anБожества:

Анунах (інше написання – Ану Нах) та інші.

Релігія: анунахізм[1].

Конфесії:

Церква Єдиного Студенського Бога,

Культ Анунаха.

Серед усіх пародійних релігій пост-радянського простору, пальму першості, безсумнівно, займає анунах*їзм. В інтеренет-просторі є безліч груп, які «поклоняються» даному богові. Одні із них сформованні по регіональному принципу (приклад, Львівська єпархія єдиного студенського бога Анунаха), або ж претендують на широку публіку.

Спочатку треба сказати, що анунах*їзм – політеїстична релігія, що поширенна переважно тільки серед студентів.

Анунах, він же Ану Нах – верховний бог студенської міфології. Це й бог повністю править студенським життям і вершить суд на ним. Ось цитата із своєрідної «енциклопедії анунах*їзму»:

«Анунах – бог пофігізму. Анунах ніколи і нічого не створював, а також не дає іншим богам у випадку їх катастрофічного бажання що-небудь зробити. Анунах – ні злий, ні добрий, він попросту обл*мує всякі починання, як хороші так і погані…

Поклоники Анунаха згадують його, коли їм нічого не хочеться робити. Проте деякі стверджують, шо це робить сам Анунах їхніми устами, таким чином нагадуючи, що він завжди поруч.»

В нього є друзі – Халява, НуіФ*г, НеЗараз, ТаПотім, НуНездам, Перездам і Академ. А також вороги – Деканат разом із Незаліком, Научруком, Курсивиком і ЦеєДва. От із декількома персонажами ми коротко познайомимося.

Халява – жінка і спутниця Анунаха, якій поклоняються, як покровительці студетів, хоча учні теж її визнають. Має друге ім’я – Шара.

Деканат – малошанований, але грізний студенський бог, брат Анунаха. Два брати століттями боряться один з одним, але завжди перемагає брат-нероба. Деканат намагається навернути все студенство у ботанство. Йому в цьому допомагає багато пакосних та дрібних демонів, що перелічені вище.

Одним із них є ЦеєДва. Його описують, як підлого демона та деканатського посіпаку. Серед його завдань – це постійно заважати нормальному життю хоробрих студентів. Має чотирьох братів: НевжеП’ять, ОЧотири, Бл*нТри, Б*яКол.

Також варто згадати про важливий період  в студенській міфології, який представляє собою шабаш, а в миру називається Сесія. Тоді Деканат зі всіма своїми демонами збирається, щоби напасти на бідних студентів. Останім у часи шабашу строго приписується пивний пост, а також читання захоплюючих книг типу «Опір матеріалів». Внаслідок чого і надалі процвітає роздолбайство та пофігізм.

Хоча є і не-студенський варіант даної віри. Згідно нього дружиною Анунаха є Покуримка. Ми знаходимо таку інформацію про дану богиню:

«Покуримка – істота неясно звідки появилася. Адепти культу стверджують, що Покуримка навчила людей курити тютюн, і с тих пір все не дає загинути даному мистецтву. Одночасно Покуримка є покровителькою свіжих ідей, які вона навіює своїм поклоникам під час покурювання тютюну. Для того, що б її призвати прихильники виголошують її ім’я та користуються сигаретами в її честь».

В даній цитаті ми бачимо неявну пародію на куріння фіміаму в іудаїзмі та легких наркотиків в растафаріанстві.

Крім того є цілий пантеон. Верхні боги крім, Анунаха і Покуримки, включає в себе таких божеств, як ПішовНах, ПішлиВсіНах, ВідНудьгиПомру, Єптить, ГориВсеВоно, Сек*ухо, ОтбиБабу, МужикаМені, Пивдрямс, Їжак, Засипун. Ще є Бі-демони, які повстали проти Анунаха: ЗаРоботу, ОтбиЖратви, ОтбиВипить та ДавайКави. Також є ряд інших демонів: П*сец, ЄтидритьТвоюНаліво, Х*йку, Мичалово, БійПечінка, НаКоверНач та ТутклієнтГоу.

Якщо зробити малий висновок, то в даному випадку ми маємо справу із всепроникаючим нігілізмом, що відкидає всі чи практично всі встановленні норми морал та поведінки. На думку Автора культ Анунаха свідчить про низьку культуру більшості студентів, зокрема, та основної маси дорослого населення, взагальному. Про це свідчить навіть самі назви божеств для яких основою словотворення нерідко служать лайливі та нецензурні слова.

Від Автора циклу статей «Пропозиція по Субстанціях» …

Якби Анунах та решта божеств даної релігії були Субстанціями, або Вищими Силами, то їх формула виглядали так.

Анунах описується, як єдиний (другого такого не ціснує); не-деміург (не є творцем); переважно трансцендетний (в деякій мірі ); обмежено пізнаваний (пізнається тільки вірою); апатерналістський (не турбується про світ); ідеальний (напевно). Решта божеств мають різноманітні характеристики. От Їжак – творець світу, Халява та Покуримка – піклються про людей. Тому ми їх детально не будемо розписувати, а зобразимо їх лише словами.

ДЕМОНИ 😀  (Анунахські: Цеєдва, Зароботу і т.д.)

+

ПАНТЕОН БОГІВ 😀  (Анунахський: Халява, Покуримка і т.д.)

+

[1 Nd Im/Tr? Li Ap Id?]  😀 – АНУНАХJ (інша назва – Ану Нах). 

 Андрій Дмитрук[1] Дана назва релігії дана із цензурою, як і багато в даній статті.