menМен Цзи народився приблизно 372 – 389 року у володінні Цзоу, в царстві Лі, на півострові Шаньдун. Навчався Мен Цзи в онука Конфуція – Цзи Си, який навчив його основ філософії конфуціанства.

Його мати була вдовою і змушена була часто переїздити то від кладовища до ринку, з ринку – до школи. Вона намагалася зробити все для того, щоб її син зростав у благополучному середовищі, вибираючись за межі бідності, яка на той час панувала в Стародавньому Китаї.

Навіть після повторного одруження матір Мен Цзи надалі займалася вихованням свого сина, а після смерті свого другого чоловіка мати сама потребувала опіки.

У 362 році Мен Цзи подорожує державами центрального Китаю. Саме в цей період Мен Цзи починає займатися філософією конфуціанства. В 358 році Мен Цзи запрошують на чиновницьку роботу в столицю царства Ці.

Саме на території царства ЦІ Мен Цзи починає викладати в академії Цзи Ся. Він викладає риторику, філософію, мистецтво у дітей багатих феодалів. Викладаючи в академії Цзи Ся, Мен Цзи навчає людей любити своє державу і дотримуватися своїх традицій. Мен Цзи розуміє, що його старання не приносять результатів і повертається до попереднього способу життя, повністю присвятивши себе релігійній діяльності.

Нам точно невідома дата смерті Мен Цзи, але сучасні китайські дослідники припускають, що філософ помер приблизı но в період 289 ı 305 років до нашої ери. Про це свідчать також китайські хроніки царства Лі.