Коптська Православна церква – одна із дохалкідонських церков, поширена серед коптського населення Єгипту. Представники Коптської Православної церкви вважають, що засновником їхньої церкви був Святий Апостол Марк, який і започаткував єпископську кафедру  в Єгипті. Після смерті Апостола Марка  керівниками єпископської кафедри в Єгипті стали  Коптські патріархи.

У період  536 – 580 року Коптська Православна церква розділилася на Грецьку Халкідонську церку і Антихалкідонську церкву. І тому в Єгипті виникли дві церкви це – Олександрійська Православна Церква і Коптська Православна церква.

Олександрійська Православна церква є помісною Православною церквою, а Коптська Православна церква є орієнтальною церквою, яка має євхаристичне єднання лише із Сирійською Православною Церквою і Вірменською церквою.

Сучасна Коптська Православна Церква є національною церквою корінних жителів Єгипту коптів. Саме Коптська церква зберегла культуру і традицію коптів, а також коптську мову, котра використовується тільки на богослужіннях.

Сучасна Коптська Православна Церква складається із 400 громад. Керівником Коптської церкви є Папа Олександрійський і Святіший Патріарх Шенуда ІІІ. 17 березня 2012 року Шенуда ІІІ помер.

Коптська церква має власний обряд, який відрізняється від інших монофізитські обрядів. Також завдяки Коптській церкві копти зберегли свою мову на рівні церковного служіння.

Важливим фактом діяльності Коптської церкви є місіонерська діяльність серед коптів, також церква має близько 100 сайтів, які розповідають про життя церкви,є декілька  семінарій та університет в Александрії. Окрім того церква має декілька супутникових телеканалів. Коптська церква щорічно збирає кошти для дітей сиріт і передає їх в сиротинці.

Коптська церква використовує три літургії у своєму служінні це літургія Василя Великого, Григорія Богослова , Кирила Олександрійського. Також копти зберегли юдейський звичай обрізання хлопчиків. Під час хрещення коптський священик робить татуювання у вигляді хреста. Татуювання свідчить про готовність людини відати життя за свою віру. Також за життя копти неодноразово роблять татуювання коптських святих.

Сучасна Коптська Православна церква ,веде широку діяльність серед єгипетського населення , а також зберігає ідентичність з коптськими національним традиціями. На даний момент  Коптська православна церква виступає, як захисник коптського етнічного народу в Єгипті.

Ігор Дмитрук