agonАгон Сю – неорелігія, яка виникла у 1978 році у Японії. Засновником цієї релігійної течії був Киріяма Ясуо. Свій початок Агон Сю бере із японської буддійської течії Сингон Сю.

Агон Сю за своїм вченням нагадує езотерично -синкретичну релігію. У ній присутні елементи езотерики, магії, буддизму, синтоїзму, християнства. Агон Сю має чітко сформовану догматичну та ритуальну практику. У цій релігії присутня велика кількість різноманітних ритуалів, які користуються величезною популярністю серед японського суспільства. Саме через магічні ритуали Агон Сю називають однією із найпопулярніших релігій Японії, адже починаючи з 80-х років минулого століття ця релігія виросла з декількох адептів до 300 тисяч послідовників по всьому Японському Архіпелагу.

Послідовники Агон Сю вірять, що світ поділяється на три рівні: земний, небесний та невидимий. Саме земний світ пов’язаний з невидимим світом,  адже два світи живуть, як один. У невидимому світі існують мільйони духів померлих, і щоб ці духи не шкодили людині, а також могли переродитися, потрібно здійснювати магічні ритуали Агон Сю.

Важливим моментом віровчення є вчення про Сутність Будди. Воно є центральним у релігії Агон Сю, щоб досягти сутності Будди потрібно дотримуватися священних писань засновника Агон Сю, а також стародавніх буддистко-індуських агам. Якщо людина дотримується усіх положень Агон Сю, тоді вона досягає сутності Будди. Хоча просвітлення Агон Сю повністю відмінне від класичного буддійського просвітлення, за Агон Сю це – звільнення людини від дхарми лихих духів, і наближення людини до Богів.

На сьогодні у Японії Агон Сю є однією з  неорелігій,  що найшвидше розвивається у країні, а також, емісари цієї релігії активно проповідують своє вчення на Заході, там з’являються перші послідовники цієї езотерико-магічної релігії.

Ігор Дмитрук