Народився близько 655 року до нашої ери в місті Анафофі (Юдейське Царство)в сім’ї священика. У молоді роки розпочинає пророче служіння, про яке сам свідчить: «І було до мене слово Яхве: перше ніж я створив тебе у череві, Я пізнав тебе, і перше ніж ти вийшов з утроби, Я освятив тебе… І простяг Яхве руку свою, і доторкнувся моїх уст, і сказав мені Яхве: ось, Я вклав слова Мої в твої уста» (Єр.1, 4).

Служіння пророка відбулося в період правління юдейського царя Іосії (640-609). Єремія наставляв не тільки  народ, а й царя на правильний шлях, щоби ті обернулися до Яхве своїм обличчям, відвернувшись від поклоніння іншим богам, окрім Єдиного Істинного.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Пророцтва та викриття беззаконня  писалися ще до часу зруйнування міста Єрусалим в період 626 та 586 року. Єремія сказав наступне: «Так говорить Господь: якщо ви не послухаєтесь Мене втому, щоб чинити за законом Моїм, котрий Я дав вам, щоб розуміти слова рабів Моїх, пророків, яких Я посилаю до вас, посилаю з раннього ранку, і яких ви не чуєте – то с домом цим  Я зроблю те ж, що з Силомом, і місто це віддам на прокляття усім народам землі» (Єр. 26,4-6).

Знамення Божі пророку Єремії були знаком попередження для віровідступників: жезл з мигдалевого дерева та обернений північною стороною киплячий котел, який піддуває вітер – ознаки падіння Юдейського царства і Єрусалиму від північних племен. Проповіді Єремії проголошені з 626-622 років. З 622 — 609 років – служіння в умовах проведених реформ царем Іосією. З 609-605 років – викривальне слово в адресу царя і лжепророків. З 605-597 років – читає рукопис в Єрусалимському храмі. Пророка заарештовують. Наступ царя Вавилону Навуходоносора ІІ на Єрусалим. З 597-586 років – продовжує діяльність в період зруйнування Єрусалиму вавилонянами. З 586 року – разом з іншими євреями відправляється до Єгипту.

Маємо останні слова пророцтва Єремії: «Так говорить Господь Саваоф, Бог Ізраїлів, — він почав,- виправить ваші шляхи та ваші діяння, і Я залишу вас жити на цьому місці. Не надійтеся на оманливі слова: «тут храм Господній. Храм Господній, храм Господній»… Як! Ви крадете, вбиваєте і чините блуд, і клянетеся в брехні, і кадите Ваалу, і ходите по сліду інших богів, яких ви не знаєте, і потім приходите, і стає перед обличчям Моїм в цьому Домі, над яким назване Моє ім’я, і кажете: «ми спасенні», щоб знову робити усю цю огиду! Чи не зробився вертепом розбійників в моїх очах Дім цей, над яким назване ім’я Моє» (Єр.7, 3-4).

Єремія пророкує далі «так говорить Господь: ось, Я пропоную вам шлях життя та шлях смерті: хто залишиться в місті цьому, той помре від меча та голоду та морової язви; а хто вийде і здасться Халдеям, що осаджують вас, той буде жити, і душа його буде замість здобичі; бо я обернув обличчя Моє проти цього народу, говорить Господь. На зло, а не на добро; він буде відданий в руки царя вавилонського, і той спалить його вогнем».

Пророк явився перед царем Седекією з дерев’яним ярмом на шиї, звіщаючи  пророцтво від Бога– це ознака перебування єврейського народу у вавилонському полоні сімдесят років. Його не бажали слухати ні цар, ні піддані правителя держави і за свою легкодумність та зневаження пророка заплатили велику ціну. Пророк Єремія помер 580 року у Єгипті.

Пам’ять старозавітного пророка вшановується православною церквою 14 травня.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.