politeizmПолітеїзм – віра в багато різних та окремих богів. Політеїзм протиставляється  монотеїзму ; за винятком  найвеличніших релігій світу – іудаїзму, християнства та ісламу, інші релігії  в переважній більшості політеїстичні. Політеїзм притаманний індуїзму, буддизму, конфуціанству, даосизму, синтоїзму, а також африканським племінним віруванням.

За парадигмою політеїзму світ постає у вигляді ієрархічних сходів  різноманітних божеств ,які наділені більшою або меншою владою,та мають свій вигляд та свою сферу керування в природі і суспільстві. Пантеон богів являв собою розгалужену і іноді заплутану систему  відносин , де сфера діяльності  кожного з богів  віддалена від роду занять інших. Головує над пантеоном звичайно Верховний бог.

Політеїзм дозволяє запобігти надто сильному впливу на світ певного єдиного релігійного культу ,як це історично складається з монотеїстичними релігіями, а також дає можливість  мати більшу кількість  різних покровителів .

Теоретичним обґрунтування політеїзму виступає міфологія. Тому вивчення політеїзму дуже тісно поєднані із дослідженням міфів та легенд. Політеїзм магічний за своєю сутністю,тому що світ богів не є трансцендентним і майже кожна людина,за політеїстичними релігіями , може вступити у контакт з божеством.

портал ФІР