Гуру Бхаї Джетха Рам Дас народився у травні 1534 року  в місті Лахорі.

Сім’я гуру Рам Даса походила з  індуїстської касти кшатріїв. Вже з дитинства гуру Бхаї Джетха Рам Дас продавав варення на базарі, щоб допомогти вижити своїй родині. Одного разу Джетха пішов на ринок, щоб продавати варення,  по  дорозі  він зустрів сикхів, які співали мелодійні гімни. Забувши  про ринок, хлопець віддав їм свою їжу, приєднався до паломників – сикхів, які направлялися в Гоіндал  до свого гуру. Коли він прибув в Гоїндвал, то відразу ж припав до ніг гуру Амар Даса і залишився, щоб йому служити.

Гуру Рам Дас проповідував сикхізм серед індуїстів та  мусульман,  хоча часто за це отримував по обличчю та  міг загинути від рук мусульман та брахманів. Але за сикхістським переданням, Рам Дасу допомагав Господь, а тому він був захищений від злих людей. Рам Дас в  усьому допомагав гуру Амар Дасу, і той полюбив його.  В знак своєї прихильності він видає  заміж свою єдину дочку Бібі Амро за Рам Даса . В 40 років Бахаї Джетха стає гуру Рам Дасом, він взяв прізвище свого тестя гуру Амар Даса.

Гуру Рам Дас

Рам Дас, як і всі інші гуру писав вірші та  гімни. До книги  «Аді Грантх» увійшло 679 гімнів гуру Рам Даса.

У 1577 році Рам Дас купує наділ неподалік Гоіндвала і засновує сикхістське місто  Рамдаспур.

Гуру Рам Дас налагодив дружні стосунки із падишахом Акбаром, який виділяв кошти  на будівництво міста Рамдаспура. Пізніше Рам Дас змінив назву Рамдаспура на Амритсар, яке в подальшому стало головним центром культури і релігійного життя сикхів.

Гуру Рам Дас помер 1 вересня  1581 року.

Головні заслуги Гуру Рам Даса:

  1. 1) Заснування міста Амритсар
  2. 2) Налагодження дружніх стосунків із Могольськими правителями
  3. 3) Створення нових місіонерських шкіл.

Гуру Рам Дас помер 1 вересня в 1581 році.

Ігор Дмитрук

Читайте інші публікації про сикхів у розділі “Сикхізм