alkАлкуїн – один із перший філософів та теологів схоластичної доби, відомий англосакський філософ та поет.

Алкуїн народився приблизно в 730 році у місті Нортумбрія у родині англосаксонських феодалів. З раннього дитинства вивчав філософію, теологію, риторику, математику, поезію. Читав праці отців церкви та твори давньогрецьких філософів. Улюбленими філософами Алкуїна були Аристотель та Плотін.

У 750 році Алкуїн починає навчатися у Йорській семінарії. В 755 році  Алкуїн розпочинає викладати у йорській семінарії.

Приблизно в 762 році Алкуїн пише свою головну працю «Про істину філософію», яка стала фундаментальною протягом всього схоластичного періоду. У своєму трактаті «Про істину філософію» Алкуїн повертається до античної грецької освітньої системи. Він започатковує викладання семи наук, які увійшли в історію як трівіум та квадрівіум.

Трівіум – це нищий клас пізнавальних наук, до яких входить діалектика, риторика, граматика.

Квадриріум – це вищий клас пізнавальних наук до яких входить арифметика, музика, геометрія, астрономія. На думку Алкуїна при вивченні семи наук людина може пізнати Бога. В подальшому у всіх європейських університетах та духовних семінаріях, в добу середньовіччя, будуть викладатися сім схоластичних наук Алкуїна.

766 році Алкуїн пише твір «Про діалектику». У трактаті «Про діалектику» Алкуїн приділяє велику увагу діалектичним творам Аристотеля та Порфирія. Алкуїн вважав, що діалектика це є універсальний спосіб зрозуміти та пізнати навколишній світ. Діалектика слугує проміжком між розумінням  істинного та помилкового. Завдяки діалектиці в людина може навчитися правильній мові. Тому на думку Алкуїна риторика і діалектика практично нічим не відрізняються і взагалі риторика є частиною діалектики.

У 781 році Алкуїн направляється до Риму , де знайомиться з імператором Карлом Великим. Карл Великий захоплюється ідеями Алкуїна.

В 785 році Алкуїн стає абатом монастиря святого Мартіна. У 787 році Алкуїн разом із монахами монастиря святого Мартіна розпочинає ревізію над перекладом Вульгати святого Ієроніма.

Протягом свого життя Алкуїн започаткував схоластичні науки, написав величезну кількість віршів та трактатів, став редактором Вульгати, був одним із приближених людей імператора Священної Римської Імперії Карла Великого.

19 травня 804 року місті Туре Алкуїн помирає.