Головну роль в сикхізмі видіграє  колективна спільна  молитва. Моління може здійснювати кожен сикхіст. Цей звичай пов’язаний з тим, щоб не закликати до влади священиків з їхніми вимогами на панування. Даний захід може вести і жінка, адже згідно цієї релігії обидві статі рівні між собою.

Колективне моління може являти собою просте прочитання гімнів кіртан або загальний ритуал по прочитанню молитов. Колективна молитва в храмі перед світанком – найсвятіша традиція у сикхів.

У продовженні дня після прочитання основних молитов, здійснюється ардас. Він являє собою колективне моління громади, яке  включає компоненти проповіді. Його проводять також перед якою-небудь важливою подією.

Також у сикхів існує ритуал, пов’язаний з нареченням імені. Він проводиться відразу після того, як народилася дитина. На кінець кинджала кладеться крапля меду або води. Потім біля нього читається молитва «Мул Мантра». Далі крапля кладеться в рот немовляти. Це є символом солодкого життя новонародженому. Коли мати дитини зміцніє, вона разом зі своєю дитиною йде в гурдвару, де проводиться ритуал наречення імені новонародженому.

Під час одруження також проводиться спеціальний ритуал. За їхнім  законам шлюбний союз не мають права укладати родичі і свояки. За організації шлюбного союзу початкові заходи здійснюють батьки потенційного чоловіка. Вони йдуть до нареченої, де їх гостинно зустрічають, пригощають і вислуховують. Якщо на шлюб батьки згодні, то нареченому і батькам передаються кинджал кирпан і солодощі.

Дата призначається усіма родичами, яка буде влаштовувати всіх. У сикхізмі немає традицій за нареченою віддавати придане. Перед днем ​​весілля майбутній чоловік з друзями і родичами відвідує житло нареченої, де майбутнє подружжя знайомляться. На зустрічі вимовляються гімни Аді Грантх.

Обряд укладення шлюбного союзу здійснюється перед сходом сонця біля книги Аді Грантх.

Майбутня дружина сидить по ліву сторону від чоловіка. Ведучий ритуалу  благословляє на шлюб і промовляє гімн на весілля Лаван. Потім нареченій в берет кладуть кінець шарфа нареченого, і вони роблять 4 кола навколо книги Аді Грантх. Це вважається основним моментом ритуалу. Потім вимовляються інші молитви. В кінці обряду організовується святковий стіл для гостей. В цей же день дружина може йти жити до свого чоловіка.

Іван Гудзенко