Корейські міфи орієнтовані на людину більше, ніж на божественних істот. Завдяки міфам, корейське населення могло передавати інформацію про ритуали, історії народу, героїчні подвиги, які мають історичний доказ.

Міфи про правителів держави

Як таких богів у населення Кореї не було, їх місце займали правителі, яких дуже шанують. Дбайливе ставлення до культури народу дозволило передати до наших днів безліч історично значущих фактів, що стосуються володарів країни. Серед багатьох сказань існує одне, найбільш популярне, а саме — міф про Тангуна. Він заснував початкове корейське царство і тому дуже шанується всіма корейцями.

Існував небесний бог Хванін, якому молилися і шанували. Так, двоє звірів — тигр і ведмедиця просили в неба перетворити їх в людей. Хванун це почув і наказав їм харчуватися часником і полином протягом ста днів, уникаючи при цьому сонячних променів. Тигр порушив ці правила і не перетворився на людину, а ведмедиця, яка дотримувалася правил, стала жінкою. Їй було самотньо, тоді благала вона Хвануна, щоб той послав їй чоловіка. Замість цього бог одружився на ній, у них народився Тангун. Він побудував місто Пхеньян, з якого зародилася корейська імперія.

Дракони в корейській міфології

Ці міфічні істоти прийшли в Корею з Китайської імперії і зайняли важливе місце в корейській міфології. Не існує однакових драконів, вони відрізняються рисами,  в залежності від місця їх проживання. У міфах вони зображаються позитивними героями, які борються зі злом, що допомагає людям, як в китайських традиціях.

Крім цього, дракони виступають в ролі супутників корейських правителів. Згідно з переказами, людина, яка відніме у дракона символ його влади — Еіджу, знайде вічне життя і могутність. Немає жодного міфу, що підтверджує, що у когось це вийшло, що говорить про силу драконів.

Духи в міфах

Населення Кореї свято вірило в існування духів і маленьких божеств, якими править Ханім — цар усього сущого. Духи могли перебувати де завгодно, в землі, морях, океанах, лісах, повітрі, корейці населяли ними все живе і неживе. Особливою любов’ю і пошаною користувалися духи гір, вони вважалися мудрими.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
4
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.