Історія релігійРелігії в світіРелігія і політикаСучасна філософія

Загальне визначення фанатизму

Для самого початку нам необхідно визначитися з поняттям що таке фанатизм? Добре це чи погано, адже сьогодні побутує однобоке у явлення про фанатизм. Зазвичай його розглядають як релігійний, що не є правильним, адже фанатизм справді найчастіше буває релігійним, але він може бути політичним, національним, музичним і навіть егоїстичним.
Отже, фанатизм це сліпе емоційне та відверто нераціональне слідування за переконаннями в релігійно-філософському, політичному, національному, егоїстичному напрямку.
Природа фанатизму

Феномен фанатизму має, перш за все, емоційну природу тому, що де закінчується розум там починається віра, а де закінчується віра починається фанатизм. Дійсно, фанатизм має емоційну природу, яка характеризується надмірним некритичним сепаратизмом до всього, що має іншу – несхожу сутність. Фанатизм відкидає право за іншими бути не такими як вони, неприйняття інших переконань, вірувань, традицій та цінностей. Фанатизм базується на переконанні того, що інший є завжди ворогом, що унеможливлює здоровий діалог між фанатиком та не фанатиком.
Також, однією базовою сутнісною характеристикою фанатизму, що допоможе нам відрізнити фанатика від ідіота чи безумця це те, що у фанатика не формується нав’язливої ідеї. Фанатик, на відміну від ідіотів знає, що він робить це тому, що йому сказав це релігійний, політичний чи інший авторитет. Божевільні ж роблять це не задумуючись, звідки з’явилась ця нав’язлива ідея.
Що викликає прояви фанатизму?
В 1998 р. відомий вчений П.Б. Ганнушкін виявив, що фанатизм, якій проявляється під час молитовного ритуалу, рок концерту, політичного мітингу, спортивного матчу, має тісний зв’язок з сексуальністю та агресією. Він викликає викид внутрішнього наркотика — ендорфіна – з усіма витікаючими подіями. Сучасна мода на медитування, також зумовлена його виділенням в цьому стані. В цьому стані фанатики відходять від свого «Я» і зливаються з колективним «Ми» .
Фанатизм – добре чи погано (Замість висновків)
На мою думку, в цілому фанатизм можна визначити як негативне явище тому, що ніщо не причинило людству більше жертв, вбивств, терористичних актів, ніж прояви сліпого фанатизму.
«Завдяки» фанатизму, сьогодні йде війна на ближньому Сході, здійснюються терористичні акти по всьому світі.
Людство повинно якомога швидше поставити проблему вирішення феномену релігійного фанатизму, шляхом заборони ряду нерелігійних сект та рухів.

Лисенко Антон

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
1
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій