Огія – пророк із дванадцяти малих пророків, зазначених в Біблії.

Народився у місті Вавилоні в сім’ї священика. Походив з коліна Левія. В юнацькі роки прибув до міста Єрусалим. Час пророчого служіння Огії – перша половина VI століття до нашої ери.

Стає свідком важливої події: відновлення Єрусалимського храму. Спочатку було видно запал юдеїв, а потім поступове згасання, оскільки потрібно було будувати нові будинки. Пророк Огія стверджував, що проблема полягає не в жебрацтві, а в самих юдеях, які не дбайливо віднеслися до дому Господнього.

Він звернувся до них і сказав, що цей храм перевершить Соломонів, оскільки у ньому з’явиться Месія- Христос. Як вже відомо, сучасником пророка Захарії став Огія.  Давня християнська  церква не зберегла стійкого погляду стосовно самої ж  особистості Огії. Підтверджується факт пророчої місії разом з пророком Захарією, котра зайняла тридцять шість років. Пророцтва його стосувалися швидкого повернення юдейського народу з вавилонського полону і майбутнього явлення Ісуса Христа.

Вперше звершує хвалебний спів на прославлення імені Господнього «Алілуя» (у перекладі з івриту – хвала Богу). Щодо самого пророка Огії  висловлюються отці церкви. Так наприклад  блаженний Августин Аврелій переконує в тому, що Огія із Захарією виконували пророче служіння у Вавилоні, а згідно свідчень блаженного Ієроніма Стридонтського та святителя Кирила Олександрійського, Оріген зі своїми адептами вважали, що пророк Огія – це не людина, а Ангел, якого послав Господь проповідувати.

Свідчень щодо життя  а діяльності пророка Біблією не збережено. За біблійними свідченнями  служіння тривало декілька місяців. Згідно інших досліджень Огієву проповідь відносять на другий рік царювання Дарія, датується  приблизно 520 роком до нашої ери.

Епіфаній Дорофей згадує  момент співу пророком «Алилуя», безпосередньо поєднуючи його з надписами у книзі Псалмів. Інтересний той факт, що в написах псалмів фігурують два імені Огій та Захарія. Їм приписують за Септуагінтою 87, 145,147,148 – й псалом, у перекладі Вульгати ці псалми розміщені у такій послідовності: 11, 145,146, а в сирійському Пешіто – 125, 126 псалми.

Пророк Огія помер і похований у місті Єрусалим, неподалік від гробниць померлих священиків.

Пегас

 

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...
Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.