Гад – біблійний пророк Старого Завіту періоду царювання Давида.

Народився в Юдейському царстві. Бог дарував йому дар прозорливості. Був щирим прихильником царя Давида, порадником. Саме за його порадою Давид рятуючись від переслідування царем Саулом і переховуючись у Міцпі Моавітській, залишивши останню прибув до Юдеї (1 Цар.22,5).

Як порадник, Гад намагався допомогти у вирішенні державних справ, а як організатор – займався облаштуванням богослужіння в старозавітному храмі (мова йде про скинію). Будучи історіографом, пильно слідкував за царевою діяльністю (І Пар.29,29). Помилку Давида, котрого звів воєначальник Іоаба щодо перепису населення Ізраїля та Юдеї було викрито пророком Гадом. Явившись особисто перед царем Давидом з волі Божої Гад пропонує вибрати три покарання (2 Цар.24,11).

Перше – стосувалося семирічного голоду, друге – тримісячна поразка на під час військової битви, третє – триденний мор. Зі всіх покарань, Давид вибирає останнє, а із закінченням покарання – побудував Богу жертовник, згідно слів Гада на тому місці, звідки Ангелом Господнім народ вражався мором: « (ІІ Сам.24, 17-18, 25).

Гад нарівні з пророком Натаном приймає участь в організації служби левітами. Пряме підтвердження знаходимо у другій книзі Хронік: (2 Хр.29, 25-26). Згідно переказу юдейського Талмуду, пророкам  Гаду та Натану приписують авторство Першу і Другу книгу Самуїла.

Пророк дожив до глибокої старості і помер ХІ століття до нашої ери.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.