hapunЩо ж таке баптиський хапун? Баптиським хапуном радянська влада та деякі сучасні сектознавці  називають  масові оргії баптистів під час богослужінь. Звичайно ж ніякого баптиського хапуна ніколи не існувало, а якщо існував то це були точно не баптисти, можливо радянські ідеологи та сектознавці  путали баптистів з церквою «Сім’я», яка дійсно практикує масові оргії на своїх так званих богослужіннях.

Радянській владі було вигідно дискредитувати баптиських лідерів та членів церкви, оскільки вони вважали баптистів американською мракобісною сектою. Пам’ятаю, був минулого року в нашій бібліотеці ім.Вернадського і знайшов цікаву дисертація з дуже пропагандисткою назвою: «Мракобісся американською секти баптистів». Одна назва дисертації говорить про особливу любов марксиських ідеологів до представників баптизму. Тому зрозуміло, якщо пропагандисти могли писати такі смішні дисертації, то чому вони не могли придумати міф про баптиського хапуна.

Пам’ятаю своє дитинство, воно проходило у лихі 90-ті, коли не було нічого їсти і не було за що жити, але мої батьки давали мені все необхідне і саме у цей час до нас масово почали ходити додому різноманітні місіонери починаючі від кришнаїтів закінчуючи баптистами та єговістами, але оскільки моя сім’я була православна ми залишились православними. Пам’ятаю, коли батько вперше приніс Біблії та дитячі Біблії, і книжечки з Рубіком, я був дуже щасливим і любив їх читати, тоді ці книги нам подарував бапстиський пастор Олег. Мої батьки були налаштовані негативно до баптистів оскільки їм з раннього віку говорили, що то штунди  і сектанти, саме тоді я вперше дізнався про баптиського хапуна. Пам’ятаю розмову свого батька із пастором Олегом, коли батько з усмішкою питав пастора про хапуна, на що той з усмішкою казав, що це все міф. Хоча і до тепер в моєму маленькому містечку вірять у баптиського хапуна, хоча ніякого хапуна не існує.

Одного разу я розмовляв з одним стареньким священиком, який мені розповідав про оргії баптистів, і називав ці Вальханалії баптиським хапуном, хоча сам священик не вірив у існування хапуна, оскільки він називав баптистів братами і вірив, що вони є добрими християнами.

Хоча баптисти певною мірою і самі зробили собі негативну репутацію і міф про хапуна. Зважаючи на те, що баптизм, як і  інші релігії, був забороненений в Радянському союзі, то значна кількість баптистів були прихованими та закритими громадами, і тому міг виникнути цей міф про вселенського баптистського хапуна. Люди могли думати, що ті, так звані, сектанти роблять непристойності на своїй зібраннях, хоча я ніколи не повірю, що баптисти можуть робити такі непристойні речі, оскільки ці люди дуже добрі та щирі. Хоча є в баптистів один негатив, як каже один мій знайомий лютеранський пастор: «В баптистів є одинадцята заповідь: настукай на брат свого». Можливо саме через таку заповідь:) багато православних вірять, що в баптистів є цей міфічних хапун.

Я сподіваюся, що всі читачі хто читає цю статтю не вірять в ніякого хапуна, бо його немає і ніколи не було. Якщо хочете попасти  на хапуна шукайте секту «Сім’я» і там все буде

Ігор Дмитрук