Зороастризм, Історія релігій        25 Лютого 2012        913         Прокоментуй!

Зороастрійське вчення про створення світу.

Farvahar001Як відомо, зороастризм це ­- найдавніша релігія із ознаками монотеїзму. Зороастризмі створення світу подібне до іудейського, мусульманського, християнського, а також до індо-арійського індуїзму. Не можна сказати, що зороастризм (маздаїзм), запозичив своє вчення про створення світу від іудеїв чи християн, тому що зороастризм існував набагато раніше іудаїзму та християнства , і сам зороастризм дещо запозичив у язичницьких культів племен аріїв.

Звичайно, вчення про створення світу заснував Заратустра, котрий записав думки і закони Бога Ахури Мазди у священну книгу Авесту.

Зороастр вчив своїх послідовників, що Бог Ахура-Мазда створив тілесний світ на місці вічної пустоти. Спочатку в нього виникла думка, котра породила істоти, котрі не мали тілесності, але Ахура- Мазда дав  імена фраварті. Після чого Бог Ахура-Мазда подумав і дав фраварті тілесні форми.

Спочатку із металу було створено небо в формі яйця (схожість із арійською міфологією). Це яйце світилося світлом , це- світло відштовхнуло небо до царства Ахури-Мазди. Наступним творінням Бога Ахури-Мазди була вода, котра наповнювала небеса. Третім -творінням Ахури_мазди стала Земля. Ахура- Мазада помістив землю всередину неба,як яєчний жовток всередині яйця. З всіх частин світу Землю оточили води. Надра Землі Ахура-Мазда заповнив корисними копалинами (залізними рудами,золотом,алмазами). Земний шар складався із трьох рівних частин. Перша частина це – граніт. Друга частина це – пісок. Третя частина це –  родюча глина і чорнозем.

Ми можемо спостерігати подібність зороастрійського вчення про створення світу із аврамістичними релігіями, де Бог також творив світ поетапно, і так само із міфологіє індо-аріїв де Ахура-Мазда все створював подібно до яйця. Зороастр вперше систематизував арійські вчення про створення світу і записав їх в Авесту. Зороастризм вперше описав створення світу не як хаотичний процес,а як продуманий, поетапний. Якщо більшість релігійних міфологій вважали, що світ виник із хаосу або хаотично-випадково, то Зороастр описав створення світу, як чітко продуманий план.

Ігор Дмитрук

Магістр релігієзнавства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошук
Дмитрук Игорь о появлении и трансформации мистицизма

Рубрики
Ми у Facebook
Обсуждение (Последние комментарии)