Стрибог – одне із божеств слов’янського пантеону, яке вшановувалося стародавніми русичами, володар вітрів, який вирізняється як воїн в перемозі над ворогами.

Культ Стрибога набув свого поширення серед землеробів та купців. Стрибог народжується разом з своїм братом Семарглом з – під Сварогиного  молота при ударі по каменю Алатир. Також існує ще однин варіант розповіді, згідно котрої  Стрибог народився з Родового дихання. Підтверджується той факт, що Дажбог – брат Стрибога.

Свідчення про Стрибога знаходимо у давньоруському літописі «Повість минулих  літ». Стверджується про встановлення київським князем Володимиром ідола. «Слово про полк Ігоря» містить розповідь про діда вітрів. Щодо Стрибога існують суперечки. Одні вбачають в його значенні імені дядька по батькові, якщо воно дійсно так, то тоді Дажбог не є братом, а швидше племінником.

До Стрибога звертали свої молитви землероби, щоби бог у своїй волі послав дощ, своїм подихом пригнав хмари. З великою повагою до Стрибога відносилися мореплавці, для яких це божество ставало повітряним покровителем. Просили аби божество подуло у вітрила і кораблі змогли звершувати вдалу подорож по морю. У прибережній частині річок та морів за ініціативи моряків будувалися храми -капища.

Торгівці для того, щоб їхня справа велася добре при принесенні дарів Стрибогу просили вдалого торгу. На острові Березань зосереджувалися храми на честь Стрибога. За поглядами слов’ян десь на крає світу проживав Стрибог.  З його сторони не відбувалося жодних ігнорувань в допомозі у битві з темною силою. Він веде війну поруч з Семарглом та Сварогом, отримує прекрасну перемогу над Чорнобогом. Другий його бій поруч з Перуном, Хорсом відбувся з ворогом – Скіпетром. Стрибог має чудову армію з дітей та онуків. Посвист – покровитель бурь, старший син Стрибога; Подага – захисник засушливих країв, котрий наганяє посуху на ті території із зосередженим нормальним кліматом; Погода – володіє теплом та легким вітерцем.

Стрибог мав обох онуків: Полуденника та Опівнічника. Вони також люблять трішки попустувати. Нащадками Стрибог малювався так: міцний старець з сивиною на голові та довгою бородою, одягнений в сукню лазурного кольору. До атрибутів можна віднести золотого лука, якого утримував в руках та потік повітря як незмінний супровід персони. Стратим – буревісник вважався фізичним уособленням Стрибога.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
2
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.