patriotДосить  актуальною на сьогодні  є проблема  національного патріотизму  в Україні.  Проте спостерігаючи  за регіональною  відмінністю, говорити про це дуже важко.  Варто зазначити,  що  ніщо  не змогло  зламати волевиявлення  українського народу до  прагнення його   свободи, незалежності  держави, збереження  державного  суверенітету та демократії.

Натомість  стоїть  чітке питання солідарності  Заходу і Сходу, проте   існують  можливі  деякі перешкоди  на шляху  об’єднання.  А тому  більшість українців  повинні  бути національно свідомими і не допустити жодного  прояву сепаратизму в українській державі  для збереження її територіальної цілісності і недоторканності.  Звичайно легко  зробити  за відомим принципом Юлія Цезаря:   Divide  et imperarе, проте   важко буде будувати нову систему замість тієї, що вже існувала в Україні.Для того, щоб  не вскочити  в  позачерговий ляпсус,  потрібно бути вкрай обережним  державним діячам,  щоб знову не повторити  історію  «чорного вівторку та чорного четверга », де ціною свободи стала  енна кількість  втрат  людських жертв. Захисники нашої Вітчизни поклали душу і тіло на вівтар  свободи  своєї країни і ми про це повинні завжди пам’ятати. Тому що  ціною  героїзму і відважності  справжніх  українських патріотів  і покладенням  свого життя, Бог  прийняв  ці жертви  не небо  як праведників  не тільки за віру Христову, а й  захисників правди  від  неправди, демократії – диктаторства, тиранії.

Через  те  Церква  їх  назвала «небесною сотнею», тому що вони загинули  за правду, свободу,  незалежність  своєї держави  і  ціною жертовності  показали, що нас український дух  є незламним, а народ  – нескореним.  Намагання  знищити  тих, хто стояв на Майдані Незалежності за рівність  прав та свободи  стали яскравим свідченням  незламності і нескореності  духу багатьох українців, їхньої консолідації.

В тім кров  невинно вбитих жертв  бути  постійно переслідувати  шлейфовою ниткою  справжнього  вбивці  і тирана свого народу.  Слід  знати, що на цій крові  побудувати  щастя  неможливо,  так само  і на  обкраденому до нитки  українському народу,  бо по  прийдеться відповісти  за  скоєнні злочини  не тільки перед  Україною, а й Богом.

Не  можуть уникнути і покарання  ті, хто  віддавав  жорстокі накази, без покарання  не залишиться  жоден  із  спільників  вбивств  багатьох  людей  на Євромайдані.  Існує  чітка  правова  санкціонована система  України, яка в жодному разі не допустить того, щоб  винні були  покарані  за всією строгістю  державного закону.

Не зважаючи  на  тиск  зі сторони сепаратистів  в регіонах України,  необхідно  вжити усіх можливих заходів щодо припинення  таких конфліктів  для збереження  територіальної цілісності  держави, а у випадку  посягання на її територію  застосувати  законодавство  України.

Український  парламент  повинен виправдати  довіру українського народу,  радитись в тих чи інших питаннях, що стосуються  захисту демократичних прав  та свобод  громадян  України,  їхнього життя,  праці, соціальних інституцій  і іншого.

Також  необхідно зробити все  для того  щоб зберегти  цілісність і єдність  держави – Україна.  Будь – які прояви  сепаратизму та вандалізму виключаються, приймаються лише  національна толерантність, рівність і братерство, що так не вистачає для України.

Ми  повинні зрозуміти, що  лише при такій  умові  зможемо  зберегти  процвітаючою  нашу країну без усіляких територіальних  розколів.

Також  ми повинні схилити  свої голови перед тими,  хто заплатив  дорогою ціною  за наше майбутнє України –  мужніх і відважних  чоловіків, які  через  боязнь страху,  безневинно пролиту кров до останнього подиху  захищали  Майдан і своєю жертовністю дарували нам  вільну і незалежну державу.

Нехай  світла  і вічна пам’ять  буде  героям  Європейського Майдану, хай Бог прийме  їхні  жертовні душі  в обійми Отчі  і дарує їм вічне життя  у Царстві Нехай  світла  і вічна пам’ять  буде  героям  Європейського Майдану, хай Бог прийме  їхні  жертовні душі  в обійми Отчі  і оселить їх  у  раю.

Вічна  пам’ять  вам  наші герої  України!

Слава  Богу!  Слава  Україні!

Ієрей, магістр  релігієзнавства Богдан Стрикалюк