Історія релігій, Неорелігії        01 Лютого 2012        776         Прокоментуй!

Класифікація Неорелігійних рухів.

Сьогодні світ заполонили неорелігійні рухи або рухи нового покоління. Українські науковці вважають, що такі рухи виникли в серединні 60 років ХХ століття. Ці твердження не зовсім правильні. Відомий російський сектознавець Балагушкін вважає, що нетрадиційі рухи виникли в серединні ХІХ століття. І першим  таким нетрадиційним рухом став рух Олени Блаватьської. Звичайно, ми можемо погоджуватися  або не погоджуватися  з таким твердженням. На мій  погляд першим неорелігійним рухом стала релігія Бахаї, яку заснував у 1841 році Сеїд Алі Мухамед. І саме віра Бахаї було на 20 років раніше заснована від руху Олени Блаватської. Звичайно, що кожне твердження має право на життя. Давайте про класифікуємо неорелігійнні рухи по групам:

  1. 1.      Обновленські рухи,це рухи, які виникли на основі  традиційних релігій.

До таких рухів ми можемо віднести Церкву Сен Муна  або  церква Уніфікації, Мормонів, Свідків Єгови, Сергіанство, Молоканство, Посольство Боже, Церква Останього Завіту,секта Діти Бога,Аум Сінрікіо,Міжнародне Товариство Свідомості Крішни, Сахаджа-Йога, Вчення Сатьї Саї Баби, Вчення Порфирія Іванова, Вчення Великого Вогню, РунВіра,Друїдство, Асатру, Африкано, Чондоге.

Всі ці рухи ми можемо поділити за типами.

1)      Неохристиянські рухи. До цих рухів належить церква Уніфікації, Молокани, Сергіанство, Свідки Єгови, Мормони, Діти Бога.

2)      Християнські харизматичні рухи. До цих рухів належить Посольство Боже, церква Останього Завіту, Церква Перемоги, Нове Покоління.

3)      Неоїндуїські рухи. До них належать Міжнародне Товариство Свідомості Крішни, Вчення Сатьї Саї Баби, Сахаджа Йога та інші.

4)      Неоязичнецькі рухи. До них належить Рун Віра,  Вчення Великого Вогню, Асатру, Африкано,Чондоге, та інші рухи, які повзанні із стародавніми язичницькими віруваннями.

2. Опозиційні рухи _ це рухи, котрі протиставляють своє віровчення традиційним віруванням, найбільше християнству.

Це наприклад Церква Сатани Антона Шандора Ла Вея, Біле Братство та інші небезпечні рухи, котрі перечили традиційним  рухам і часто доводили людей до масових самогубств.

Опозиційні і Обновленські рухи починають виникати в середині ХІХ століття, а найбільшим сплеском цих рухів стали 60 роки ХХ століття, іх ще називають другою хвилею неорелігій. Чи можна їх називати небезпечними? Це питання задається сектознавчем. Звичайно, що по суті вони є небезпечними, хоча до кінця їх ще не дослідили. Хоча друга група _ це опозиційні рухи; вони точно є небезпечними тому, що  пропагують самогубства, темні ритуали, котрі породжують хаос в суспільстві, і тим є небезпечними для психіки людей та і цілому всього суспільства. Щодо обновленських рухів то не всі є небезпечними для суспільства,хоча такі як Сахаджа Йога це найбільш небезпечна тоталітарна секта. Та крім сахаджи-йоги в цій групі є небезпечні рухи, котрі впливають негативно на суспільство.

Ігор Дмитрук.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошук
Дмитрук Игорь о появлении и трансформации мистицизма

Рубрики
Ми у Facebook
Обсуждение (Последние комментарии)