Стоунхендж являє собою величезну кам’яну споруду, що знаходиться в Англії. Він і донині становить загадку для дослідників: остаточно залишається незрозумілі ні те, ким він споруджений, ні те, для чого він побудований. Стародавні міфи пов’язували Стоунхендж з Мерліном — наставником і радником кельтського героя короля Артура.

У 1740 році було опубліковано працю Вільяма Стьюклі «Стоунхендж — храм, повернутий британським друїдам«.  У цій книзі історик виклав свої ідеї щодо цього величної мегалітичної  споруди: на його думку, Стоунхендж був храмом друїдів, зведеним кельтами. Сучасна наука ставить під сумніви ці теорії, однак Стьюклі зробив завдяки цьому пам’ятнику і чимало важливих відкриттів.

Так, він виклав астрономічну функцію Стоунхенджа, заявивши, що «головна лінія усієї споруди вказує на північний схід, туди, де сходить сонце в найдовші дні року». Це спостереження має велике значення у встановленні істинної сутності і функції цієї древньої кам’яної конструкції.

У 1995 році астроном Дункан Стіл висловив теорію про те, що Стоунхендж був зведений древніми для передбачення космічних катастроф. Все це говорить про те, що люди давнини, в тому числі і кельти, знали  багато про астрономічні явища, лише пізніше відкритих офіційною наукою.

Поруч з Стоунхенджем знаходиться могильник, в якому проводилися ритуальні вбивства або жертвопринесення. Тому незважаючи на те, що сучасними дослідниками кельтська теорія Стоунхенджа ставиться під сумнів, уявлення про цю споруда як про храм друїдів  не позбавлене підстав.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.