Іслам відноситься до аврамістичних релігій, поряд з існуючими іудаїзмом та християнством. Її відносять до світових релігій.  Сама ж релігія зароджується  VII століття  нашої ери  на Аравійському півострові. В арабомовному варіанті слово «іслам» перекладається як покірність Аллаху. Основоположником ісламу є Мухаммед, Пророк і Посланець Всевишнього Аллаха, народжений в місті Мекка 571 року, що походив з племені курайшитів.  Батько – Абдуллах, матір – Аміна.

При народженні  пророка релігії ісламу  помер його батько Абдуллах, потім –  матір Аміна. Мусульмани  дуже шанують пророка Мухаммеда і його сім’ю. Іслам як релігія має свою основну рису – єдинобожжя, тобто монотеїзм.  На той час у Мецці поширювалася багатобожність, сакральне місце мусульман – Каабу наповнювали бетели – ідоли, потрібно було зупинити безбожність і наставити людей на істинний шлях Всевишнього Аллаха.  А для того, щоб  людина не зійшла з істинного шляху Аллах  через Свого Пророка  дав Одкровення – Священний Коран для усіх мусульман.  Іслам відрізняється від християнства та буддизму  регламентацією впливу на життя послідовників цієї ж релігії.  Такий феномен релігійно-правової системи став називатися Шаріатом.

Історія виникнення ісламу

Дана релігія формується  з існуючими в регіоні двома монотеїстичними релігіями – іудаїзмом та християнством. Іслам не проголошує себе новою релігією, оскільки Мухаммед – останній пророк Аллаха, тоді ж як Коран – єдине істинне Писання, бо Біблія виявилася спотвореною іудеями та християнами. Друга половина цього періоду ісламу характерна його розділенням на сунітів та шиїтів.

Іслам представлений у світі  вище вказаними напрямками. 90 % складають суніти, а 10% – шиїти. Число послідовників інших течій невелике.

Варто звернути особливу увагу на особистість пророка Мухаммеда, чесного, справедливого, співчутливого, милосердного, люблячого. Усі перераховані моральні  якості підкреслюють  виховання, моральність та духовність людини. Слід зауважити на тому, що Мухаммед виховувався дядьком Абу Талібом. Єдиним способом прожиття арабів того часу  стали торгівельні каравани. Контроль за ними здійснювався Мухаммедом. Двадцятирічний юнак одружується з тридцяти п’яти річною  багатою вдовою Хадіджою. У 610 році – усамітнюється в печері Хіра, де й зустрічається з посланим  Аллахом ангелом Джібрілем, що повідомив про майбутнє його пророче служіння. Протягом двадцяти трьох років отримує одкровення Аллаха, які  собою склали Коран. Хутба виголошена пророком у вузькому колі справила неабияке враження на інших

Першими послідовниками Мухаммеда стали: Абу Бакр,  десятирічний Алі, звільнені раби Зайд та Білял.  Через три роки в Мецці пролунала хутба стосовно єдинобожжя, що стала результатом нападів зі сторони недоброзичливців. У 615 році Мухаммедом в Ефіопію було відправлено частину його адептів. У зв’язку зі смертю його дядька 620 року посилилися ще більші напади. Пророк переселяється в Ясріб (Медина). Це переселення отримало назву – хіджра. Тут вперше починає формуватися мусульманська спільнота, будується мечеть. Медінські язичники стали мусульманами поступовими кроками.

З 630 року – місто Мекка завойована Мухаммедом. Мухаммед зумів об’єднати арабські племена. Утворюється перша мусульманська держава. У 632 році смерті пророка Мухаммеда відбуваються арабські  завоювання сусідніх держав і як результат утворюється могутня імперія – Арабський халіфат. В ході завоювань поширювалася релігія Іслам.

Були завойовані  материкові континенти: Аравійський півострів, Північна Африка, Ірак, Персія (сучасний Іран), Закавказзя, Сирія та уся Палестина, а потім частини Середньої Азії, зокрема Афганістан, Пакистан – другі за чисельністю країни, де переважають мусульмани. Арабський халіфат у ХІІІ столітті був розгромлений внаслідок нападу монголів. До того часу монголи були насправді язичниками, На початку ХІV століття Золоту Орду було охоплено повністю Ісламом. Значно пізніше Іслам популяризується на території Османської імперії.

Іслам був поширений ще в пізньому середньовіччі на островах Південно-Східної Азії, Малайзії, Індонезії. Індонезія – країна світу, де домінуючими є послідовники Ісламу. Іслам існував у низці регіонів на території сучасної

Пегас