Софонія – біблійний пророк старозавітного періоду, сучасник пророка Ісаї.

Згадується в Книзі дванадцяти малих пророків. Народився в Юдейському царстві у VІІ столітті до нашої ери. Походив з коліна Симеона. Служіння Софонії як пророка Господнього відбулося в часи правління благочестивого царя Іосії (635-605 року до нашої ери).

Завдяки його моральним і духовним настановам цар Іосія зумів зміцнити державу і уберегтися від  недобрих порадників. У книзі його пророцтв описані біди, під вплив яких може потрапити не лише царство Іосії, а й інші з ним. А це відбулося по тій причині, що народ поклонявся не Істинному Богу, а богам ассирійців. Євреї думали, що Яхве їх захистить від ворога і вони надалі служитимуть Ваалу.

Помітні також пророцтва про пришестя  Месії: (Соф.3,14-15). Ці слова на думку церкви є прямою вказівкою торжественного приходу Христа в  місто Єрусалим.

Бачимо, що й пророк переживав за всю Юдею, розмовляючи з царем про початок релігійної  реформи. Із розпочатою реформою 628 року до нашої ери пророка Софонії могло вже не бути.

Пророк Софонія помер в Єрусалиму у VІІ столітті до нашої ери. Пророк вшановується юдаїзмом, християнством та ісламом.

Православна церква шанує пам’ять пророка Софонії 16 грудня за юліанським календарем.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.