troНещодавно у Німецькій Євангелічній Лютеранській Церкві України відбулося чергове засідання синоду, де і було вибрано нового предстоятеля НЕЛЦУ. Вибори та засідання синоду відбувалося   з 21 по 23 жовтня, в Одесі. Вибори предстоятеля НЕЛЦУ – це велика подія для українських лютеран, адже з вибором нового глави, практично завжди, відбуваються нові реформи у церкві.

На пост глави німецьких лютеран претендували два пастори це: Андрій Гамбург – пастор Одеської громади НЕЛЦУ   та Сергій Машевський пастор Дніпропетровської громади НЕЛЦУ. Обидва кандидати заслуговували на перемогу, адже кожен з них чимало робить для розвитку та популяризації німецького лютеранства в Україні. Про що свідчить велика кількість прихожан в їхніх церквах. Тим більше, обидва пастори мають хороший досвід в управлінській роботі. Незважаючи на заслуги обох пасторів, потрібно обрати лише одного. Все ж таки перемогу здобув пастор Дніпротептровської громади – Сергій Машевський, якого обрала більшість членів священного  синоду НЕЛЦУ.

4

Засідання синоду розпочалося 21 жовтня 2013 року з благословення Священого Синоду НЕЛЦУ. Благословляв синодалів єпископ Уланд Шпаленгер.

Серед кандидатів  в предстоятелі  НЕЛЦУ були Андрій Гамбург і Сергій Машевський. Згідно з ієрархією обирали також і замісників єпископа.

1

Пастор Андрій Гамбург виголошує свою промову, як кандидат у предстоятелі НЕЛЦУ.

Андрій Гамбург пастор Одеської громади.

5

Пастор Сергій Машевський виголошує свою промову перед виборами.

Сергій Машевський пастор Дніпропетровської громади.

Право голосу на виборах мали синодали, і пастори з усіх общин.

3

Процес голосування.

Також під час підрахування голосів, відбулось представлення студентів Міжнародної Біблійної школи.

2

1) Шаміль  Самхішвілі(Грузія)

2) Олександр Кравець(Україна)

3) Марія Сокоринська(Україна)

4) Роман  Короглішвілі(Грузія)

5) Естер Каразян(Росія)

6) Олександр Грос ( президент МБШ)

(З права на ліво)

6

Павло Шварц

З результату виборів, новим єпископом став Сергій Машевський.

Його заступник Павло Шварц. Новообрані єпископ і замісник, приступлять до виконання своїх обов’язків вже у лютому наступного року.

Сподіваємося, що вибір Священого Синоду НЕЛЦУ є правильним і новий предстоятель церкви зробить багато хорошого для розвитку НЕЛЦУ в Україні.

Нагадуємо, що предстоятель НЕЛЦУ обирається на рік, наступного року оберуть нового керівника церкви.

Хочемо побажати новому єпископу Божого благословення та плідної роботи .

Ірина Левицька

Спеціально для порталу Філософія та Релігієзнавство

Фото : Олександра Лібшток