороняти архів, потім став очолювати державну бібліотеку. З 517 року до нашої ери – відбувається зустріч з мислителем Конфуцієм. У розмові з ним, Лао сказав про залишення надмірності, прагнень та міфічних планів, по суті які не мають ніякої ціни по відношенню до свого власного я.

Конфуцій порівнює Лао з драконом, який піднімається вгору. Будучи у старому похилому віці, подорожує на заході. При досягненні прикордонної застави, начальником Інь Сінем  було зроблено звернення навчити його своєму вченню. На прохання начальника Лао-цзи займається написанням тексту книги «Дао Де Дзін». За іншою легендою, мудрець Лао здійснив подорож з Індії до Китаю. Ніби відкинувши історію, відчув себе абсолютно чистим, з уникненням минулого часу, нібито як заново народився.

Деякими дослідниками факт існування Лао-цзи заперечується. А от інші стверджують, що той був старшим сучасником Конфуція, в тім ніяких історичних та біографічних свічень ми не маємо. За іншою версією, Лао-цзи та Конфуцій є одним обличчям. Згідно припущень авторство Дао Де Дзіна належало йому.

Життєпис Сима Цаня «Ші цзі» ідентифікує три фігури, співвідносні одна з одною: Лі Ера – канонника, Лао Лайцзи, історика – атсронома Даня Чжоу.

Лао-цзи помер в 400 році до нашої ери, коли державою керував китайський імператор династії Чжоу.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.