Багато людей страждають комплексом жертви, коли вони звинувачують себе у всіх гріхах, скаржаться іншим людям на проблеми і постійно чимось незадоволені. Як правило, такі люди не можуть поліпшити своє життя і позбутися від усього поганого. Але якщо людина зрозуміє, що вона страждає комплексом жертви, тоді вона може спробувати все змінити. У неї покращиться життя і вона зможе уникнути багатьох проблем. Але як зрозуміти, що ви страждаєте від цього комплексу? Розповімо про 5 ознак того, що ви страждаєте типовим комплексом жертви.

Які ознаки того, що ви страждаєте комплексом жертви?

1). Ви швидко здаєтеся.

Якщо ви швидко здаєтеся в якійсь ситуації, тоді вас можна назвати жертвою. Причому навіть якщо ви почали щось робити для того, щоб поліпшити своє життя. Тому не варто здаватися, навіть якщо нічого не виходить. Необхідно йти до кінця для досягнення своїх цілей.

2). Життєві правила.

Якщо інші люди диктують вам свої життєві правила, тоді ви не відповідаєте за самого себе. У вас не буде прогресу і позитивного результату в житті. Це властиво людям страждаючим комплексом жертви.

3). Негативне мислення.

Найчастіше негативне мислення втручається в наше життя і змушує ставати жертвами. Внутрішня критика змушує залишати впевненість в собі і в своїх діях. Через це людина не домагається свого і мислить в негативному ключі.

4). Ви лаєте себе.

Людина з комплексом жертви буде лаяти себе, коли у неї щось не вийшло, вона виявилася  не правою у своїх вчинках.  Але людина без комплексу жертви не буде цього робити. Замість цього вона врахує свої помилки і зробить правильні висновки.

5). Ви намагаєтеся комусь догодити.

Типовий комплекс жертви проявляється тим, що людина хоче догодити всім підряд. Таким чином, щоб на неї звертали увагу, почали її поважати і цінувати. Але всім догодити не вийде і обов’язково знайдуться ті люди, які не будуть вас поважати. Замість цього вони почнуть користуватися вами в своїх інтересах.

Іван Гудзенко