ІндуїзмІсторія релігій

Брахмани (Брахманізм)

Найбільш привілейованою, вищою варною в індуїзмі, були брахмани. Слово «брахман» з давнього санскриту, в перекладі воно означає «зростаючий розум». У кожної варни є свій колір, у брахманів він білий.

Брахман або брамін — представник бога на землі і людина могла стати їм тільки по праву народження. Вони ставали вчителями, священнослужителями, жерцями, вченими, філософами, правителями і радниками правителів.

Брахмани, як правило, дуже освічені люди, часто знають кілька мов, в тому числі і санскрит — мова, на якому написані Веди. Постійне навчання, міркування, релігійні праці — незмінний супутник життя браміна. Крім збереження знань, брахмани дбають про передачу священних текстів наступним поколінням. У більшості жерців є учні, часто це сини, які навчаються всьому тому, що знає наставник.

Брахмани (Брахманізм)

Індуси вважають, що саме обряди й пісні, що проводяться брахманом, мають величезну сакральну силу, тому вважали їх вищими з людей. Авторитет у жерця в народі часто був вище, ніж у правителя.

Таке ставлення відбивається і в прийнятих нормах: вбивство браміна — одне з найстрашніших злочинів і великий гріх.

Крім привілеїв, у брахманів є і серйозні заборони. Жрець не може їсти їжу, приготовлену людиною з нижчої варни, в іншому випадку, він може осквернити своє тіло. У той же час їжу, яку приготував брамін, їсти можна всім людям.

Брахман не може займатися важкою і брудною  працею, наприклад сільськогосподарськими роботами. Їм суворо забороняється дарувати подарунки кому-небудь, але приймати їх можна. Брахмани не контактують з недоторканними — з ними можна розмовляти. Якщо брахман порушує одну з цих заборон, то для очищення йому необхідно щодня відвідувати храм протягом певного часу, в залежності від тяжкості гріха.

Представники цієї варни дуже ревно ставляться до свого духовного і соціального статусу. Саме тому в шлюб вони вступають тільки з представниками своєї касти.

Дхоті — традиційне біле і крислате вбрання, в яке одягнені брахмани.

Крім того, кожен брахман носить ритуальну прикрасу — тілак. Це знак, намальований на лобі і символізує приналежність брахмана до варни і одному з релігійних напрямків. Браміни з різних релігійних течій цілком доброзичливо ставляться один до одного, обмінюючись накопиченими знаннями та досвідом.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
4
Щастя
5
Любов
4
Не завдоволений
1
Тупо
1

Интересно почитать:

Также в категории:Індуїзм