Наваграха, згідно Індійській астрономії та астрології – це дев’ять космічних об’єктів. Закінчення слова -граха символізує таке небесне тіло, як планету.  Наваграха включає в себе Меркурій, Марс, Юпітер, а також Сатурн. До них також можна відносити Сонце, Місяць, Раху і Кету. Раху і Кету – вузли місяця.

Ведична астрологія вважає, що кожна граха має певну енергетичну силу і здатна сильно впливати на розум і здібності людини, може змінювати її долю. Ця енергія зв’язується з людською аурою в момент народження і не переривається протягом усього життя. У кожного граха є своє божество, через поклоніння якому можна домогтися життєвих поліпшень, здоров’я, благополуччя і очищення душі.

Ритуал поклоніння зазвичай здійснюється шляхом прочитання мантр або стотр. Також існує особливий обряд Наваграха-пуджи, що дає можливість почитати відразу всі 9 грах і є неймовірно сильним і могутнім. Грахи розташовуються в конкретному порядку, який задає послідовність шанування. Даний порядок схожий з низкою йдучих підряд днів, а їх назви на санскриті позначають і символізують певні грахи.

Бхавішья-пурана – це священні санскритські писання в індуїзмі, є однією з частин вісімнадцяти Пуран. Творцем даного тексту вважається мудрець Вед В’ясу. “Бхавішья” в перекладі означає майбутнє, і це визначає призначення книги – пророчі оповіді про майбутнє. У тексті міститься чимало легенд, з описами династії царів минулого і майбутнього. Бхавішья-пурана відносять до раджасу, категорії, до якої відносяться інші Пурани. Їх головний бог – Брахма.

У Бхавішья-пурані йдеться про прихід Ісуса Христа, його навчаннях індуїзму, відвідуванні Варанас та інших святих місць. Згідно переказів, він навчався у індійських святих і завдяки чому був здатний творити неймовірні чудеса. Звідси можна пояснити безліч подібностей між індуїзмом і християнством на початковому їхньому розвитку.

У Бхавішья-пурані можна зустріти тексти про Адама, Ноя, Аллаха, Кабірі і багатьох інших. Також в книзі детально описано будівництво британських фабрик в Калькутті.

Вчені вважають, що даний збірник поєднує в собі матеріали і знання різний часів – від дуже давніх до сучасних.

Іван Гудзенко