Семей – старозавітній біблійний пророк, який жив при царя Соломоні і його сині – Ровоамі. Семея вважають літописцем останнього царя. Його імя в перекладі з івриту означає – Бог почув.

Правління було закріплено за сином царя Соломона – Ровоамом. Мудрості і розуміння в керівництві державою йому бракувало. Викликав невдоволення і народний гнів із за відмови знизити податок. В кінцевому результаті це привело до відділення народу від царя. Десять колін Ізраїля відійшли, з Ровамом лишилося два коліна – Юда та Веніамін. Попередніми колінами було побудоване інше царство, яке усі вважали новим ізраїльським. Пророк Ахія помазав на царювання Єровоама І.

Рооам не міг пробачити приниження його як царя, а тому замислював план завоювання відлучених десяти колін Ізраїлевих, проте цього не сталося  через втручання пророка Семея. А тому в книзі Царств описується цей випадок, оскільки до приходу царя Ровоама Семей був попереджений Богом:  (1 Цар.12,22-24).

За біблійним текстом чітко видно покарання царя Рооама за Соломонів гріх. Здавалося б правитель набереться розуму і слідуючи заповітам отців та Закону зміцнить державу, але в швидкому часі спустився донизу. Жага до влади і багатство засліпили очі цареві, зв’язок з Богом – Творцем був втрачений. Аморальна поведінка царя відобразилася на народі, який собі думав: раз цар таке робить, то чим ми гірші від нього. Як тільки пророк дізнався, що Юдея була захоплена єгипетським фараоном Шешонком І, відразу  ж поспішив попередити царя з його князями: (2 Хр.12,5-6).

Як бачимо як тоді так  і зараз, без жодного перебільшення, існувала єдина модель ізраїльського (юдейського) суспільства – теократична. Теократична влада носила крім того і соціальний статус, де закон, мораль і релігія  ставали основними природніми чинниками. Такою владою наділялися цар – управитель держави і священство. Досить важливим на той час  було шанування завітів отців  та дотримання Закону Божого ізраїльським народом. Контроль над наглядом дій та вчинків царя і народу здійснювався безпосередньо інститутом пророків. Пророки виконували місіонерську і просвітницьку  функцію. Так само і Семей бажав благого розвитку держави, навіть тоді коли загрожувала небезпека ворожого вторгнення.

Пророк знав, що тільки з вірою в Єдиного Бога, Його мудрістю та Всемогутністю можна побудувати міцне царство, в основі якого має лежати мудрість, справедливість, Богошанування. Будь-яке відхилення від Закону і зухвальство супроводжувалося суворим покаранням, яке слід розуміти як Боже попущення народу і його правителю за злі вчинки, що суперечать моральним і релігійним нормам поведінки як наслідків діяльності людини.

А тому у Старому Завіті ці приклади продемонстровані нам не з проста, а дають можливість не повторити тих самих допущених помилок Ровоама та інші, які керуватимуть царствами після нього. Віра в Бога і шанування Його завітів – це один із міцних фундаментів, на якому має стояти держава. Ось це і намагався вкласти в голову цареві Ровоаму Божий пророк.

Пророк Семей помер в Х столітті до нашої ери.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...
Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.