Ім’я цієї особистості наявне Біблії, а точніше в одній із книг Старого Завіту. Він є онуком брата Мойсея Аарона. Його батько Єлеазар – первосвященик. Походив від коліна Левія.

Отримує через нащадків своїх  обітницю Божу про мир та священство. Заключений мир з Богом підносить Пінхаса вище за Ааронове священство. Так у двадцять п’ятій главі книги Чисел ведеться розповідь про блуд ізраїльських синів в Синайській пустелі ж моавитянками та служіння богу Ваалу. Результатом огидних дій ізраїльтян став гнів Яхве.

З Божого веління було вбито ідолопоклонників, двадцять чотири тисячі народу померло від пошесті. Пінхас виконує наказ Мойсея і вбиває блудодійників – ізраїльтянина з мідіянкою списом. За наказом Мойсея в очолені дванадцяти тисячного війська Пінхас знищує мідіянське плем’я як трофей отримавши їхніх жінок, але пророк і вождь Ізраїля  сказав знищити їх, дітей, наказуючи тим, хто вступав із  військових у статеві відносини з ними – очиститися.

Пінхас фігурує і в книзі Ісуса Навина. Під час заволодіннями земель Рувимом, Гадом і Манасією був споруджений  великий жертовник Богу. Ізраїльтянами такий натяк сприйнявся як вияв якогось сепаратизму і можливістю налагодження нового релігійного центру. Ними відправляється Пінхас для вивідання справи. Після розмови,  Пінхас та інші з ним були задоволені і розповіли іншим.

В такий спосіб було припинено кровопролиття, ізраїльтяни віддали славу Богу, який уберіг їх від війни з трьома колінами Ізраїля. А тому зробили жертовник, назвавши його «Ед». Саме слово у перекладі означає: він є свідком між нами, що Господь є Бог (Ісуса Навина 22, 30-34).

Поховання Пінхаса відбулося поруч з первосвящеником Єлеазаром в Гібеї.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.