Мен Цзи

 menМен Цзи народився  близько  372 – 389 року  у володінні Цзоу, яке історично та культурно пов’язується з державою Лі, на півострові Шаньдун. Навчався  в онука філософа Конфуція – Цзи  Си, від якого отримав все необхідне, щоб засвоїти  та сприйняти заповіти основоположника  конфуціанства.

Його мати – двічі вдова була змушена  часто переїздити то від кладовища до ринку,  з ринку – до школи.  Вона намагалася зробити все для того,  щоб її  син  зростав  у благополучному середовищі, вибираючись  за  межі бідності, яка на той час панувала в Ст. Китаї.

Навіть після повторного одруження матір  Мен  Цзи надалі  займалася вихованням  свого  сина, а після смерті  свого другого чоловіка  мати сама потребувала його опіки. Після її смерті  Мен Цзи звинуватили  у тому,  що свою матір він поховав пишніше, ніж батька.

Відвідуючи  низку держав   центрального Китаю,  працюючи столиці Ці,  в самій академії Цзи Ся,  Мен Цзи  намагався впливати на правителів  цієї держави,  але всі його старання були  марними. Влада держави не бажала прислухатись до ще нікому не відомого молодого філософа.

Зрозумівши, що його старання не приносять результатів він повертається до попереднього способу життя, повністю присвятивши себе теоретичній діяльності.

Точна дата смерті філософа не відома, але дослідники припускають, що Мен Цзи помер приблизно в 289 або ж  305  році до нашої  ери.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошук
Дмитрук Игорь о появлении и трансформации мистицизма

Рубрики
Ми у Facebook
Обсуждение (Последние комментарии)