Історія релігії — дисципліна, яка розглядає історичні закономірності виникнення релігії. Мається на увазі як точні докази і дати, так і суб’єктивні думки про можливість або неможливість окремих подій. Вважається, що перші записи про зародження віри з’явилися 5200 років тому. Вони полегшили запам’ятовування богословських норм і молитов. Виділяють кілька концепцій зародження релігійних переконань:

1) Теологічна (політеїзм). Бог породив людину, якій міг беззастережно довіряти і спілкуватися, як з рівним. Після того, як божественне творіння зробило злочин, ідеї Господа почали передавати пророки і ангели, які були менш злочинними істотами. Дана концепція передбачає, що люди здатні звернутися до Творця в скрутну хвилину, причому зробити це у них вийде і самостійно, і за участю посередників.

2) Проміжна (прамонотеізма). Спирається на сучасні наукові відомості і докази. Разом з тим в основу теорії покладено твердження про те, що все живе було створено Богом. Він дарував свободу людям, але їх гріхопадіння свідчило про невдячність.  Дотримання будь-якої віри допомагає знайти шлях до Творця, виправити помилки і очиститися від провин.

3) Еволюційна (марксизм). Свідомість розвивається з вражаючою швидкістю, і відбувається це завдяки спробам пояснити що відбуваються феномени. Відомо, що первісні люди вважали природні явища проявом настрою Богів. Якщо мало місце стихійне лихо, духовному покровителю підносили дари, думаючи, що він розгніваний

Людина безсила перед стихією і суспільством, йому нічого не залишається, окрім як шукати захисника. Можна зробити висновок, що наші предки вже мали віросповідання, оскільки практикували містичні звичаї (наскальні малюнки, поховання).

Становлення первісного соціуму в епоху палеоліту свідчить про появу традицій. Деякі дослідники стверджують, що не існує часового проміжку, на який не доводилося розвиток релігії. На їхню думку, немає жодної етнічної групи, що заперечує наявність певних забобонів. Інші фахівці вважають до релігійного періоду, після якого з’явилися неандертальці (більше 130 000 років тому).

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...
Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.