Єлисей – учень пророка Іллі і в подальшому пророк, ім’я котрого пов’язується з багатьма чудесами описаними у книзі Царств Старого Завіту. Слово «Єлисей» у перекладі з івриту означає –Бог допоможе.

Народився в ІХ столітті до нашої ери в поселені Алвемаум, що знаходилося неподалік Йордану. Його батько Сафат з Авел Мехоли  був заможнім євреєм і жив разом зі своєю дружиною. Він не перечив волі Божій щодо свого сина, котрого Бог обрав пророком.

Згідно Божого провидіння Єлисей прикликаний разом з пророком Іллею до служіння Богу. Здійснив жертвоприношення – одну із дванадцяти пар волів (3 Цар.19). В момент свого покликання був дуже молодим. Час його пророкування співпадає з часом правління царя Єгу (841-747 р. до н.е.) – поборника культу бога Ваала, монотеїста. Пророцтво Єлисея тривало шістдесят п’ять  років за шести ізраїльських царів, починаючи Ахавом і закінчуючи Іоасом.  Високо оцінював авторитет пророка цар Іосафат, котрий радиться з ним у питання військового походу проти царя Моавії Меші.

Пророк Єлисей робить попередження для попередніх царів, викриваючи їх у чиненні нечестя, беззаконня, в ідолопоклонстві. Так наприклад, цар Іоарам, який в Едомській пустелі просить допомоги врятувати військо, на шо пророк відповів: «що мені і тобі? Піди до пророків батька твого і до пророків матері твоєї» (4 Цар.4, 13). Тут швидше за все йде мова про Ваала, якому поклонялися цар з царицею.  Пророк Єлисей рятує військо, бо робить цю справу з поваги до юдейського благочестивого царя Іосафата.

Єлисей прославився багатьма чудесами: завдяки залишеній милоті Іллі перейшов річку Йордан; з молитвою перетворив у школі пророків отруйну їжу на придатну для споживання; зцілив забруднену воду Єрихона  сіллю за словом Божим; наповнення сосудів олією бідної жінки, яка не могла розрахуватися з боргами; нагородження жінки-сонамитянки  за проявлену доброту пророку – дитиною і її воскресіння з мертвих; чудесне оздоровлення воєначальника-сірійця Неємана за словами пророка, котрий звелів сім раз омитися в Йордані і очиститися від прокази; нагодування дванадцятьма ячмінними хлібами ста чоловік; визволення ізраїльського царства від ассирійського війська пророком Єлисеєм.

Пророк Єлисей помер 790 року до нашої ери. Його тіло було поховано в печері. Від дотику до його костей воскрес померлий чоловік, якого під час втечі від амовиатян сховали ізраїльтяни. Пророк Єлисей згадується в Священному Корані, який називає його Ільяс. День пам’яті цього пророка вшановується православною церквою 14 червня.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
1
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.