Нині проблема кінця світу є актуальною, не тільки тому що людина не може зупинити процес кінця світу, який детально описує Священне Писання. Науковці говорять про різні речі: пророкування календаря майя щодо параду планет, падіння астероїда на Землю тощо. Проте чи є правдивими погляди або ж прогнози кінця світу 21 грудня 2012 року? Чи поділяють цю думку богослови?

Відомо, що сучасне християнство притримується здебільшого чіткої біблійної традиції, проте ця традиція не суперечить, а навпаки підтверджує реальність кінця світу.

Згідно з нею, кінець світу вважається завершальним етапом світоустрою та безпосередньо торкається самої людини. У Біблії, як у беззаперечному авторитеті християнства, кінець світу характеризується наступними ознаками: масові повстання одного народу проти іншого, царства проти іншого царства, поява різного роду катаклізмів (голод, мор, війна, землетруси, хвороби), з’явленням пророків, які будуть доносити неправдиве вчення; зріст та примноження злочинів, вбивств, які приведуть до втрати християнської любові між усіма людьми, проповідь Євангелія Царства по всьому всесвіту та засвідчення Його усім народам стане завершальним етапом кінця світу (Мф.24, 3-14).

Чи правильно підходить до цього питання сама людина?

На превеликий жаль, людина до цього важливого питання у секуляризованому сучасному світі ставиться неправильно. А тому такий неправильний підхід або розуміння есхатології дає можливість появі  різного роду протиріч між церквою та суспільством, суспільством та наукою, наукою та релігією.

Чому нині суспільство перебуває в страху, боїться за своє власне життя, існування ? Тому що ідеологи, що розробляють комерційний проект про кінець світу отримують від цього непоганий гонорар, як і ЗМІ, що провокують суспільство з метою «нагріти руки».

Таким чином, кінець світу стає надійним та функціональним інструментом у руках комерсантів.

Українці чомусь більше вірять різним спекулянтам, які на обмані людей намагаються отримати непогану матеріальну вигоду. ЗМІ доносять недостовірну інформацію про кінець світу, від цього виникає масова паніка, що доводить навіть до божевілля. Люди намагаються будувати якісь бункери, запасаючись продуктами харчування, думаючи у такий спосіб пережити кінець світу.

Про кінець світу людині не відомо, але Священне Писання цього не заперечує. Як наслідок виникає дилема кінця світу.  Втім, хто не читає і не розмислює над словами Ісуса Христа – далекий є від Божої істини. Оскільки про кінець світу не знають ні вищі вільні, розумні службові духовні істоти – ангели, тільки один Бог – Отець.

А тому не потрібно брати глибоко до серця цю провокаційну інформацію, інакше у такий спосіб можна втратити своє фізичне здоров’я. Ретельно стараймося досліджувати Священне Писання, в якому обов’язково зможе знайти відповіді на усі випадки нашого християнського життя.

Богдан Стрикалюк

Магістр релігієзнавства