Спочатку їх називали предіцаторами – проповідниками (у перекладі з латинської), лише пізніше домініканцями. Засновник ордену – іспанський богослов Домінік Гусман, архідиякон місцевої кафедри кастілійської Осми.

Враховуючи ситуацію збільшення чисельності єретиків у південній частині Франції, Домінік вирішив діяти рішуче для того, що наставити на правдивий шлях катарів та стати порадником для вождів, які лютували на альбігойців. Багато в чому Домінік успадкував від святого Франциска з Ассізу До того ж мав усі можливі засоби для зупинення ворогів католицької церкви, проте не наважувався. Він взяв за еталон апостольську бідність, яку проповідували катари та вальденси як основну гідність для свого майбутнього чернечого ордену, тим самим зобов’язавши до цього релігійну спільноту.

Перед орденом стояла особлива місія – проповідь католицької доктрини. На Четвертому Латеранському соборі отримує дозвіл від папи Інокентія ІІІ стосовно затвердження уставу домініканців, але з умовою якщо той прийме Устав ордену святого Августина. Після смерті Інокентія, папська влада перейшла в руки Гонорія ІІІ. Папа без жодних вагань затвердив домініканців, наділяючи автономним правом церковної проповіді, сповіді. Поруч з чоловічим, виникає відгалуження жінок – домініканок та терціарів. Ними стали новонавернені жінки, які залишили альбігойську єресь.

Тому помітною рисою домініканців була самовідречена діяльність за рахунок духовної інституції. Домініканці мали чітку структуру ордену. Його контроль вівся з Риму генералом – відповідальною особою перед римським папою. Розділені в провінції монастирі очолювали пріори. Генерал мав вплив на орденський капітул – спеціальний орган встановлення законів та контролю виконання.  Здійснювалася ревізування монастирів відповідними сановниками ордену, яких називали дефінітори.

Для боротьби з противниками церкви потрібні були надійні,  і вірні піддані, і папа знайшов таких в обличчі домініканців. Так розпочався процес інквізиції з віровідступниками. Інквізитори звершували свою жорстку справу на благо католицької церкви. Трішки згодом домініканці називатимуть себе «собаками Господніми», проте насправді воно так.

У місті Болонья відбувся виступ Домініка і його проголошення в ордені убогості, усякого, не згідного з цим, того для кого важливими є володіння рухомим чи нерухомим майном прокляв. Кількість обителей домініканців зросла до числа вісімдесяти. На початку літа 1221 року помирає основоположник чернечого ордену. Похований в місті Болоньї. Протягом дванадцяти років папою Григорієм ІХ і ще тоді другом Уголіно здійснено процес беатифікації і проголошено його католицьким святим.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
1
Я доволен
1
Любовь
1
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...
Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.