Народився Абу Бакр 572 році у місті Мекка. Він  був першим праведним халіфом і тестем ісламського пророка Мухаммеда.

В молодості Абу Бакр був торговцем тканинами і багато подорожував по Аравії та сусіднім землям на Близькому Сході, завдяки чому придбав багатство і досвід. Зрештою, він став визнаним главою свого клану. Абу Бакр був першим сподвижником (сахабом) пророка Мухаммеда, який не походив з його родини.

Під час життя пророка Мухаммеда він брав участь в декількох військових кампаніях, таких, як Битва при Ухуді, Битва при Траншеї, Вторгнення в Бану Курайза, Битва при Хайбарі, Завоювання Мекки, Битва при Хунайні, і битва при Табук, де він, як повідомляється, віддав все своє багатство для підготовки  даного походу. Він, також, був учасником в Худайбійського договору і став одним зі свідків даного пакту.

У 631 році пророк Мухаммед тяжко захворів, і після його смерті Абу Бакр став першим мусульманським халіфом. Під час свого правління він придушив повстання кількох арабських племен і об’єднав весь Аравійський півострів. Це дозволило йому почати успішні кампанії проти імперії Сасанідів (Перська імперія) і Східної Римської імперії (Візантійська імперія), які погрожували кордонам Аравії.

Перед відправкою своєї армії в Сирію проти римлян він дав їм вказівки, які встановили правила ведення війни для наступних поколінь мусульман:

  • Зупиніться, люди, щоб я міг дати вам десять правил вашого керівництва на полі битви.
  • Не робіть зради і не відхилятися від вірного шляху.
  • Ви не повинні вбивати молоду жінку.
  • Не нашкодь плодоносним деревам.
  • Не вбивай стада ворогів, збережи їх  для їжі.
  • Ви можете пройти повз людей, які присвятили своє життя чернечих службам, залиш їм життя.

Абу Бакр помирає 23 серпня 634 році у місті Медина. Халіфат Абу Бакра проіснував трохи більше двох років (або 27 місяців) і закінчився його смертю. Хоча період його халіфату був недовгим, він відзначився успішними вторгненнями в дві наймогутніші імперії того часу, і саме по собі, це було помітне досягнення. Дані події вплинули на історичний курс, який через кілька десятиліть призведе до утворення однієї з найбільших імперій в історії.

Іван Гудзенко