Братство розенкрейцерів заснував в 1909 році християнський містик Макс Гендель з Америки. Макс Гендель був відомий світові як окультний містик, екзотерика, який грунтовно вивчав вчення розенкрейцерів.

У 1908 році Гендель переписував праці імовірно братів – засновників з німецької мови. Свою працю він назвав Космоконцепція розенкрейцерів. У 1909 році він видав свою працю. Даний переклад розкупили майже за пів – року. Вчений став читати лекції, проводити конференції, після чого роздавав слухачам безкоштовно копії своїх робіт.

Містик проголошував, що йому відома справжня філософія, яка об’єднує науку і релігію. Його місія: розповісти світу про науковий метод розвитку людства для створення «Тіла душі» для прискорення Другого пришестя Ісуса Христа.

Так само він проповідував, що у внутрішніх паралельних світах існує прихований людському оку Орден хреста і троянди. Цей Орден створений в 1313 році великими адептами людської раси, але які вже еволюціонували і не перероджуються. Вони несуть знання людству про такі  невидимі ​​людям світи, і що в майбутньому кожен зможе активувати внутрішні духовні здібності свого розуму, що приведе його до наступного етапу християнської релігії. У Генделя з’являються прихильники його переконань.

Незабаром 8 серпня 1909 року в місті Сіетлі, штату Вашингтон була створена конституція Братства розенкрейцерів. Продовжуючи свою активну діяльність по впровадженню вчення серед населення Америки, Гендель зумів залучити до так званої їм «підготовці до наступного етапу християнської релігії» тисячі чоловік.

На горі Екклесія  в околицях міста Оушенсайде (Каліфорнія) був відкритий міжнародний штаб братства. Відкрив  він  свої двері для всіх послідовників в 1911 році 28 жовтня. На горі братством споруджений великий пам’ятний трьохкінечний хрест з трояндою в ім’я пам’яті засновника ордена – Християна Розенкрейца. Пізніше був побудований храм, який відкрив двері 25 жовтня 1920 року для проведення зборів братів для зцілення душі і позбавлення від хвороб.

Братство і головний офіс організації продовжують діяти до сьогоднішнього часу і існують виключно на кошти пожертвувань.   Учні та стажисти організації в своєму навчанні вивчають алхімію, астрологію, теургію, магію і мантику. Кожен з послідовників вчення розенкрейцерів вивчає і шанує головні книги вчення: «Герметичний корпус», «Поймандр», «Асклепій», «Смарагдова скрижаль», «Пікатрикс», авторство яких приписують міфічному Гермесу Трисмегісту.