Асамблея Бога займає третє місце в світі серед християнських деномінацій після католиків і православних.  Союз сформувався за часів п’ятидесятницького відродження.

Офіційно зареєстровані в 1914 році в місті Хот-Спрінгс (штат Арканзас, США) на Всеамериканській конференції п’ятидесятників. Засновниками стали Ю.Н.Белл (в минулому баптистський пастор), Дж.Р.Флауер, до того перфекціоніст, Г.А.Госс.

З 1988 року перетворені до Всесвітнього Братство Асамблеї Бога. Організація швидко поширилася по всьому світу. Зараз налічує 150 національних асамблей. Найбільші в Бразилії (21,5 млн парафіян), США (3,1 млн), Кореї (2,8 млн), Нігерії (2,6 млн), Мексиці (1 млн), Індії (1 млн). За географічним принципом розділена на 7 регіонів: Північноамериканський (більш 29 млн), Африканський (більше 16 млн), Тихоокеанський (більш 5 млн), Європейський (1,8 млн), Латиноамериканський, Євроазіатський і Северноазіатский.

Основні положення

  • Святість, самодостатність і верховенство Біблії.
  • Віра в триєдиного Бога.
  • Віра в Ісуса Христа, в непорочне зачаття, Воскресіння, його Другий прихід ще до настання тисячолітнього царства.
  • Віра в первородний гріх. Порятунок людини можливо завдяки молитві, вірі в Ісуса Христа, покаяння, богоугодною справою. Можливо зцілення накладенням рук.

Визнають 2 благословення:

  1. Водне хрещення (звернення) має здійснюватися усвідомлено, а не при народженні.
  2. Хрещення Святим Духом (освячення). Останнє проявляється в говорінні іншими мовами. В основу лягло одне з чудес, описаних в Біблії, коли на учнів Ісуса Христа в день П’ятидесятниці зійшов дар говоріння на невідомих мовах. Чарльз Пархам першим затвердив доктрину про те, що це є доказом хрещення Святим Духом. Найбільш яскравими випадками глосолалії були пробудження на Азуза-стріт: під час богослужіння люди впадали в транс, масово починали говорити іншими мовами, випадок з Агнезі Озма в 1901 році, коли вона заговорила на китайській мові.

Причастя має місце як обряд, але до Таїнств церкви не відноситься.

Церква забороняє розлучення, аборти, гомосексуалізм, евтаназію.

Організація і управління

Генеральна рада знаходиться в Спрінгфілді, штат Міссурі. Складається з представників різних згромаджень (по 1 члену від кожної), збирається 1 раз на 2 роки. Очолює раду Генеральний суперінтендант. Тут узгоджуються питання щодо організації та ведення недільних шкіл, місіонерської діяльності, радіомовлення і виданню просвітницької літератури.  Асамблея Бога має  2378 іноземних біблійних шкіл, коледжі, університети, семінарії в США. Видавничий дім Євангелія випускає понад 6 тонн церковної літератури щодня. Місцеві організації мають велику свободу у вирішенні питань громади.

Іван Гудзенко