Натан – біблійний старозавітний пророк, який жив за часів царя Давида і його сина Соломона; правонаступник судді Ізраїлевого, пророка Самуїла.

Натан (Нафан) здійснював служіння при царі Давиді з його дружиною Вірсавією. Ім’я  цього пророка як відомо неодноразово фігурує в інших біблійних книгах:  2 –й книзі Самуїла, Царів, 1 і 2-ї книги Параліпоменон (Хронік). Пророком Натаном викривається цар у перелюбі з Вірсавією – колишньою дружиною хітенянина Урії.

Він же ш оповістив слово Господнє цареві щодо майбутнього побудування Єрусалимського храму його сином Соломоном; попередив на смертельному одрі царя Давида про те, що другий син Адонія вчинив змову з іншими аби того обрали царем, Давид не міг допустити цього, тому з допомогою пророка Натана та Вірсавії, які просили, щоб правитель поспішив, останній  вдався до рішучих дій. Він наказав Натану поставити Соломона на царство за встановленим традиційним звичаєм, а покликавши Вірсавію сказав, що перед Живим Богом дотримається обіцяного.

Пророк Натан, священик Садок, Беная та царська охорона супроводжують майбутнього царя Соломона до джерела Гіхон біля його відбулося помазання. У той момент гучно прозвучали роги і було чути голос народу: «Нехай живе цар». Вслід за царем Соломоном пішов народ. Царя супроводжувала музика і вигуки.

При Соломону дійсно побудували храм, за велінням Божого пророка тут поставили виконавців з різними музичним інструментами: цимбалами, арфами, цитрами, які виконували музику в момент приношення жертв на святому місці.

Пророк Натан прожив приблизно 1000 років і помер в Єрусалимі.

День памяті пророка вшановується двома церквами – католицькою (24 жовтня) і православною (29 грудня).

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.