Антична філософія, Історія філософії        17 Жовтня 2012        875         Прокоментуй!

Плотін

Плотін – народився  205 року у Лікополісі, Єгипет. Дитинство Плотіна пройшло в Александрії – місті, яке на той час було центром культурно-філософського життя Римської імперії.

В період 230-240 років Плотін  навчається в Амонія Сакса. Дякуючи вчителю в Плотіна формується власна філосовська сиситема ідей на основі філософських думок Платона, він вивчає риторику, математику, студіює античну філософію.

Для того щоб розширити світогляд і сформувати нормальну філософську систему ідей, Плотін відправляється подорожувати Персією та Індією.

У 245 році Плотін прибуває до Риму, де активно проповідує свою неоплатонівську філософію з елементами ідей грецького містицизму та християнського моралізму. У Римі Плотін знайшов чимало послідовників своєї філософії.

В 255 році Плотін відправляється в місто Кампанья з метою заснувати державу на базі платонівської філософії. Розуміючи, що йому потрібна фінансова та політична підтримка для створення своєї філософської держави він звертається за допомогою до Римського імператора Галльєна. Імператору  спочатку сподобалася ідея Плотіна про створення мініатюрної держави з філософською ідеологією Платона, але пізніше радники  відмовили його від цієї ідеї. Після відмови імператора Плотін переїжджає  до Кампаньї, де проведе свої останні 15 років життя.

Щодо філософії Плотіна, то в ній можна виділити 3 періоди:

В першому періоді Плотін активно інтерпретує філософське вчення про душу Платона.

У Другому періоді  філософія Плотіна полягає у переході від платонівської філософії ідей до неоплатонівських ейдосів.

Третій період філософії Плотіна став завершальним і поляв в створенні концепції етичного вдосконалення.

 

За своє життя Плотін написав багато коротких філософських творів, котрі після смерті систематизував його учень Порфирій у збірку  “Енеад” (Девятки).

Плотін помер в 270 році в місті Кампанья.

Після його смерті Плотіна філософію неоплатонізму продовжував популіризувати його учень Порфирій.

Ігор Дмитрук

Магістр релігієзнавства

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошук
Дмитрук Игорь о появлении и трансформации мистицизма

Рубрики
Ми у Facebook
Обсуждение (Последние комментарии)