Історія релігійСикхізм

Сикхізм: основні відомості про релігію

В Індії є різні релігійні течії. Одним з таких напрямків є сикхізм. Він налічує понад 22 млн. послідовників і займає 9 місце серед усіх релігій за кількістю прихильників. Велика частина знаходиться в регіонах Хар’яна і Пенджаб. Також представники цієї релігії є в США, Канаді, Таїланді, Великобританії.
З пенджабського «сикх» означає «послідовник» або «учень».

Вже згадана релігія виникла в кінці XVI ст. Перші осередки її появи утворилися в тих областях Індії, які розташовуються ближче до кордону в північно-західній стороні. Вважається, що сикхізм утворився  в результаті злиття ісламу і індуїзму. За сьогоднішній день він базується на основі цих релігій. Людей, які стали послідовниками цієї релігії, не влаштовувало впровадження правлячої в той час в Індії династії Моголів, а також те, що суспільство стало ділитися на касти.

Сикхізм: основні відомості про релігію

Творцем сикхізму є гуру Нанака. Він з’явився на світ в 1469 р в місті Райбхол-ді-Тальванді. Він любив подорожувати і в своїх походах проповідував ідеологічні принципи. Подорожуючи по світу більше 25 років, Нанака вирішив створити громаду, до якої входитимуть прихильники його ідей. Таку громаду він зібрав в Картапуре в Пенджабі. Тут і склалася релігія сикхізму.

До 1708 року  титул гуру сикхів було прийнято передавати у спадок. Десятий Гуру Гобінд Сінгх дане право скасував. Він зробив так, щоб вся влада була у громади. Після цього, вся земля, на якій жили сикхи, була розділена на 12 військових поселень. У 1767 р. була сформована держава на базі таких об’єднань. Кожне об’єднання очолював свій вождь.

Послідовники сикхізму вели тривалі війни з монголами і афганцями. У 1820 р. владу  над ними захопив Ранджит Сінгх. У 1850 р. держава сикхів програао англійцям, які прийшли до Індії з експансіонними намірами.

Сьогодні головна ідея  сикхів — бути хорошою людиною. Як в християнстві, іудаїзмі та ісламі в сикхізмі підтримується віра в єдиного Бога. Однак ця релігія не визнає божественних послань, пророків. На основі принципів сикхів — це кожна людина, яка всім серцем вірить в Єдине Безсмертне Буття, а також в 10 гуру і їх ідеї. Коли проходить обряд посвяти, чоловіків нарікають прізвищем Сикха (лев), а жінок Каур (принцеса).

Будь-яка людина може стати послідовником цієї релігії і стати сикхом. Однак це має відбуватися з власної волі, а не під тиском. Щоб встати в ряди сикхістів, необхідно пройти ритуал посвяти. В період його проведення посвячуваний випиває нектар з Sarovar — велике озеро Золотого храму. Ця вода є священною у сикхів. Кілька тисяч послідовників відправляються в це місце, щоб скупатися в цих водах.

Згідно цій вірі, життя людини не виникло на порожньому місці. Ще до його народження він існував. У минулому на його індивідуальні риси впливала сім’я і суспільство, в якому він з’явився на світло. Однак існує ще персональна воля. За власні діяння людина повністю відповідає сама. Завдяки особистій волі людина здатна змінити характер нейтралізувати своє минуле. Дякувати Богу, вона отримує енергію і силу, але відповідальність за нього не знімається. Внутрішній світ — це бездонна глибина і кожен самостійно може зрозуміти свої гріхи, які знаходяться в кожній людині. Усвідомити власне «Я» — це найнижчий рівень свідомості. Розширюючи межі свідомості, людина приймає всіх як частину власного «Я». Пізнання себе переростає в пізнання сім’ї, потім суспільства, потім природи і далі Бога.

До зовнішнього вигляду сикхів пред’являються певні вимоги. Необхідно, щоб у кожного послідовника завжди були при собі такі предмети:

  • кеш (незаймані волосся, їх необхідно прибрати під чалму);
  • кангша (гребінь з дерева, яким сикхи розчісують і тримають волосся);
  • качла (нижня білизну);
  • кара (сталевий браслет);
  • кирпан (меч або кинджал, який прихований під одягом. Його не можна застосовувати в якості встановлення своєї сили, для залякування або знущань. Будь-який сикх, знаючи, що інші теж носять меч, поважає інших).

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
1
Любов
1
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій