Farvahar001 Зороастризмі створення світу подібне до іудейського, мусульманського, християнського, а також до індо-арійського індуїзму. Не можна сказати, що зороастризм (маздаїзм), запозичив своє вчення про створення світу від іудеїв чи християн, тому що зороастризм існував набагато раніше іудаїзму та християнства , і сам зороастризм дещо запозичив у язичницьких культів племен аріїв.

Заратустра навчав своїх послідовників, що Бог Ахура-Мазда створив тілесний світ на місці вічної пустоти. Спочатку в нього виникла думка, котра породила істоти, котрі не мали тілесності, але Ахура- Мазда дав  імена фраварті. Після чого Бог Ахура-Мазда подумав і дав фраварті тілесні форми.

Спочатку із металу було створено небо в формі яйця (схожість із арійською міфологією). Це яйце світилося світлом , це – світло відштовхнуло небо до царства Ахури-Мазди. Наступним творінням Ахури-Мазди була вода, котра наповнювала небеса. Третім -творінням Ахури – Мазди стала Земля. Ахура- Мазда помістив землю всередину неба,як яєчний жовток всередині яйця. З всіх частин світу Землю оточили води. Надра Землі  заповнив він корисними копалинами (залізними рудами,золотом,алмазами). Земний шар складався із трьох рівних частин. Перша частина  – граніт, друга – пісок, і третя частина  –  родюча глина і чорнозем.

Ми можемо спостерігати подібність зороастрійського вчення про створення світу із аврамістичними релігіями, де Бог також творив світ циклами, і так само із міфологією Індо-аріїв, де Ахура-Мазда все створював подібно до яйця.

Заратустра вперше систематизував арійські вчення про створення світу та  записав їх в Авесту. Зороастризм вперше описав створення світу не як хаотичний процес,а продуманий циклічний процес.

Ігор Дмитрук